DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Kard. Walter Kasper przyznaje: to ja doradzam papieżowi w sprawie Niemiec

Kard. Walter Kasper przyznaje: to ja doradzam papieżowi w sprawie Niemiec
fot. REUTERS/Tony Gentile

Kard. Walter Kasper przyznał, że to on stoi za listem Ojca Świętego do Niemców z czerwca tego roku. Każe to silnie powątpiewać w realną gotowość Stolicy Apostolskiej do stłumienia niekatolickich reform, które chcą przeprowadzić Niemcy.

 

W czerwcu tego roku Ojciec Święty ogłosił list adresowany do całego Kościoła katolickiego w Niemczech. Zachęcił biskupów i świeckich do namysłu nad kondycją Kościoła w ich kraju i kontynuowania powziętego planu wkroczenia na Drogę Synodalną. Przestrzegł przy tym przed nowym pelagianizmem i skupianiem się całkowicie na zewnętrznych reformach. Franciszek prosił, by przydać prymat ewangelizacji, a nie zmianom struktur; prosił też o nieustanne uwzględnienie powszechności Kościoła. Nie odniósł się jednak ani słowem do pomysłów konkretnych zmian, a te, jak wiadomo, są pod wieloma względami niekatolickie i skrajnie radykalne.

 

Okazuje się, że czołową rolę w powstaniu tego listu odegrał... jeden z największych ideologów współczesnego progresizmu kościelnego, niemiecki kardynał kurialny Walter Kasper.

Wcześniej informacje o kasperiańskiej inspiracji listu przedstawiło doskonale poinformowane niemieckie czasopismo katolickie, Herder Korrespondenz.

 

„To prawda, że papież Franciszek poprosił mnie o rozmowę o sytuacji w Niemczech” - napisał hierarcha w artykule opublikowanym na łamach portalu Konferencji Episkopatu Niemiec, Katholisch.de. Twierdzi, że nie jest wprawdzie ghostwriterem listu, ale przyznaje, iż podziela papieską krytykę Drogi Synodalnej; idzie tu o konieczność większego docenienia wymiaru duchowego, a nie skupiania się jedynie na reformach struktur.

 

Hierarcha przyznał przy tym, że rację ma kard. Reinhard Marx, przewodniczący Episkopatu, gdy mówi o zasadniczej zgodzie Stolicy Apostolskiej na Drogę Synodalną. W papieskim liście, podkreśla Kasper, nie ma żadnej blokady tej Drogi, co więcej nie mówi się też ani słowa o konkretnych rozwiązaniach, o których debatują Niemcy. Idzie wyłącznie o konieczność uwzględnienia odnowy duchowej.

 

Słowa Kaspera przyznającego się do doradzania papieżowi w sprawie sytuacji w Niemczech są niezwykle ciekawe. Kasper jest jednym z czołowych ideologów progresizmu. To on jest właściwym autorem dopuszczenia przez Franciszka do Komunii świętej rozwodników w nowych związkach. To on odegrał przemożną rolę w forsowaniu dopuszczenia w Niemczech do Komunii świętej niektórych protestantów, na co papież się zgodził. To on wreszcie wypowiadał się wielokrotnie bardzo ambiwalentnie na temat celibatu oraz dopuszczenia kobiet do święceń kapłańskich, dając do zrozumienia, że jego obiekcje w sprawie reform dotyczą tu nie tyle samych tych problemów, co raczej... niemożności ich przeforsowania w Kościele powszechnym w związku z prawdopodobną niezgodą wielu biskupów.

 

W Niemczech szaleje więc progresywna rewolucja, a ten, który jako jedyny na ziemi ma moc jej zatrzymania, Ojciec Święty... pyta o zdanie jednego z ojców tej rewolucji.

 

Źródła: Katholisch.de, pch24.pl

Pach


DATA: 2019-09-27 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trele morele, znowu bujasz. Skoro "można znaleźć ich wiele na forum", to czemu nie zacytowałeś choćby jednej? Ale mniejsza o to, bo napisałeś coś ciekawszego. Przytocz cytat Tomasza z Akwinu który, twoim zdaniem, jest nienawistną wypowiedzią wobec żydów/Żydów.
11 miesięcy temu / @Second
 
List do Galatow objasnia błogosławieństwo Abrahama. Rzeczywiście możliwe, że to nie odnosi się do wszystkich jego potomków z ciała, ale z ducha. Zbyt często słyszałem ten urywek jako potwierdzenie teorii. Patrząc na historię wiemy, że większość pogromow była na podstawie fałszywych oskarżeń. Co do wypowiedzi katolików, które są nienawistne można znaleźć ich wiele na forum, ale też w wypowiedziach tzw "ojców Kosciola", Jan Chryzostom, Tomasz z Akwinu. Luter też napisał specjalną książkę. Z drugiej strony Żydzi mają Talmud i tam znajdziemy ohydne przypadki nazywania chrześcijan. Jest cały dział o Chrystusie. Tutaj też jest pełno bluznierstwa. Dopiero ostatnie czasy charakteryzują się większym zrozumieniem.
11 miesięcy temu / Second
 
Lejesz wodę, byle tylko uciec od sedna i nie przyznać się do kłamstwa. Kłamstwem było twoje twierdzenie, że w tym konkretnym wersecie Rdz12:3 Bóg obiecał narodom ziemi błogosławieństwo jeśli będą błogosławić żydów i przekleństwo jeśli będą ich przeklinać. Takie zatwardziałe mniemanie o swej nieomylności, wbrew udowodnionym faktom, jest właśnie dowodem twej pychy. Znasz to: "...Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje" 1P5:5 ? Dopóki nie odrzucisz pychy, nie licz na Bożą łaskę. Co do nienawiści, pisałeś kilka razy na tym forum oszczerstwo że nienawidzimy żydów. Dlatego chciałem byś zacytował wypowiedź katolika, z której by wynikało że nienawidzi żydów. Nie zrobiłeś tego.
11 miesięcy temu / @Second
 
W wielu miejscach Bóg mówi, że odwróci dole Syjonu. Syjon to Jerozolima i Żydzi. Zachariasza 14, Ezechiela 39, Izajasza 14...
11 miesięcy temu / Second
 
Za każdym razem, kiedy się wypowiadam staram się powiązać moją wypowiedź z Pismem Świętym. Rodzaju 12, "przez Ciebie wszystkie narody ziemi będą blogoslawione". Przypominam, że Abraham był wiekowy, kiedy urodził mu się Ismael i Izaak. Po Izaaku był Jakub i jego 12 synów. Zatem dopiero kiedy te narody powstały mogły być blogoslawienstwem. Jednym z tych narodów jest Juda czyli Żydzi. Inne pokolenia gdzieś przepadły, a moze są jako ludy Europy. Taka teoria istnieje. USA dało schronienie żydom, jest potęgą. Asyria przepadła, Grecy próbowali nawracać żydów na swoją pogańska religię. Bóg odwrócił role i to Grecy przez język zaniesli poganom Ewangelię, która była napisana po grecku. Hiszpanie nawracali żydów na siłę, stracili imperium. W Biblii imię patriarchy często odnosiło się do narodu. Juda to Żydzi, Dan, Efraim to prawdopodobnie Europejczycy, Izrael to najpierw 12 potem 10 pokoleń. Proszę przeczytać Zachariasza 12. Czy Bóg odrzucił żydów? Kiedy Jezus Chrystus tak powiedzial.
11 miesięcy temu / Second
 
Owszem, Bóg może wylać SWEGO Ducha na kogo zechce. Ale Bóg może też zezwolić by człowiek przesiąknięty pychą uległ pokusie i przyjął innego ducha - demona zwodziciela. Wiesz po czym poznać źródło tego Ducha/ducha? Po owocach. Jeśli ktoś głosi na tym forum kłamstwo, ten nie posiada Ducha od Boga. A ty głosisz tutaj kłamstwo. Dowód? Proszę bardzo. W innym wątku niedawno napisałeś jakoby w Księdze Rodzaju 12:3 Bóg obiecał narodom ziemi błogosławieństwo jeśli będą błogosławić żydów i przekleństwo jeśli będą ich przeklinać. Jest to kłamstwo, bo w Rdz12:3 Pan Bóg obiecał błogosławieństwo tym narodom które będą błogosławić Abrama, a nie żydów, i przekleństwo tym którzy będą przeklinać Abrama, a nie żydów. Dlatego kolejny raz cię upominam: zajmij się najpierw swoją belką pychy, obłudy i kłamstwa, zanim zaczniesz wydłubywać nasze drzazgi.
11 miesięcy temu / @Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.