DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Kardynał Pengo: Akceptowanie homoseksualizmu jest odrzuceniem Boga

Kardynał Pengo: Akceptowanie homoseksualizmu jest odrzuceniem Boga
Fot. You Tube / Kanisa Katoliki Tanzania TEC

Kardynał Polycarp Pengo, ordynariusz tanzańskiej diecezji Dar es Salaam, zwrócił się do władz swojego kraju, aby nie przyjmowały pomocy z krajów zachodnich, o ile udzielana byłaby ona pod warunkiem podjęcia działań akceptujących i wspierających homoseksualizm.

 

- Przestaną nas wspierać, jeśli będziemy przeciw homoseksualizmowi. Lepiej umrzeć z głodu, niż otrzymać pomoc i być zmuszonym do robienia rzeczy sprzecznych z Bożym pragnieniem – mówił hierarcha w stolicy swojej diecezji.

 

- Grzech homoseksualizmu był przyczyną zniszczenia Sodomy i Gomory. Te rzeczy są sprzeczne z Bożym planem stworzenia i nie powinny być w ogóle akceptowane – przypominał.

 

Kardynał zwrócił się do rodaków, by wsparli swój rząd w oporze wobec presji wywieranej przez bogate państwa. – Nie możemy zaakceptować rzeczy tak niemiłych Bogu; jeśli nawet umieramy z głodu, bo odmawialiśmy angażowania się w takie czyny, wolelibyśmy umrzeć w przyjaźni z naszym Bogiem. Akceptowanie homoseksualizmu jest odrzuceniem Boga – powiedział pasterz.

 

Kangi Lugola, minister spraw wewnętrznych Tanzanii, stwierdził ostatnio, że każdy człowiek stworzony na obraz Boga powinien unikać aktów homoseksualnych, ponieważ czyny takie są sprzeczne z naturą ludzką.

 

Kardynał Pengo to już drugi pasterz Kościoła w Tanzanii, który publicznie potępił sodomię. Wcześniej w takim samym duchu wypowiedział się publicznie biskup Evaristo Chengula z diecezji Mbeya.

 

 

Źródła: fronda.pl, cisanewsafrica.com

RoM

 

 

 

 

 


DATA: 2018-12-05 22:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo! Nareszcie kardynał, który mówi prawdę wprost i jest gotów raczej umrzeć, niż iść na moralny kompromis. Potrzeba nam więcej takich pasterzy!
10 miesięcy temu / PK
 
Tam jeszcze nie odkryli wspaniałości "nowości"... Ale tam... popracuje się nad uświadomieniem mas ludu pracującego miast i WSI, i się wszystko zaakceptuje. Europa Zachodnia ma już okres dąsania za sobą a teraz nie da się wyprzedzić w przyswajaniu "niespodzianek". Co Polski... to obecnie trwają intensywne prace wdrożeniowe...
10 miesięcy temu / ma
 
Pięknie ! tylko brać przykład.
10 miesięcy temu / Jan
 
"Lepiej umrzeć z głodu, niż otrzymać pomoc i być zmuszonym do robienia rzeczy sprzecznych z Bożym pragnieniem" Wzruszyłam się tak silną wiarą...dziękuję Ci Boże, że tak wielką wiarę wzbudzasz w swoich Dzieciach, to przepiękne jest...
10 miesięcy temu / kwiatek77
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! O takich świętych biskupów w Polsce prosimy Cię Panie! O bogobojny naród polski błagamy Cię Panie! O Wielką Polskę wzdychamy do Ciebie Panie! Króluj nam Chryste! Czołem wspaniałej Tanzanii!
10 miesięcy temu / Yamamoto
 
:)no proszę, nie wiją się jak węże, nie krętaczą. Tak Tak, Nie Nie.
10 miesięcy temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.