DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Kard. Parolin wziął udział w spotkaniu Grupy Bilderberg. Rzecznik tłumaczy tę decyzję

Kard. Parolin wziął udział w spotkaniu Grupy Bilderberg. Rzecznik tłumaczy tę decyzję
Kard. Pietro Parolin, fot. Mikhail Metzel/TASS

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin wziął udział w spotkaniu Grupy Bilderberg. Rzecznik Watykanu powiedział, że hierarcha zdecydował się przyjąć zaproszenie, aby przekazywać katolicką naukę społeczną osobom, które w innym wypadku by jej nie usłyszeli.

 

Tegoroczne spotkanie Grupy Bilderberg miało miejsce w Turynie i odbyło się w dniach 7-10 czerwca. Rzecznik Watykanu powiedział, że włoscy organizatorzy wizyty byli nieustępliwi i naciskali na przyjęcie zaproszenia przez hierarchę. Kard. Pietro Parolin, jako Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, jest w świetle prawa „osobą numer dwa” w Watykanie, zaraz po papieżu Franciszku. „Kardynał zdecydował się wziąć udział w spotkaniu po tym, jak włoscy organizatorzy uporczywie prosili go o spotkanie od sześciu miesięcy” – powiedział rzecznik. „Myślał o tym przez długi czas i po konsultacjach, zdecydował się pojechać” – dodał.

 

Watykański rzecznik podkreślił, że kard. Pietro Parolin nie prosił o zgodę na uczestniczenie w tym wydarzeniu. Przekonać miały go konsultacje oraz prośby samych organizatorów. Zdaniem rzecznika Stolicy Apostolskiej, można przypuszczać, że zaproszenie dla hierarchy mogło mieć związek z tym, że papież Franciszek jest „ważnym głosem świata”. Dodał, że kard. Parolin był na spotkaniu Grupy Bilderberg przez niecałe dwie godziny podczas, których wygłosił krótki referat nt. społecznej doktryny Kościoła i odpowiadał na pytania zebranych.

 

Rzecznik Stolicy Apostolskiej powiedział również, że papież Franciszek był na pewno świadom uczestnictwa w spotkaniu Grupy Bilderberg kard. Pietro Parolina. Podkreślił, że sam hierarcha zdawał sobie sprawę z kontrowersyjnego charakteru spotkania i negatywnej opinii na temat samej organizacji. Dodał, że Sekretarz Stanu podjął decyzję o uczestnictwie w dyskusji także ze względu na to, że część z zebranych tam polityków znał osobiście.

 

Wg oficjalnych informacji, najważniejszymi tematami poruszanymi podczas tegorocznego spotkania były: populizm w Europie, wyzwania związane z nierównością i świat „post-prawdy”. Organizatorzy przekonują, że Grupa Bilderberg to spotkanie polityków, biznesmenów i naukowców, którzy dyskutują o sprawach wsparcia dialogu pomiędzy Europą i Ameryką Północną. To bardzo delikatny opis działalności Grupy, bowiem od dawna mówi się, że członkowie organizacji dążą do tworzenia globalistycznej agendy, otwarcia granic i stworzenia rządu światowego.

 

Niektórzy spekulują, że tegoroczne wydarzenie miało na celu omówienie sposobów powstrzymania rosnących nastrojów prawicowych i antyunijnych. Zwracano przy tym uwagę na zwycięstwo w wyborach Donalda Trumpa, Brexit, a także stworzenie we Włoszech antyimigranckiego i eurosceptycznego rządu.

 

W tegorocznym spotkaniu w Turynie wzięło udział wielu znanych osobistości, w tym Henry Kissinger, George W. Bush, Bill i Hillary Clinton, kanclerz Niemiec Angela Merkel, były brytyjski premier Tony Blair oraz były przewodniczący Google - Eric Schmidt. Wśród osobistości medialnych biorących udział w spotkaniu byli felietonista Wall Street Journal - Peggy Noonan i John Micklethwait, redaktor naczelny telewizji Bloomberg.

 

 

Źródło: National Catholic Register

WMa

 


DATA: 2018-06-15 21:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A pozniej z tego "niewinnego" flirtu z belzebubem,taki kardynał zaczyna byc drugim Lemańskim
11 miesięcy temu / sPOnsoros
 
Otrzymałeś wyjaśnienie ogólne. Nie mam szczegółowych informacji by podać swój sąd o św. Maksymilianie Kolbe.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
Stawiamy zakłady: Parolin czy Marx?
ponad 1 rok temu / aaa
 
@do trooper A co w takim razie sądzisz o postawie św. Maksymiliana Kolbego, który chciał nawrócić mistrza loży masońskiej?
ponad 1 rok temu / trooper
 
Połącz te dwa fakty. Wychodzi: idźcie na cały świat i głoście Ewangelię, ale nie rzucajcie swych pereł (Ewangelii) przed świnie. Czyli nie wolno głosić Ewangelii tym którzy ją znają i świadomie odrzucają, a tylko tym którzy jej nie znają, bądź wydaje im się że znają ale w rzeczywistości nie znają, jednak chcą ją poznać. Krótko: należy ją głosić ludziom otwartym na prawdę. Masoni tacy nie są.
ponad 1 rok temu / do trooper
 
@Mikołaj A czy Chrystus nawrócił kogoś w Betsaidzie?
ponad 1 rok temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "60988"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.