DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Kard. Sarah: sytuacja w Kościele przypomina zdradę apostołów w Wielki Piątek

Kard. Sarah: sytuacja w Kościele przypomina zdradę apostołów w Wielki Piątek
fot Pierpaolo Scavuzzo / EIDON/MAXPPP

Kardynał Robert Sarah opisując kryzys jaki przeżywa współczesny Kościół sięgnął po ewangeliczne porównanie z sytuacją, kiedy w Wielki Piątek niemal wszyscy apostołowie zdradzili Jezusa. Słowa przewodniczącego Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów padły podczas wywiadu dla francuskiego portalu Valeurs Actuelles.

 

„Mocno wierzę w to, że sytuacja z jaką borykamy się w dzisiejszym Kościele odzwierciedla w każdym punkcie scenę z Wielkiego Piątku, kiedy apostołowie opuścili Chrystusa zaraz po zdradzie Judasza, ponieważ zdrajca postrzegał Jezusa zgodnie z własnymi oczekiwaniami, mającymi charakter polityczny” – podkreślił gwinejski hierarcha, oraz zaznaczył, że dzisiaj „istnieje mnóstwo księży i biskupów dosłownie oczarowanymi pytaniami natury politycznej, czy społecznej”.

 

Jego zdaniem jednak, „żadne z tych pytań nie znajdzie odpowiedzi bez Chrystusa”. Kardynał Sarah podkreślił konieczność jeszcze mocniejszego przylgnięcia do Chrystusa i Jego nauki, gdyż „bez uznania Jezusa jako naszego starszego brata, nie będzie szczerej dobroczynności”. Hierarcha przedstawiając rozważanie tych pytań w dzisiejszym świecie przede wszystkim w kontekście kryzysu imigranckiego, podkreślił konieczność zwrócenia się z pytaniem na pierwszym miejscu do Chrystusa.

 

„Przykładowo, uchodźcy przyjeżdżają z miejsc, gdzie pewne siły odrzuciły Boga, dla których liczy się tylko władza i pieniądze” - zaznaczył i uwypuklił podstawowe zadanie Kościoła jakim jest zwrócenie jak największej ilości dusz ku Chrystusowi.

 

„Dzisiaj nie waham się powiedzieć, że księża, biskupi a nawet kardynałowie boją się uznawać czego naucza Chrystus i przekazywać Doktryny Kościoła (…) obawiają się, że nie zostaną zaakceptowani oraz, że będą uznani za reakcjonistów” – wskazał. Jego zdaniem, używają niejasnych i nieprecyzyjnych pojęć aby uniknąć krytyki, oraz jednocześnie afirmują świat i jego „głupi postęp”.

 

Ta afirmacja jest dla kardynała „zdradą” dzisiejszych czasów. Porównał także takich kapłanów do „złych pasterzy, którzy opuszczają swoje stado”. Zdaniem hierarchy, „jeżeli stado jest rozproszone nie wiem w którą stronę ma zmierzać (…) i to jest właśnie to co widzimy dzisiaj – nikt nie wie w którą stronę zmierzać”.

 

Gwinejski kardynał wyraźnie zaznaczył, że nadal zdecydowana większość kapłanów to „wierni Chrystusowi, pobożni ludzie zmierzający do świętości”. Jednak zdarzają się i ci, którzy ustępują „chorobliwej i złowrogiej pokusie pogodzenia Chrystusowego nauczania zgodnie z obecnymi wartościami zachodnich społeczeństw”.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR  


DATA: 2019-03-28 13:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakże ważne, potrzebne i prorockie słowa wskazujące na dziejący się dziś, widoczny ZNAK czasu. Amen.
7 miesięcy temu / ala
 
@Ryś Powiedz co przyjdzie Ci z tego, że wskażesz palcem czyja to wina ? Przecież to Pan Bóg ocenia, a nie jest to ani Twoją ani naszą rolą. Bóg to dopuścił, a my teraz mamy odpowiednio do Jego natchnień działać. Cofanie się w tył nic nie da!Trzeba się uczepić sukni naszej Pani i iść tam gdzie prowadzi, bo to zawsze będzie do Boga i najlepszą z dróg. Nie wytykaj tak palcem, bo brzmi to jak oskarżanie Jezusa, nawet jeśli takich intencji nie miałeś.
8 miesięcy temu / wciąż ta sama
 
@Grzegorz Nowa książka Ks. Jacka Bałemby SDB pt. "Duchowieństwo w czasach zamętu powszechnego. Niezawodne wskazania Kościoła Katolickiego".
8 miesięcy temu / Ryś
 
oby zostal Papiezem.
8 miesięcy temu / marta79
 
@Ryś Kościół od ponad wieku ma coraz większy problem. Sugeruję poczytać o modlitwie do Świętego Michała Archanioła np. Również o pani "Bella Dodd". Rowniez "EWTN Our Lady of Akita" Trzymaj się Rysiu Barki Chrystusa jak tylko możesz najmocniej bo zbliża się ogromną burza.
8 miesięcy temu / Grzegorz
 
Daj Boże, przyszły papież.
8 miesięcy temu / admirał
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.