DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Kard. Muller: Polska ma być wzorem dla katolickiego świata

Kard. Muller: Polska ma być wzorem dla katolickiego świata
REUTERS / FORUM
#DZIECI    #MULLER    #GERHARD MULLER    #NIEMIEC    #LUBLIN    #KARDYNAŁ    #WATYKAN    #POLSKA    #RODZINA    #KARDYNAŁ MULLER

"Mam nadzieję, że Polska stanie się krajem, w którym będzie najwyższa liczba narodzin w Europie. Polska ma być wzorem dla katolickiego świata" – powiedział dziś w Lublinie kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary podczas spotkania z dziennikarzami.


Zapytany o to, jakie znaczenie dla Kościoła miał zakończony niedawno Synod biskupów odparł, iż papież Franciszek powołał obrady właśnie po to, żeby wzmocnić relacje rodziny. - Bóg powołał mężczyznę i kobietę z miłości. W wielu krajach wielu krajach relacje międzyludzkie są niszczone. Naszym celem jest je wzmocnić - podkreślał Prefekt Kongregacji Nauki Wiary.


Watykański hierarcha podkreślił fakt, iż mimo że był to synod biskupów, to uczestniczyło w nim wielu świeckich. Zaznaczył, że dali oni bardzo piękne świadectwa - świadectwa ze swego życia w rodzinie, w małżeństwie. "Nie możemy też zapomnieć o dzieciach, ponieważ one są najważniejsze w rodzinie, są naszą przyszłością. Mam nadzieję, że Polska stanie się krajem pozytywnym wobec dzieci, czyli krajem w którym będzie najwyższa liczba narodzin w Europie, ufamy, że tak będzie. Polska ma być wzorem dla katolickiego świata" – powiedział kardynał.


Podczas konferencji prasowej kardynał odniósł się także do kwestii związanych z ubóstwem. Zauważył, iż posiada ono wiele twarzy. - Pierwsze zasadnicze oblicze to ubóstwo materialne z którym mamy do czynienia w wielu krajach tego świata, szczególnie w krajach tzw. trzeciego świata. - Nie możemy jednak mówić tylko o ubóstwie materialnym, ale też o ubóstwie duchowym, szczególnie w krajach bogatych, zachodnich, o braku miłości. Ten brak miłości jest także ubóstwem o czym musimy pamiętać. Jak mówił Prymas Wyszyński – jedni mówią: czas to pieniądz a ja wam mówię, czas to miłość - zakończył watykański hierarcha.


Wizyta kard. Müllera w Polsce jest związana z obchodami 300-lecia Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie oraz promocją kolejnego tomu Opera Omnia Josepha Ratizingera.KAI, kra


DATA: 2014-10-24 19:05
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Bądźcie płodni, abyście zaludnili ziemię" jest przypominane tylko przez kapłanów Tradycji katolickiej. I odpowiedzialność mężczyzn (głów rodzin) za zbawienie żony i dzieci. W wyniku rewolucji SWII zostało to jakby zapomniane.
ponad 6 lat temu / Jurek
 
Modemiku, zresetuj się, bo cały czas powtarzasz ten sam bezsens :)
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 
Jak szybko nie ruszymy z płodnością, to państwo Polskie ulegnie likwidacji. Trzeba będzie wówczas zmniejszyć swój obszar, aby móc go obronić, bądź jeśli nie będzie takiej presji, będziemy jak Grenlandia- wszędzie pustka tylko w metropoliach jeszcze ludzie. Ta zaraza wyludniania idzie od peryferii, ale dotrze w końcu i do wielkich miast.
ponad 6 lat temu / 5432
 
Nie uczmy chłopców po sobie sprzątać bo to dżęder.
ponad 6 lat temu / TheModern
 
no o już wiemy, że to życzenie się nie spełni.
ponad 6 lat temu / qe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.