DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Kard. Koch upomina Niemców: „Odnowa to stawianie w centrum Chrystusa”

Kard. Koch upomina Niemców: „Odnowa to stawianie w centrum Chrystusa”
Donatella Giagnori / EIDON/MAXPPP/FORUM

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurt Koch, krytykuje niemiecką Drogę Synodalną. W ocenie purpurata nie wolno przeciwstawiać sobie wierności tradycji oraz nowoczesności.

 

Kard. Kurt Koch odniósł się do niemieckiej Drogi Synodalnej na łamach dodatku do katolickiego dziennika „Die Tagespost” z Würzbrga, „welt&kirche”. Jak wskazał, Kościół katolicki jako całość oraz każdy chrześcijanin indywidualnie wezwani są do nieustannej odnowy i uświadamiania sobie tego, czego chce nasz Pan Jezus Chrystus. Przyczyną dzisiejszych poważnych trudności życia katolickiego jest przede wszystkim, napisał, kryzys wiary; widać go także w samym Kościele, gdzie brakuje solidnej wiedzy o prawdach wiary.

 

Według kardynała dzisiejsza odnowa wymaga w pierwszej linii skupienia się na nowej ewangelizacji. Nie idzie zatem tyle o reformę struktur, ale o autentyczne głoszenie Ewangelii, tak, jak pisał papież Franciszek w głośnym „Liście do pielgrzymującego ludu w Niemczech” z czerwca 2019 roku.

 

Kard. Koch przestrzegł przy tym przed nieustannym poszukiwaniem „nowości”; prawdziwą nowością jest bowiem w Kościele katolickim sam Zbawiciel – i to On musi zawsze stać w samym centrum wszystkich wysiłków o odnowę.

 

Purpurat przypomniał, że w trudnym dla Kościoła wieku XII przykład dobrze pojętej pracy na rzecz odnowy dał św. Franciszek z Asyżu; pomógł on uchronić Kościół przed upadkiem – jednak nie poprzez wprowadzanie podziałów, tylko pracując w jedności z całą wspólnotą katolicką.

 

Źródło: die-tagespost.de

Pach


DATA: 2020-07-27 12:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo. Bardzo mądrze.
2 miesiące temu / Krzysztof
 
Tylko chrystocentryzm jest zbawienny; tworzenie synkretyzmów to pokusa złego.
2 miesiące temu / t
 
Haniebny Hitler, haniebny satanista Karol Marks, wielki oszołom filozoficzny Hegel, herezjarcha Luter i idąc dalej w mroczną historię Niemiec, można się dziwić współczesnym że są tam jeszcze porządni Niemcy. Wielki szacun dla tych nielicznych sprawiedliwych.
2 miesiące temu / ry.janszarmach3
 
To w upadłych postnazistowskich, a obecnie lewackich Niemczech są jacyś wierni?! Przy takich zdeprawowanych hierarchach jak Marx po kościołach w Reichu hula wiater. A po VS2 miało być tak pięknie.
2 miesiące temu / KU ZMIERZOWI
 
Zacznijcie słuchać rodaka Papieża Benedykta 16 bo niedługo zginiecie. Zamiast walczyć o owce to się spieracie jak Ariusz który skonczyl jak wasz haniebny Luter.
2 miesiące temu / Rycerka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.