DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Kardynał Schönborn: Wrzucenie Pachamamy do Tybru to skandal

Kardynał Schönborn: Wrzucenie Pachamamy do Tybru to skandal

Wiedeński kardynał Christoph Schönborn określił wrzucenie do Tybru figurek Pachamamy mianem czynu „skandalicznego i oburzającego”. W jego ocenie zwłaszcza pro-liferzy powinni docenić istotę przesłania wyrażanego przez pogańskie posążki.

 

Na początku tygodnia ujawnił swoją tożsamość jeden z mężczyzn, którzy wrzucili do Tybru figurki pogańskiej bogini Pachamamy, zabrane z kościoła Santa Maria in Traspontina. To Alexander Dschugguel, Austriak mieszkający w Wiedniu, angażujący się w ruch pro-life.

 

 

W związku z tym sprawę postanowił skomentować wiedeński arcybiskup, kard. Christoph Schönborn, jeden z głównych redaktorów finalnego dokumentu Synodu Amazońskiego.

 

- Każdy, kto jest pro-life, powinien dostrzec w tym posążku wyrazisty znak na rzecz życia – powiedział hierarcha w rozmowie z austriackim portalem katolickim „kathpress”. Wrzucenie figurek do Tybru uznał Schönborn za rzecz „skandaliczną i oburzającą”. Jak powiedział, on sam siedział w auli synodalnej tuż obok jednej z takich figurek. Uznał je za wyraz wrażliwości Indian na świętość i życie. W jego ocenie nic nie usprawiedliwia wrzucenia Pachamamy do Tybru.

 

- We wszystkich religiach są elementy, które można oczyścić, przyjąć i schrystianizować – stwierdził.

 

Zupełnie inną ocenę sprawy figurek przedstawił z koli dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Austrii, o. Karl Wallner. W rozmowie z niemieckim dziennikiem katolickim „Die Tagespost” powiedział, że „posążki bóstw, figurki, które przedstawiają archaiczne i przesądne obrazy religijne, nie są sprawą nas, chrześcijan”. Według o. Wallnera katolicy muszą w ramach inkulturacji badać nie tylko to, co da się z rdzennych kultur przyjąć, ale sprawdzać też, co należy zdecydowanie odrzucić.

 

Źródło: die-tagespost.de

Pach

 

 

Polecamy nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.


  


DATA: 2019-11-06 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skandalem kest to, ze ktos taki jest biskupem.
9 miesięcy temu / Isia84
 
@Karol. Może idź na onet chłopcze, tam maja lepsze humory.
9 miesięcy temu / Samanta
 
A co? Postawić je na ołtarzu i do nich się modlić? Brawo dla tych, którzy je wyrzucili!
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
To kardynał schönborn jest skandalem w Kościele. Wrzucenie Pachamamy do Tybru to dobry uczynek i chwała tym którzy bałwana ze świątyni Pana usunęli. Kościół niemiecki jest na granicy upadku i pogrąża się w chaosie pogaństwa. Należy modlić się o ich nawrócenie
9 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
Znowu potwierdzasz brak zrozumienia otaczającej rzeczywistości, tym razem pokazujesz że nie rozumiesz Biblii. Nie będziesz miał CUDZYCH bogów obok mnie - Pachamama to jest właśnie CUDZE bóstwo. Z kolei słowa Pana Jezusa "nie idźcie do pogan szukajcie tylko owiec które zgubiły się z domu Izraela" dotyczą czasów przed Jego ukrzyżowaniem. Po ukrzyżowaniu i po Zmartwychwstaniu, czyli także w czasach obecnych, nauka Pana Jezusa brzmi: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony" Mk16,15-16. Każdy kto głosi jakoby nie trzeba było ewangelizować, przyczynia się do potępienia osób wobec których zaniedbał ten obowiązek, przez co taki niewierzący pójdzie do piekła. A ten co zaniedbał ewangelizacji, po śmierci do nieba nie pójdzie. Czekają go cierpienia czyśćcowe bądź piekielne. Zastanów się dobrze, czy w związku z tym opłaca ci się twoje antychrześcijańskie trollowanie.
9 miesięcy temu / @klik
 
Co więcej, Pan Bóg w księgach prorockich często porównuje oddawanie czci obcym bożkom do cudzołówstwa. Każdy, kto kocha swojego męża/żonę może sobie wyobrazić, jaki straszny ból sprawiłaby zdrada. A przecież Bóg kocha nas nieskończenie bardziej, więc Jego cierpienie również jest większe.
9 miesięcy temu / do M
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.