DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Kard. Müller: Dawni krytycy Jana Pawła II i Benedykta XVI myślą już o nowym konklawe

Kard. Müller: Dawni krytycy Jana Pawła II i Benedykta XVI myślą już o nowym konklawe
FOT.REUTERS/Max Rossi/FORUM

Ci, którzy krytykowali ostro poprzednich papieży, a dziś robią z Franciszka jakiegoś super-papieża, pracują już nad nowym konklawe. Nie chcą, by Duch Święty popsuł im budowę „nowego Kościoła” bez Boga i Chrystusa – mówi kard. Gerhard Müller.

 

W rozmowie z austriackim portalem katolickim Kath.net były prefekt Kongregacji Nauki Wiary mówił o problemach z właściwym odbiorem papieża. Jak podkreślił, nie brakuje takich hierarchów, którzy niezgodnie z Pismem Świętym i Tradycją rozdmuchują rolę i znaczenie Ojca Świętego. Przykładem takiego postępowania jest ich ocena dokumentu przygotowującego Synod Amazoński.

 

„Dokument przygotowawczy nie zważa na istotne prawdy objawionej wiary. Gdzie jest tam odniesienie do pojęcia objawienia z Dei verbum oraz do rozumienia Kościoła z Lumen gentium na II Soborze Watykańskim? Pewien teologiczny ignorant noszący piuskę powiedział, że Instrumentum laboris to po prostu zastosowanie encykliki Laudatio si i stąd jest wyrazem nieomylnego Urzędu Nauczycielskiego papieża, który miałby stać ponad Słowem Bożym lub być równy źródłom objawienia. Stąd każdy, kto poddawałby Instrumentum laboris krytyce teologicznej, byłby heretykiem, który ipso facto ściąga na siebie karę piekła. Ter wielki myśliciel i wielce godny następca Apostołów zapomniał jednak wykazać, gdzie w Laudatio si sformułowana jest nieodwracalna wypowiedź nauczycielska ex cathedra” - powiedział kardynał.

 

Jak dodał, tego rodzaju biskupi tak naprawdę podważają prymat piotrowy, bo wykorzystują autorytet papieża dla swojej własnej „antykatolickiej agendy”. Jak dodał, nie zwraca on uwagi na „żałosnych ideologów superpapiestwa, które diametralnie zaprzecza I i II Soborowi Watykańskiemu”.

 

Zdaniem hierarchy nie brakuje dziś takich biskupów czy kardynałów, którzy podczas poprzednich pontyfikatów nie wahali się przed najostrzejszą nawet krytyką papiestwa, niekiedy podważając wręcz samą jego istotę. Teraz obracają swoje ostrza przeciwko każdemu, kto podejmuje jakąkolwiek polemikę z papieżem Franciszkiem.

 

„Przy następnym papieżu, który nie będzie odpowiadał ich oczekiwaniom, da o sobie na powrót znać antyrzymskie DNA ich zeświecczonego myślenia. Dlatego przygotowują już taktykę i [organizują] porozumienia w sprawie następnego konklawe, tak, by Duch Święty nie popsuł im ich nowego pięknego Kościoła bez Boga i Chrystusa” – dodał.

 

Jak zaznaczył, to w jego książkach można przeczytać, co jest prawdziwie istotnym elementem papiestwa. „Historia Kościoła wyda osąd na temat tego, na kim powinien był raczej polegać papież Franciszek” – stwierdził.

 

Kardynał mówił też o kontrowersjach wokół wyboru papieża Franciszka. Słynna jest wypowiedź kard. Godfrieda Danneelsa, który przekonywał, iż tak zwana „mafia z Sankt Gallen” angażowała się na rzecz wyboru na papieża kogoś radykalnie innego niż św. Jan Paweł II i Benedykt XVI.

 

„Tak czy inaczej, Franciszek jest papieżem zgodnie z prawem, okazujemy głęboki szacunek i posłuszeństwo, które jesteśmy mu winni w związku z jego powołaniem jako zastępcy Chrystusa na ziemi” – podkreślił.

 

Jak wskazał, papież pozostaje jednak człowiekiem i stąd ma ludzkie ograniczenia. O tym nie wolno zapominać; urząd papieski należy oceniać podług kryteriów biblijnych, a nie kryteriów mass-mediów.

 

„Wierzmy (…) w Chrystusa, który nas usprawiedliwia i zbawia, a nie w papieża, którego religijny autorytet wszakże uznajemy” - dodał. Hierarcha był następnie pytany o relacje z wyznawcami islamu w kontekście wezwania papieża do wspólnej modlitwy z muzułmanami.

 

„My, chrześcijanie, modlimy się do Boga poprzez Chrystusa w Duchu Świętym. Wobec tego nie możemy modlić się do Boga wspólnie z tymi, którzy odrzucają Go jako Ojca Jezusa Chrystusa, którzy boskość wiecznego Syna Ojca uważają za bluźnierstwo i nie uznają Ducha Świętego jako trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej. Tej logicznej sprzeczności nie może usunąć i nie usunie nawet papież” – powiedział.

 

Hierarcha stwierdził też, że jeżeli w europejskich krajach większość mieszkańców będzie za 30 czy 50 lat wyznawać islam, to możemy pożegnać się z wolnościami, do których się przyzwyczailiśmy. Ich gwarantem jest bowiem chrześcijaństwo.

 

Źródło: Kath.net

Pach


DATA: 2019-09-06 13:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cudowny człowiek
1 miesiąc temu / Albion
 
moje wywody nie są cyniczne, Jeśli masz jakieś dowody na to, że przy wyborze papieża JP II doszło do jakiś manipulacji, to podaj te fakty, w przypadki biskupa Rzymu Franciszka I no są takie podejrzenia, więc stwierdzenie że Konklawe wybiera, jest pewną negacją działania Ducha Świętego, ale prawda obecna nie ta z 1978 roku jest taka, że to Konklawe wybiera, bo widzimy co się dzieje, to że św Jan Paweł II, jak i BXVI mówili, że nie ma odwrotu, nie jest mową ex catedra, tutaj zresztą oceniając już obecną sytuacje, stwierdzić, że zarówno JPII jak i BXVI byli w błędzie wypowiadając te słowa, ponieważ dzisiaj potrzebny jest Sobór III Vat., co widać gołym okiem, a św Jan Paweł II na zastaną sytuację dopełnił miary świętości i napełnił sieci Boże, bo z tego każdy przed Bogiem będzie odpowiadał, tą misje nawet przy ludzkich błędach wypełnił
2 miesiące temu / #iskierka
 
Straszne bzdury
2 miesiące temu / Thp
 
"J.P. II nie popełnił takiego błędu o jaki go oskarżacie, Duch Święty go wybrał i wypełnił swoją misję prorocką." To Konklawe wybiera papieży. W jaki sposób? To jest dokładnie opisane przez świadków i znajduje się w dokumentach i zeznaniach dla historyków. Potwierdzeniem słowa Kard.Mullera: Dlatego przygotowują już taktykę i organizują porozumienia w sprawie następnego konklawe, tak, by Duch Święty nie popsuł im ich nowego pięknego Kościoła bez Boga i Chrystusa." Twoje cyniczne wtręty o wielbładzie i komarze maja zastąpić argumenty i dowody w sporze o zasługi J.P.II dla Reform ? To jest NIEPOWAŻNE. Jak powiedział J.P.II i jego następca B. XVI NIE MA ODWROTU OD II S.W. i jego reform. Cały pontyfikat jest tego DOWODEM. Jak wiadomo nierozumna miłość do ludzi a szczególnie tych wywyższonych przyćmiewa rozum. Warto przypomnieć, że to RZETELNA WIEDZA, FAKTY, DOKUMENTY ROZJAŚNIAJĄ UMYSŁ ale tylko tych, którzy szukają PRAWDY i stoją MUREM ZA PANAME BOGIEM.
2 miesiące temu / iskierka > axc
 
Zgadzam się z każdym słowem.
3 miesiące temu / Irek
 
cedzicie komara, połykacie wielbłąda, św Jan Paweł II nie popełnił takiego błędu o jaki go oskarżacie, Duch Święty go wybrał i wypełnił swoją misję prorocką, czyli niósł krzyż do końca! ten wielbłąd, o którym mówicie nazywa się Sobór Vat II i chyba każdy jest świadomy co za siły tam działały. św Jan Paweł II wyraźnie wskazywał na błąd antropologiczny, trzymał się zdrowej Bożej nauki, ale żeby wam rozjaśnić trochę umysł to polecam rozważyć kwestie dlaczego papież Benedykt XVI wprowadził rozdział od tiary papieskiej, przyjmując godność biskupa Rzymu, na moje oko po pontyfikacie św Jana Pawła II mówiąc kolokwialnie nie mamy krzyża, autorytetu, staliśmy się siedliskiem wielu herezji, które występują na masową skale i słusznie ktoś zauważył ktoś zmienił koncepcje wiary, co jest ogromnie groźne, bo dotyczy ludzkiego zbawienia, mamy herezje antropologiczną, która zmierza do wypromowania antychrysta, za jaką cenę dany jest taki krzyż, którego nikt wstanie nie jest
3 miesiące temu / axe
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.