DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Kardynał Sarah skrytykował jezuitę podważającego nauczanie Kościoła w sprawie homoseksualizmu

Kardynał Sarah skrytykował jezuitę podważającego nauczanie Kościoła w sprawie homoseksualizmu
Fot. François-Régis Salefran, Wikimedia Commons/licencja CC

Kardynał Robert Sarah w wywiadzie dla „Wall Street Journal” skrytykował James Martina SJ słynącego z głośnego podważania Magisterium w sprawie homoseksualizmu oraz zaangażowania w jego promocję na łonie Kościoła.


Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów nazwał jezuitę Jamesa Martina SJ „jednym z najbardziej zuchwałych krytyków nauczania Kościoła o homoseksualizmie”.

 

James Martin SJ znany jest jako „obrońca osób LGBT”, a jego aktywność w tym zakresie wybiega poza struktury kościelne. Tylko w ostatnim czasie wystąpił w obronie transseksualistów oświadczając, że Kościół powinien uczyć się od nich wierności, atakował biskupów głoszących nauczanie zgodne z katolicką teologią moralną i nakłaniał księży o homoseksualnych skłonnościach do ujawnienia się, by „pokazać, że również geje mogą dobrze spełniać kapłańską posługę”. Sam jednak w wywiadzie stwierdził, że „woli nie informować publicznie o swojej tożsamości seksualnej”.

 

Kard. Robert Sarah w rozmowie z „Wall Street Journal” przypomniał stanowisko Kościoła wobec homoseksualistów. – Matka-Kościół stara się chronić swoje dzieci przed grzechem. To wyraz miłości i troski – oznajmił hierarcha dodając, że „homoseksualizm sam w sobie nie jest grzeszny, choć wciąż kłóci się z ludzką naturą”, „natomiast związki osób tej samej płci są poważnie grzeszne i wyrządzają szkodę tym, którzy w nich uczestniczą”.

 

Gwinejski kardynał upomniał księdza Jamesa Martina. – Ludzie przemawiający w imieniu Kościoła, musza być wierni naukom Chrystusa, te zaś są niezmienne. Tylko poprzez życie w harmonii z Bożym zamysłem, ludzie odnajdują głębokie wypełnienie własnych słabości – przekonywał hierarcha.

 

Wobec gorszącej i niegodnej katolickiego kapłana postawy Jamesa Martina SJ, za pomocą portalu „Life Site News” zebrano już ponad 1700 podpisów z prośbą skierowaną do papieża Franciszka, aby ten usunął jezuitę ze stanowiska konsultora watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji.


Warto dodać, że amerykański duchowny jest stale cytowany przez polski jezuicki portal Deon.pl.

 

 

 

 

 

Źródło: lifesitenews.com
om


DATA: 2017-09-01 12:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Martin woli nie informować o swojej tożsamości seksualnej? Świetny dowcip, dawno się tak serdecznie nie uśmiałem!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Takie dziś czasy.Biblia mówi prawdę dlatego jest zwalczana.
ponad 2 lata temu / Koniec
 
Chwała Panu że mimo powszechnego upadku są jeszcze tacy kardynałowie jak kard Sarah
ponad 2 lata temu / X
 
Homoseksualizm jest równie grzeszną i szkodliwą dla człowieka skłonnością jak zoofilia i pornoholizm. Trzeba modlić się za porzucenie grzechu.
ponad 2 lata temu / Obserwator
 
Jezuici nawołują przeciwko słowom Chrystusa koszmar! Dlaczego reszta jezuitów nie protestuje ? nie odcina sie nie bojkotuje ?? Kośció milczy ?! Wierni milczą ?! Wszyscy podzielimy los Sodomy i Gomory nie będzie zmiłowania
ponad 2 lata temu / sten
 
brawo - kardynale, a nasi kardynalowie w polsce spia, albo popierają wolnomularstwo? pytam, bo mam watpliwości dlaczego milczą w tak ważnych sprawach, dlaczego ich sumienie nie nakazuje im mowic, protestować itp.,, to ewangeliczne nieme psy, które beda ukarena na śadzie ostatecznym...
ponad 2 lata temu / stn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.