DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Kardynał Zenon Grocholewski wspiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. „Wyrazy szczerego uznania”

Kardynał Zenon Grocholewski wspiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. „Wyrazy szczerego uznania”
Kard. Zenon Grocholewski. FOT.:MICHAL TULINSKI/FORUM

Kardynał Zenon Grocholewski w liście skierowanym do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wyraził poparcie, solidarność i wdzięczność dla metropolity krakowskiego za konsekwentne głoszenie Słowa Bożego. Jak przypomina serwis internetowy Archidiecezji, kard. Grocholewski to jeden z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II.

 


Poniżej prezentujemy cały list.

 


Watykan, 5 sierpnia 2019


Ekscelencjo,


Drogi Księże Arcybiskupie,

 

Z wielką przykrością odbieram bezzasadne ataki na Księdza Arcybiskupa z powodu kazania wygłoszonego z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Z mojej strony bowiem nie dostrzegłem w treści tego kazania nic niewłaściwego, lecz, przeciwnie, realistyczne odczytanie rzeczywistości oraz poczucie odpowiedzialności, którym się Ksiądz Arcybiskup kierował, broniąc prawdy i dobra oraz prawa Bożego wobec narzucającej się obecnie ideologii. W imię tej ideologii dopuszczono się nawet do niezwykle wulgarnego obrażania najświętszych dla nas rzeczy: Eucharystii, Matki Najświętszej oraz kapłaństwa. Boleśnie mnie dotknęły te bluźniercze zachowania. Eucharystia, Matka Najświętsza oraz kapłaństwo Chrystusowe są przedmiotem żywej wiary i najgłębszej miłości ogromnej większości Polaków. Każdemu człowiekowi należy się szacunek, każdy ma prawo wyrażać także publicznie swoją opinię i poglądy, natomiast godne wszelkiego potępienia są postawy pogardy i obrażania.


Drogi Księże Arcybiskupie Marku, przyjmij moje wyrazy szczerego uznania dla Twojej inteligentnej i ofiarnej posługi duszpasterskiej. Modlę się za Ciebie i proszę Pana, by Twoje biskupie zaangażowanie przynosiło bogate owoce dla dobra Archidiecezji Krakowskiej i dla dobra Polski. Mając na uwadze nauczanie Pana Jezusa (Mt 5, 44; Łk 6, 27-28), modlę się także za tych, którzy nas obrażają.


Z braterskim pozdrowieniem w Panu

+ Zenon kard. Grocholewski

 


Źródło: diecezja.pl
MWł

 

 


DATA: 2019-08-11 11:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta "wiedza" o której Wielebny pisze jest zastrzeżona dla wiernych "prostaczków" podobnie jak "wiedza", która dotyczy ZAPLANOWANEGO NISZCZENIA KOŚCIOŁA w toku wprowadzania REFORM II S.W. W tej najnowszej historii od 1962 mieści się historia pasterzowania wielu emerytowanych księży, którzy bezproblemowo ZAAKCEPTOWALI ZMIANY włącznie z Novus Ordo i Radosną Ewangelizacją. Szanowny Ksiądz jedynie potwierdza, że wśród duchowieństwa NIE MA JEDNOŚCI a toczy się walka co z PRZYKROŚCIĄ zauważamy szczególnie MOCNO w ostatnich latach. To nie WIERNI Nauczaniu Panu Jezusa Katolicy stali się ZGORSZENIEM dla świata, ale PASTERZE WILKI NISZCZĄCY KOŚCIÓŁ OD WEWNĄTRZ, NISZCZĄCY JEDNOŚĆ i WYWLEKAJĄCY "SWOJE BRUDY" / grzechy PUBLICZNIE. Jeśli Wielebny stwierdza, że "kościół pomimo PROBLEMÓW trwa" to o jakim kościele Szanowny Ksiądz Emeryt mówi ? Dziś już NIE MA Kościoła Katolickiego jest NOWY KOŚCIÓŁ - ewoluujący, ekumeniczny- wieloreligijny. Vide: Ks. prof.A.Kobyliński.
10 miesięcy temu / iskierka
 
Teraz trzeba składać wyrazy uznania dla postaw, które w czasach kard. Wyszyńskiego i księdza Popiełuszki były oczywiste. Ale takie czasy - być może już OSTATECZNE.
10 miesięcy temu / Ewa
 
do Roni Bydlak. A gdzie Ty widzisz szczujnie? Bo szczujnie to kardynał opisał wyraźnie: W imię tej ideologii dopuszczono się nawet do niezwykle wulgarnego obrażania najświętszych dla nas rzeczy: Eucharystii, Matki Najświętszej oraz kapłaństwa
10 miesięcy temu / do Roni Bydlak
 
@ks emeryt.Również nasunęło mi się to pytanie zaraz po usłyszeniu wypowiedzi arcybiskupa.Gdzie reszta?Tylko kilku biskupów będących już na emeryturze,czyli ci starej daty,po chwili zastanowienia odważyli się poprzeć abp Jędraszewskiego.Aaa,i jeszcze ci nieśmiało coś tam mruczą o poparciu,którzy widzieli jakie zdanie ma lud na te tematy.Po wtóre,nie reaguj na wpisy iskierki,bo to trol.Plącze się tu od jakiegoś czasu i niby z zatroskaniem,niby ze znajomością tematu,niby oblatany w sprawach kościelnych,a tylko sieje ferment.Stara to szkoła,pamiętająca jeszcze powojnie.
10 miesięcy temu / dzwonek
 
Kolejny hierarcha który niczego nie zrozumiał. Kościół ma prawo walczyć z LGBT+, ale nie szczujnią
10 miesięcy temu / Roni Bydlak
 
do "Iskierki". Widać, że masz słabą widzę o Kościele, historii Kościoła. Proszę poczytać co sie działo w czasach św. Atanazego biskupa i prezbitera Ariusza. Jak sie różnili zwalczali! i jakie były podziały w wielkich sprawach dogmatycznych! Cała historia Kościoła pełna jest podziałów wśród duchowieństwa. W tym ukazuje sie Boskość Kościoła, że mimo tylko problemów wewnętrznych i zewnętrznych jest niezniszczalny - trwa.
10 miesięcy temu / ks. emeryt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.