DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Kard. Sarah: to nieprzyzwoite jak potraktowano Benedykta XVI. On nie atakuje papieża

Kard. Sarah: to nieprzyzwoite jak potraktowano Benedykta XVI. On nie atakuje papieża
fot. Kardynał Sarah podczas Mszy świętej w Poznaniu. Fot. Archidiecezja Poznańska

Kard. Robert Sarah, autor książki „Z głębi naszych serc”, w której zawarto teksty Benedykta XVI odpowiada na krytykę jaka spadła na papieża-seniora. Zdaniem gwinejskiego kardynała, zawarte w publikacji stanowisko wobec celibatu kapłańskiego nie jest wymierzone w papieża Franciszka, a wszelkie przypadki atakow na obu hierarchów są zupełnie nieuzasadnione.

 

Część przeciwników prefekta dykasterii ds. Kultu Bożego i Kultury Sakramentów zarzuca mu nawet manipulacje 92-letnim papieżem seniorem wymierzone w obecny pontyfikat. Gwinejski kardynał zdecydowanie odrzuca wszelkie zarzuty i potwierdza, że pomiędzy nim a Benedyktem „nie ma żadnego nieporozumienia”.

 

- Boli mnie nieprzyzwoitość, z jaką potraktowano Benedykta XVI (...) mówiono o absurdalnych aspektach. W książce nie ma ani jednego zdania, ani jednego słowa przeciwko papieżowi Franciszkowi – podkreśla kard. Sarah na łamach włoskiego pisma „Il Foglio” - Centralnym tematem [książki – red.] jest kapłaństwo: czy naprawdę wierzymy, że święcenia małżeńskie rozwiążą kryzys powołań? - pyta.

 

- Jeżeli osłabisz prawo dotyczące celibatu, otwierasz wyłom, ranę w tajemnicy Kościoła – powiedział.

 

Publikacja kard. Roberta Saraha zbiega się w czasie z planowaną na początek stycznia adhortacją po Synodzie Amazońskim papieża Franciszka. Bardzo prawdopodobne, że zostanie w niej poruszona kwestia kapłańskiego celibatu wobec pomysłu wyświęcania na kapłanów tzw. viri probati, "sprawdzonych" żonatych mężczyzn dla rejonu Amazonii. 

 

Źródło: cruxnow.com
PR


DATA: 2020-01-26 16:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kard. Sarah powinien być papieżem :D
8 miesięcy temu / ")
 
Wszyscy boją się żeby wskazać prawdziwe przyczyny kryzysu Kościoła i ludzi za to odpowiedzialnych. To jest za poważna sprawa żeby mówić że to samo jakoś tak się zrobiło i nic nie dało się zrobić. Byli ludzie którzy przewisywali co się stanie z Kościołem i mówili w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych ale nikt ich nie słuchał.
8 miesięcy temu / Tom
 
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Z wyczekiwaniem wypatruję publikacji podsumowującej Synod Amazoński.
8 miesięcy temu / M
 
kardynał Sarah jest wyjątkowym człowiekiem , prosze pamiętać o tym .... , Benedykt VI nie pisał : wiara to nie jest to co sie wam wydaje , to nie tylko zbiór przykazań ...
8 miesięcy temu / okultyzm
 
nie rozumiem tych ludzi, wydawałoby się najwyższych hierarchów kościoła - dlaczego oni boją się dać świadectwo Prawdzie. Wierni oczekują od kościoła tylko jednego: żeby dawał im PEWNOŚĆ że to czego naucza kościół jest prawdziwe i prowadzi do PRAWDY. Ale hierarchowie boją się mówić prawdę zgodną z nauczaniem i Tradycją Kościoła. Czy jedynym hierarchą odważnym na tym świecie jest już tylko abp. P. Lenga? Ile można owijać w bawełnę żeby kogoś nie obrazić/urazić - jak ktoś sieje zamęt to trzeba to odważnie powiedzieć.
8 miesięcy temu / Tom
 
Kościół to nie firma!
8 miesięcy temu / Rafi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.