DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Kardynał Tagle: w dokumencie końcowym synodu będzie mowa o „osobach LGBT”

Kardynał Tagle: w dokumencie końcowym synodu będzie mowa o „osobach LGBT”
fot. youtube / ROME REPORTS in English

Podczas konferencji w Watykanie kardynał Tagle przyznał, że wzmianka na temat „osób LGBT” znajdzie się w dokumencie końcowym.

 

Szkic dokumentu końcowego został w środę przedstawiony ojcom synodalnym. Mają oni teraz czas by się z nim zapoznać i rozpocząć prace mające na celu przygotowanie do zredagowania ostatecznej wersji dokumentu.

 

Podczas konferencji prasowej w watykańskiej Sali Stampa kardynał Tagle z Filipin odpowiadał na pytanie liberalnego pisma „The Tablet”. Dziennikarz zapytał czy w sprawie osób LGBT nie jest tak, że Kościół młodych słyszy, ale nie słucha – skoro oni wiele razy podnosili problem tolerancji dla innych orientacji seksualnych, a niektórzy biskupi negowali te pomysły.

 

Filipiński kardynał powiedział, że w grupie synodalnej której przewodził, wiele na ten temat rozmawiano. Zaznaczył, że „tak zwane osoby LGBT są w Kościele mile widziane, ponieważ chcemy uznać godność każdego człowieka, bez względu na orientację”. Stwierdził, że nie wie jeszcze jak będzie wyglądał dokument końcowy synodu, ale jest pewny, że będzie w nim mowa właśnie o „osobach LGBT”.

 

Dodał, że są w Kościele oczekiwania, z którymi trzeba się spróbować jakoś zmierzyć. Kategoria grzechu podczas tej konferencji w żaden sposób się nie pojawiła.

 

Wówczas inny dziennikarz z sali zapytał, czy na synodzie będzie się w ogóle dyskutować nad nauczaniem moralnym Kościoła. Odpowiedzi jednak nie doczekał się ani od kardynała Tagle, ani od żadnego z dwóch pozostałych biskupów uczestniczących w konferencji.

 

Agencja Vatican News opublikowała na twitterze wypowiedź filipińskiego hierarchy:

„Temat tzw. osób LGBT był poruszany podczas Synodu. Szczególne podkreślono otwarcie bez jakiegokolwiek wyodrębniania. Oczywiście są pewne wymagania jakie muszą zastać pozostawione, kiedy mówimy o seminarzystach.”
 

 

 

Krystian Kratiuk, Rzym

 

  


DATA: 2018-10-23 15:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie w synodzie zagubił sie Chrystus ze swym radykalnym nauczanie "A Ja wam mowię..." Czy na synodzie była mowa o Jezusie,grzechu, nawróceniu czy tylko o tym ,czego młodzi chcą. Gdzie rola nauczycielska Koscioła. Kościele- dokąd zdążasz?
ponad 1 rok temu / lk
 
Po co ta małostkowość. Uogólnić: "chcemy uznać godność każdego człowieka bez względu na" to, którego Przykazania Boskiego nie przestrzega. Żadnych szykan nie tylko wobec gorszycieli, ale złodziei i morderców. Niech się czują dobrze.
ponad 1 rok temu / Rys
 
>chcemy uznać godność każdego człowieka, bez względu na orientację?.< Czy CHCIEJSTWO zdemoralizowanych przez świat ludzi ma zawładnąć nowym ekumenicznym kościołem i jego hierarchami. Kard. Tagle ujawnia, że w kościele są OCZEKIWANIA na >różnorodność< orientacji. Następny kardynał, któremu >COŚ< się >CHCE< zapominając na Nauce K.K. Zapewne Jego krajanie mogliby Mu podpowiedzieć , z jakiej turystyki są znane Filipiny. Totalne zdemoralizowanie. TV pokazywano filmy dokumentalne.A co On robił z tym >grzechem< społecznym ? Warto przypomnieć co to jest GODNOŚĆ ?poczucie własnej wartości i szacunek dla samego siebie?. To , że >ZBOCZEŃCY< MAJĄ uczucia i poczucia to ich OSOBISTA SPRAWA. Niech się z nimi NIE AFISZUJĄ. A opinia publiczna ma swoje uczucia. Ci co naruszają normy prawne, etyczne, i moralne sami POZBAWIAJĄ SIĘ GODNOŚCI. Nie ma zgody >na MY< w kościele chcemy uznać...
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Jestem zaniepokojony, obrany kierunek wg mnie jest niewłaściwy i dalece szkodliwy.
ponad 1 rok temu / Adam
 
Pismo Święte dużo razy wspomina o LGBT- ostro krytykując te skłonności i tych grzeszników. Przecież to zaraza a teraz głoszona jest anty-ewangelia. Plują w twarz Bogu.
ponad 1 rok temu / mj
 
Prawie jak Pan Jezus-szedł do nierządnic i grzeszników...i wyciagał ich z tego bagna a nie opowiadał ,ze są mile widziani. Prawie jak krzesło...krzesło elektryczne
ponad 1 rok temu / Orwell by nie wymyślił
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.