DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Kardynał Burke: należy uzdrowić straszliwe rany, przez które cierpi Kościół

Kardynał Burke: należy uzdrowić straszliwe rany, przez które cierpi Kościół
Kard. Burke. ALESSANDRO BiANCHI/FORUM

Kardynał Raymond Leo Burke odniósł się do dokumentu arcybiskupa Carla Marii Vigano. Były nuncjusz apostolski w USA stwierdził, że o homoseksualnych i pedofilskich czynach byłego kardynała Theodore’a McCarricka wiedzieli wpływowi hierarchowie, w tym papież.

 

– Osoby odpowiedzialne za Kościół musza wziąć sobie do serca dokument wystosowany przez arcybiskupa Carla Marię Vigano. Każda tego typu deklaracja musi zostać zbadana zgodnie z kościelnymi procedurami w okresie próbnym – zaznaczył kard. Raymond Leo Burke.

 

Amerykański hierarcha wskazał, że po ustaleniu, czy deklaracja zawiera prawdziwe informacje, należy wprowadzić odpowiednie sankcje „zarówno w celu uzdrowienia straszliwych ran, przez które cierpi cały Kościół” oraz „aby zadośćuczynić ofiarom tego poważnego skandalu”.

 

Kardynał Burke wezwał wszystkich wiernych do modlitwy o uzdrowienie Kościoła w tym trudnym dla niego czasie.

 

W swoim dokumencie abp Vigano zaznaczył, że papież wiedział o oskarżeniach wysuwanych wobec byłego kardynała Theodore’a McCarricka. Mimo to Franciszek nie tylko nie zrobił nic, by ukarać byłego arcybiskupa Waszyngtonu, ale nawet uczynił go swoim współpracownikiem.

 

 

Źródło: PCh24.pl / lifesitenews.com

PR

 

 

Więcej o sprawie:

 

Szokujące zarzuty arcybiskupa wobec Franciszka: „wiedział o nadużyciach i homo-mafii w Kościele”

 

Papież Franciszek „odpowiada” na zarzuty arcybiskupa Vigano: nie powiem o tym ani słowa

 

  


DATA: 2018-08-28 00:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cóż to za infantylny , poetyczny język. Wziąć do serca dokument. Uzdrowić rany. TO >nie są straszliwe rany< TO SĄ PRZESTĘPSTWA za które powinni ponieść ODPOWIEDZIALNOŚĆ cywilną CI, KTÓRZY SIĘ ICH DOPUSZCZALI, NIE WYŁĄCZAJĄC TYCH , KTÓRZY TO UKRYWALI BEZ WZGLĘDU NA POSIADANE STANOWISKA. Teraz dopiero można zrozumieć nową katechezę kościoła o ZNIESIENIU KARY, ZNIESIENIU ODOPWIEDZIALNOŚCI za czyny w imię Miłosierdzia , WYRZUCENIU NAUKI O GRZECHU I PIEKLE. W zamian mówią o budowaniu Królestwa powszechnej >miłości, radości, dobrobytu
ponad 1 rok temu / iskierka
 
A na polskim podwórku: psychopata i deprewator młodzieży, nawet kleryków, Jerzy Zawieyski (do 1946 Henryk Nowicki, nazwisko rodowe Feintuch), pisarz i działacz katolicki ?! Czyżby nikt o tym nie wiedział ? (Joanna Siedlecka, Obława. Losy pisarzy represjonowanych, Warszawa: Wyd. Prószyński i S-ka, 2005). W dziesiątą rocznicę śmierci 18 czerwca 1979 ks. Bronisław Dembowski odprawił Mszę Świętą w warszawskim kościele św. Marcina, podczas której prymas kard. Stefan Wyszyński wygłosił homilię poświęconą życiu i twórczości Zawieyskiego. Po mszy odsłonięta została tablica pamiątkowa w wirydarzu klasztoru Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Odsłonięcia dokonał ks. prymas. Tablica przedstawia wizerunek pisarza z napisem Jerzy Zawieyski 1902?1969. Pisarz, przyjaciel ludzi poszukujących. Życiem i twórczością dał świadectwo prawdzie, miłości Boga i Polski.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Jakie dowody?; czy istnieje jeszcze grzech sodomii?...
ponad 1 rok temu / opty
 
Ja tylko w kwestii formslnej. Dr Terlikoeski każe okazać dowody. Słusznie. Ale komu? Oskarżonym. Czy dr pamięta o starej zasadzie, że to raczej na oskarżającym leży taki obowoązek i to chyba czy aż moralny?
ponad 1 rok temu / Pietrek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.