DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Kard. Müller: reforma Kurii Rzymskiej może mieć podłoże marksistowskie

Kard. Müller: reforma Kurii Rzymskiej może mieć podłoże marksistowskie
Fot. REUTERS / Max Rossi / File Photo / FORUM

Kard. Gerhard Müller w wywiadzie dla InfoVaticana skrytykował trwającą reformę Kurii Rzymskiej. Jego zdaniem „absurdem” jest stawianie jako priorytetu praktyki „ewangelizacji” ponad wiarę samą w sobie. Dodatkowo zadaje pytanie, czy plan reformy nie ma przypadkiem marksistowskiego podłoża.

 

„W przygotowaniach tak zwanej reformy kurii zmniejszają priorytetowe znaczenie wiary (…) na pierwszy ogień idzie reforma Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, która wskazuje, że jego relacja z dykasteriami, dyplomacją i biurokracją jest bardziej związana z papieską misją niż doktryna wiary. To jest absurd” – komentował reformę kurii niemiecki kardynał.

 

„Sekretariat Stanu ma być jedynie pomocą dla papieża i gwarancją niezależności od wpływów politycznych. Nie jest to jednak esencja piotrowej misji. Jak zatem można powiedzieć, że wśród dykasterii najpierw idzie ta odpowiedzialna za ewangelizację a dopiero za nią dykasteria odpowiedzialna za doktrynę wiary? Mówią, że ewangelizacja jest praktyką a wiara teorią. Jaką oni mają koncepcję praktyki i teorii? System marksistowski?” – pytał.

 

„Wiara jest początkiem, źródłem usprawiedliwienia. Jedynie dzięki wierze w Jezusa Chrystusa zostajemy ocaleni. Bez wiary nie da rady zadowolić Boga (…) pierwszym darem Duch Świętego jest wiara, nadzieja i miłość. Nie można powiedzieć, że wiara to jedynie teoria” – tłumaczył kardynał. Kongregacja Nauki Wiary, której przewodził Müller do 2017 roku w planach reformy ma stać o wiele niżej niż nowa „super-dykasteria” zajmująca się procesem ewangelizacji.

 

Niemiecki duchowny zaniepokojony jest tłumaczeniami znaczeń praktyki i teorii jakie stosują orędownicy reformy. Jego zdaniem mają one podłoże marksistowskie gdyż to właśnie w marksizmie teoria jest ustanowiona jako usprawiedliwienie dla praktyki rewolucji, która ma o wiele większe znaczenie. Prace nad mającą być ogłoszoną 29 czerwca reformą wyszły z inicjatywy grupy kardynalskich doradców papieża, zwaną jako „C9”. Grupa prowadzona była przez kardynała Oscara Rodrigueza Maradiagę z Hondurasu.

 

Kardynał Müller skrytykował także podejście niemieckiego episkopatu do kwestii skandali seksualnych. Tłumaczenia stawiające za pierwszą przyczynę celibat księży i brak święceń kobiet są jego zdaniem „zwariowane” i „całkowicie fałszywe”.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR           


DATA: 2019-05-21 10:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Jego zdaniem mają one podłoże marksistowskie gdyż to właśnie w marksizmie teoria jest ustanowiona jako usprawiedliwienie dla praktyki rewolucji, która ma o wiele większe znaczenie" - No patrz, ciekawe skąd SWII został nazwany duszpasterskim i oderwano na nim praktykę od "teorii", niezmiennego przedmiotu wiary i zarzekano się, że niczego nie zmieniono, a dokonano faktycznie rewolucji.
ponad 1 rok temu / M.
 
co to za dysputa filozofów z teologami?
ponad 1 rok temu / k
 
Ciekawe co na to Chrystus, kiedyś zaczął od Rybaków....może i teraz tak by zrobił bo Purpuraci to już dawno stracili chęć słuchania Go, bez ustanku tylko gadają i wszystkich pouczają...proszeni lub i nie....są tak "mądrzy" w interpretowaniu prawd wiary, że chyba nie rozumieją już samych siebie - co w niektórych przypadkach widać , bo co innego głoszą a co innego robią,
ponad 1 rok temu / ando
 
Czyli będzie formacja kapłanów bez wiary którzy będą teoretyzowac. A więc to co jest teraz to nie przypadki tylko jakby się na nas toczyła machina.
ponad 1 rok temu / Ab
 
ten ABSURD jest dużo, dużo większy, bo przecież prozelityzm został oficjalnie i to po wielokroć - zakazany i POTĘPIONY! A tu nagle walory ewangelizacyjne maja jakiś priorytet!? To zakrawa na monstrualną już - KPINĘ z Wiernych! Podłoże natomiast nie jest marksistowskie, lecz jednoznacznie judeo-masońskie! Może Kardynał nie czytał słynnej dysputy FILOZOFÓW z TEOLOGAMI?! Nie musiałby tak po omacku strzelać do cieni . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Marks: protestant, Żyd, heglista, ateista, filozof materializmu. Kat - współwinny śmierci wiecznej, ogromu milionów dusz! Wypluło go Piekło, a jego wyznawcy swoją pychę ukorzą w kurz.... On - ikona mistrzów lóż i ich pucybutów od racjonalizmu.
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.