DZIŚ JEST:   27   LUTY   2020 r.

Św. Gabriela Perdolente
Św. Prokopa
 
 
 
 

Kardynał Wuerl: nie wiedziałem o sankcjach nałożonych na kard. McCarricka

Kardynał Wuerl: nie wiedziałem o sankcjach nałożonych na kard. McCarricka
kard. Donald Wuerl fot. REUTERS/Alessandro Bianchi/FORUM

W swojej deklaracji abp Vigano poinformował, że jeszcze w czasie pontyfikatu Benedykta XVI, w związku z oskarżeniami o molestowanie i pedofilię, Watykan nałożył na byłego kardynała Theodore’a McCarricka liczne sankcje. Kard. Wuerl, będący w tym czasie jego przełożonym, twierdzi, że „nie został o tym poinformowany”.

 

Kardynał Theodore McCarrick przebywał w tamtym okresie w waszyngtońskim seminarium Redemptoris Mater, gdzie miał kontakt z wieloma klerykami. Zgodnie z sankcjami nałożonymi przez Benedykta XVI, nie wolno mu było publicznie występować ani odprawiać sakramentów; miał obowiązek poświęcić się w odosobnieniu modlitwie i pokucie.

 

Kardynał Donald Wuerl twierdzi, że „nikt nie poinformował go o żadnych sankcjach”. Arcybiskup Vigano, twierdzi że jest „nie do pomyślenia” aby Wuerl nic nie wiedział o zawieszaniu i oskarżeniach wysuwanych wobec McCarricka, gdyż nie wyobraża sobie aby ówczesny nuncjusz apostolski w USA – Pietro Sambi nie poinformował kardynała o przestępstwach jego przełożonego.

 

- Kilkukrotnie podnosiłem sprawę McCarricka w rozmowach z kardynałem Wuerlem. Wyraźnie dawał mi do zrozumienia, że jest poinformowany o szczegółach sprawy – twierdzi abp Vigano. W mocnych słowach zaznaczył, że „kardynał bezwstydnie kłamie”, twierdząc obecnie, że nic o tym nie wiedział.

 

W niedzielę świat obiegło oświadczenie byłego nuncjusza apostolskiego w USA. Abp Carlo Maria Vigano poinformował, że o homoseksualnych i pedofilskich czynach usuniętego w końcu z Kolegium Kardynalskiego Theodora McCarricka wiedzieli wpływowi hierarchowie. 

 

Źródło: własne PCh24.pl / m.ncregister.com

PR

 

 

       


DATA: 2018-08-27 14:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

>Zgodnie z sankcjami nałożonymi przez Benedykta XVI, nie wolno mu było publicznie występować ani odprawiać sakramentów; miał obowiązek poświęcić się w odosobnieniu modlitwie i pokucie.< I TO MA BYĆ KARA ???? To OBRAZA SPRAWIEDLIWOŚCI BOŻEJ. Jak widzimy dużą trudność naszym papieżom sprawiało UTRZYMANIE DYSCYPLINY WEWNĘTRZNEJ i PORZĄDKU MORALNEGO wśród księży. Najwyraźniej natłok zajęć poprzez WYJAZDY - TOWARZYSZENIE WSZYSTKIM , nowa ewangelizacja rozmyślania o FILOZOFII ODRYWAJĄ OD RZECZYWISTOŚCI. Jest przysłowie : >Nie ma STARYCH to dzieci BALUJĄ
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Dobra rada : TO NIE MOJA SPRAWA - ZATEM NIC NIE WIEM , NIC MNIE TO NIE OBCHODZI. Jestem czysty. To Kardynałowie MOGĄ KŁAMAĆ ? SZOK.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Boję sie żeby jakiś brud nie ukazał sie w polskie Kosciele
ponad 1 rok temu / duchowny szeregowy
 
Wreszcie pękł ten obrzydliwy wrzód na żywym Ciele Kościoła. Teraz już nie można sprawy "zamieść pod dywan". Ciekawe, czy Papieżowi starczy odwagi, aby stawić czoło temu skandalowi i uznać w nim również swoją winę!
ponad 1 rok temu / Karol
 
No, to już zaczął się cyrk. Kardynałowie kłamią jak przedszkolaki. Potrzebna była ta detonacja przeprowadzona przez abp Vigano! Bolesna, ale potrzebna.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.