DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Kard. Woelki ostrzega przed demokratyzacją wiary katolickiej, która niszczy Kościół

Kard. Woelki ostrzega przed demokratyzacją wiary katolickiej, która niszczy Kościół
REUTERS / FORUM

Kard. Rainer Maria Woelki z Kolonii przestrzega przed demokratyzacją wiary katolickiej. To doprowadziłoby w jego przekonaniu do zniszczenia Kościoła, bowiem Objawienia Bożego nie można traktować tak, jak spraw politycznych.

 

Arcybiskup Kolonii kard. Rainer Maria Woelki wysłał na prośbę dziennikarzy z „New York Times’a” e-maila ze swoją oceną kwestii Drogi Synodalnej, procesu reform w Kościele w Niemczech rozpoczętego 1 grudnia tego roku. „Biskupi – następcy Apostołów – zostali powołani do nauczania i bronienia wiary. Demokratyzacja wiary byłaby końcem Kościoła, bo zamieniłaby Boże Objawienie w niekończącą się polityczną walkę o władzę” – stwierdził hierarcha.

 

Kardynał stwierdził też, że niemiecka Droga Synodalna jest błędnie skonstruowana, bo przewiduje niemal taką samą pozycję współkształtujących ją biskupów i świeckich. To może łatwo doprowadzić „do nieporozumienia, jakobyśmy mogli zdemokratyzować Kościół”, ocenił.

 

Hierarcha wyraził też obawy przed oderwaniem się Kościoła w Niemczech od Kościoła powszechnego i przekształceniem Drogi Synodalnej w swoistą „niemiecką drogę odrębną”. Niemcy muszą uważać, by nie doprowadzili do powstania „niemieckiego Kościoła narodowego”, przestrzegł.

 

Woelki, choć uczestniczy razem z innymi biskupami Niemiec w Drodze Synodalnej, zapowiedział, że nie poprze żadnych rozwiązań mogących naruszyć jedność Kościoła powszechnego, które sugerowałyby, że to Niemcy wiedzą coś „lepiej od całej reszty Kościoła”.

 

Większość uczestników Drogi Synodalnej chciałoby znieść obowiązek celibatu, wprowadzić diakonat kobiet (docelowo także prezbiteriat) czy też zaakceptować związki homoseksualne i homoseksualne praktyki.

 

Źródło: Kath.net

Pach


DATA: 2019-12-15 13:51
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Można nosić stułę bez komży lub alby?
ponad 1 rok temu / W
 
Przecież demokratyzacja Kościoła nastąpiła w wyniku Vaticanum II.Powstają lokalne Episkopaty,Paweł VI składa tiarę bodajże na ołtarzu Bazyliki.Tego znaku monarszej władzy nie założy już żaden z jego następców jak również nie złoży przysięgi koronacyjnej.Wiele osób uważa,że w Watykanie jest ustrój monarchiczny.To zakłamanie w rzeczywistości jest na rękę hierarchii,która podtrzymuje z uporem maniaka jeszcze jedno kłamstwo jakoby NOM i Msza Święta Trydencka były mszami tożsamymi odprawianymi w innych rytach.Czyżby Ksiądz Kardynał nie znał historii Kościoła chociażby ostatnich 50-u lat?Biada Wam moderniści i liberałowie w purpurę odziani.
ponad 1 rok temu / stefan
 
Instytucja Kościoła już dawno została zdemokratyzowana. Egalitaryzm, kolegializm, apostolat świeckich, rady parafialne, katechizacja przez "imć pobożnych" świeckich. Protestancko-masońskie postulaty zostały wpojone w umysły współczesnego człowieka. Dla niego świat nie może istnieć bez równości i demokracji.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
takich samych psychopatow, wywrotowcow bylo wystarczajaco duzo na soborze watykanskim II, duzo krzyczeli,żądali, oszukiwali, klamali,aby mogli przepchnac swa klamliwa ideologie.
ponad 1 rok temu / adam
 
Szkoda mi tych prawdziwych, wierzących katolików, którzy jeszcze pozostali w Niemczech, ale z drugiej strony im prędzej to towarzystwo mieniące się Kościołem niemieckim całkowicie odklei się od prawdziwej wiary, tym lepiej - nie będą dalej mącić i zwodzić ludzi.
ponad 1 rok temu / Wernyhora
 
Myślę że nastąpi schizma niemiecka, ale część kościoła niemieckiego zostanie po stronie katolickiej ortodoksji
ponad 1 rok temu / pwl
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.