DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Kardynał Burke: „kultura homoseksualna” w Kościele musi zostać całkowicie wypleniona

Kardynał Burke: „kultura homoseksualna” w Kościele musi zostać całkowicie wypleniona
Kard. Burke. ALESSANDRO BiANCHI/FORUM

W rozmowie z katolickim dziennikarzem Thomasem McKenną, kardynał Raymond Leo Burke odniósł się do problemu nękającego obecny Kościół. Jego zdaniem, wszelkie skandale związane z molestowaniem i wykorzystywaniem seksualnym nieletnich nieodzownie łączą się z problemem homoseksualizmu, w walce z którym należy podjąć radykalne kroki.

 

- W świetle badań kryzysu z 2002 r., jest jasne, że większość nadużyć seksualnych dotyczyła homoseksualnego wykorzystywania chłopców w okresie dorastania (…) dzięki temu dzisiaj widać, że istnieje "homoseksualna kultura" - nie tylko wśród księży ale także wśród hierarchów, która musi zostać wypleniona do samych korzeni - zaznaczył kard. Burke.

 

Dodatkowo podkreśli, że nie można dłużej zamiatać tego problemu pod dywan. Potrzebne jest otwarte przyznanie, że Kościół zmaga się ze śmiertelnym problemem i należy podjąć stanowcze środki by temu zaradzić.

 

- Nie ma potrzeby tworzenia nowego prawa (…) W Kościele od dawna mamy odpowiednie przepisy, do których należy ponownie zacząć się stosować – zaznaczył. Następnie dodał, że w kontekście niedawnych skandali, należy przeprowadzić skrupulatne śledztwo, ukarać winnych i wynagrodzić ofiarom. Nie ma innego rozwiązania.   

 

Kard. Burke wskazał, że żadna konferencja biskupów nie załatwi problemu.  Zdaniem hierarchy to papież, następca św. Piotra musi podjąć odpowiednie działania, by rozwiązać te palące kwestie. Tylko odgórne wytyczne mają siłę na nowo uzdrowić amerykański kościół.

 

Amerykański kardynał podkreślił, że w pełni rozumie obawy wierzących i nagłą utratę zaufania do przedstawicieli stanu kapłańskiego. Wskazał również, ze wszyscy jesteśmy członkami Mistycznego Ciała Chrystusa i nigdy nie możemy stracić zaufania do naszego Pana Jezusa Chrystusa, nawet w takich momentach jak ten.

 

Do skali problemu odniósł się kard. Burke: „Zderzamy się z wielkim kryzysem, dotykającym samego serca Kościoła Świętego (…) Nastąpił ogromny spadek zaufania do naszych pasterzy, które musi zostać przywrócone. Jest to podstawowe zadanie dla dzisiejszego Kościoła.” Przypomniał, że w Fatimie zostało zapowiedziane "wielkie odstępstwo od wiary” .

 

„Diabeł jest bardzo aktywny. Potrzebna jest modlitwa, post i podjęcie wielkich dzieł zadośćuczynienia.” - powiedział hierarcha.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 

Czytaj również: 

 

Katolik wobec skandalu molestowania seksualnego przez duchowieństwo

 

Biskup Morlino: Musimy zaprzestać akceptacji homoseksualnych ekscesów

 


DATA: 2018-08-20 19:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co ma wspólnego >kultura< z homoseksualizmem ? Najwyraźniej Kard. Burke oswoił się z językiem środowisk zdemoralizowanych i presją mediów, że stwierdza :> widać, że istnieje "homoseksualna kultura"- nie tylko wśród księży ale także wśród hierarchów,.< Oburzające jest to, że wierni ZALEWANI są >ŚCIEKAMI NIECZYSTOŚCI< osób uważanych za >duchowne nie można dłużej zamiatać tego problemu pod dywan< ujawnia, że salony Watykańskie są jak stajnie Augiasza a Papież sobie NIE RADZI z utrzymaniem porządku moralnego. Łatwo pouczać CAŁY ŚWIAT i politykować niż zachować Ład WE WŁASNYM DOMU - Watykanie. Publiczne zajmowanie się GRZECHAMI osób zdemoralizowanych [ albo chorych] pod nadzorem mediów szukających sensacji nawet jeśli są księżmi nie powinno mieć miejsca. Od tego jest prokuratura.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Wystarczy głośno zacytować treść Grzechów wołających o pomstę do Pana Boga, które to nie będą czekały na sąd ostateczny, lecz już w tym życiu będą - KARANE! Jak Sodoma i Potop. Ach, ale kto dzisiaj rozumie co znaczy: PRZYRODZENIE? Kiedy prawnicze wariaty grzmią, że płeć to "natchnienie chwili"?! A noga, czy np. rozum - TEŻ?! Cokolwiek jako człowiek masz w cielesności, nie wolno Ci tego swym chorym intelektem zmieniać, czy mańkut może być tylko w środy?! Każdy bunt przeciw swemu człowieczemu jestestwu jest Obrazą Stwórcy! - Reszty dowie się każdy, gdy zamilknie bełkot zdeprawowanego sumienia!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Niestety wśród duchowieństwa jest pewien chyba dosyć spory procent osób homoseksualnych. Kościół przez lata nie wykazywał odpowiedniej czujności. Przez ten czas te osoby popierając się nawzajem stworzyły silne lobby w kościele. Teraz będą ciągle próby reformy podejścia kościoła do zagadnienia homoseksualizmu. Szkoda, że przegapiono odpowiednie czas. teraz będzie trudniej zrobić z tym porządek. Trzeba wielu lat wytrwałej i konsekwentnej walki o czystość. Jeżeli pojawia się duchowni z odwaga, żeby to przeprowadzić , to kiedyś się uda.
ponad 1 rok temu / abc
 
Kultura tzw. wolności, praw człowieka, dyskryminacji ze względu na orientacje seksualną etc. zatacza coraz szersze kręgi i zbiera swoje obfite żniwo. Katolików żyjących według Bożego Prawa jest coraz mniej, ale zdaje się, że wząniejsze aby liczyła sią jakość nie ilość, albowiem jakość z czasem, zacz historia kołem sią toczy, przyniesie plon obfitszy niż sie spodziewamy. Wiara w Słowo Boże jest tym czym kierować sie winien Katolik. Obyśmy tylko potrafili obronić własnę wiarę i nauki Jezusa Chrystusa, a nic nas nie zniszczy.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
"W Fatimie zostało zapowiedziane wielkie odstępstwo od wiary". Czyżby i kard. Burke czytał coś, czego nie opublikowano? Czyżby więc, nie zniszczono słów Matki Bożej jak to opisał kard. Otawiani? A może istnieje jakaś kopia? Czy tylko opiera się na wypowiedziach tych, którzy czytali? Jest to przecież wypowiedź bardzo ważnej osobistości w Kościele, teraz już i ona może być wszędzie cytowana!
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Skoro idą nie z duchem Ewangelii, lecz duchem świata, to niestety, ale widać tego stanu rzeczy bardzo przykre efekty
ponad 1 rok temu / Rafał
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.