DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Kard. Reinhard Marx radośnie fotografuje się z pomnikiem Karola Marksa

Kard. Reinhard Marx radośnie fotografuje się z pomnikiem Karola Marksa
fot. printscreen fb/DBK

Były przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, kard. Reinhard Marx, dał się sfotografować pod pomnikiem komunistycznego ideologa Karola Marksa. Niemiecki Episkopat opublikował zdjęcie, nadmieniając z nieskrywaną radością, że kardynał darzy swojego imiennika wielką estymą.

 

Konferencja Episkopatu Niemiec opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie swojego byłego przewodniczącego, kard. Reinharda Marxa, pod pomnikiem Karola Marksa. Rzecz opatrzono następującym podpisem:

 

„Marx spotyka Marxa. Kardynał Reinhard Marx (arcybiskup Monachium i Fryzyngi) podczas ubiegłotygodniowego pobytu w Trewirze odwiedził pomnik swojego imiennego kuzyna, Karola Marxa, którego szanuje jako wielkiego myśliciela.

 

… Nazywa się Marx, od dawna zajmuje się nauką społeczną i napisał książkę pod tytułem Kapitał. Od 2002 do 2008 roku był kardynał Reinhard Marx biskupem Trewiru, ojczystego miasta Karola Marxa”.

Pomnik ideologa komunizmu, Karola Marksa, stanął w Trewirze w maju 2018 roku, nieopodal jego domu rodzinnego. Sam fakt jego ustawienia był w Niemczech przedmiotem szerokiej krytyki, ale pikanterii dodaje jeszcze to, że… trafił do miasta w darze od Chińskiej Republiki Ludowej.

 

Kard. Reinhard Marx  roku 2008 opublikował książkę „Kapitał. Mowa w obronie człowieka”, w którym w duchu socjalistycznym zajmuje się społeczną nauką Kościoła i krytykuje wiele aspektów kapitalizmu. Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że były przewodniczący Episkopatu Niemiec inspiruje się czerwoną rewolucją jedynie w dziedzinie ekonomii.

 

Purpurat zdaje się też cenić Karola Marksa i dorobek komunistyczny na wielu innych obszarach, między innymi „wyzwolenia” seksualnego. Kard. Marx przecież od lat opowiada się za odrzuceniem katolickiego nauczania o seksualności, promując Komunię dla rozwodników w nowych związkach czy błogosławienie homoseksualnych związków.

 

Można też zaryzykować tezę, że kardynał nie odrzuca w całości słynnego powiedzenia Karola Marksa o religii jako „opium dla ludu”. Niemiecki hierarcha jest gorącym zwolennikiem głębokiego przeorania wiary katolickiej i sprowadzenia jej do swoistego „protestantyzmu pod egidą papieża”. Autentycznie katolickie prawdy wiary Marx i jego towarzysze piętnują jako „wsteczne”, „archaiczne” czy wprost nieprawdziwe, starając się zreinterpretować Pismo Święte i Tradycję w świetle współczesnej (anty)kultury i często wątpliwych ustaleń nauki.

 

Stąd wielka estyma, jaką kardynał obdarza komunistycznego ideologa Karola Marksa, ani nas zaskakuje, ani dziwi. Można rzecz: dobrze, że taka fotografia została opublikowana, dobrze, że z inicjatywy samego niemieckiego Episkopatu. Obraz ten jak w soczewce pokazuje bowiem, dokąd zabrnął współczesny modernistyczny katolicyzm.

 

Pach


DATA: 2020-08-26 15:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Filozofia niemiecka oparta jest na kancie i niczem, a teologia na Marksie.
3 miesiące temu / aaa
 
Popisy kardynała są nam znane, jednak wciąż potrafi zaskoczyć. Kardynale co Ty wyprawiasz?
3 miesiące temu / Michu.
 
Nomen-omen,
3 miesiące temu / Zbigniew
 
Pokazał komu służy, bo na pewno o nie Chrystusowi.
3 miesiące temu / Husarzowy
 
jak to dobrze że kardynał Marx jest tylko narzędziem w rękach Chrystusa determinizm Boga i Ducha Św Jego wola Nie pozwoli na zmianę Kościołą Katolickiego!
3 miesiące temu / taki tam
 
W Kościele Katolickim niestety wiele ważnych i odpowiedzialnych stanowisk piastują źli ludzie.
3 miesiące temu / Neptun
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.