DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Kard. Cupich o nieudzielaniu Komunii proaborcyjnym politykom: sankcje „nikogo nie przekonają”

Kard. Cupich o nieudzielaniu Komunii proaborcyjnym politykom: sankcje „nikogo nie przekonają”
Goat_Girl / https://www.flickr.com/photos/[email protected]/16527074323 / commons.wikimedia.org / licencja cc-by-2.0.

Amerykański kardynał Blaise Cupich odniósł się do stanowiska dwóch biskupów z Illinois, którzy zapowiedzieli odmowę udzielania Sakramentu Komunii politykom zaangażowanym we wprowadzanie proaborcyjnego prawa. Jego zdaniem, takie zachowania to droga donikąd.

 

„Myślę, że wprowadzenie takich sankcji osiągnęłoby skutek odwrotny do zamierzonego, ponieważ - po pierwsze - to nikogo nie przekona, a po drugie uświadamia danemu politykowi, że ma do czynienia z osądem Bożym a nie tylko osądem biskupa. Myślę, że jest to dużo mocniejszy przekaz” – tłumaczył chicagowski hierarcha w rozmowie z Catholic News Agency.

 

Ponadto przyznał, że „prawo takie jak w Illinois całkowicie odbiera dziecku nienarodzonemu jakiekolwiek prawa (…) władze stanu Illinois mówią jasno – życie człowieka jest tanie” – podkreślił.

Przyjęty niedawno „The Illinois Reproductive Health Act” nie tylko zezwala na przeprowadzenie aborcji do dziewiątego miesiąca ciąży, ale określa ją jako „podstawowe prawo kobiety” oraz wymusza finansowanie „zabiegu” z pieniędzy ubezpieczyciela.

 

Wobec przyjęcia tak radykalnie proaborcyjnego prawa, swoje zdanie wyraził biskup Illinois, Thomas Paprocki. Jego zdaniem nie można określać się jako katolik oraz głosować za przyjęciem tak zbrodniczego prawa. Dlatego odmówił udzielania Komunii Świętej wszystkim politykom, którzy w głosowaniu opowiedzieli się za przyjęciem ustawy oraz otwarcie agitowali na rzecz nowego prawa.

„Myślę, że katolicy mają prawo czuć się zbulwersowani, kiedy widzą katolickich polityków nie tylko głosujących, ale aktywnie promujących prawa aborcyjne. Zastanawiają się jak możesz promować aborcję i nazywać się katolikiem? Odpowiedź brzmi: nie możesz” – w ten sposób biskup Paprocki tłumaczył swoją decyzję.

 

W Stanach Zjednoczonych trwa otwarta walka o życie nienarodzonych. Stany z przewagą Demokratów w lokalnych parlamentach pospiesznie wprowadzają radykalne proaborcyjne prawa zezwalające np. na zabicie dziecka nawet do dziewiątego miesiąca ciąży, lub w niektórych przypadkach nawet po urodzeniu. Z drugiej strony, stany z przewagą Republikanów próbują wprowadzać w życie ustawy ograniczające aborcyjny proceder, np. ochronę życia dziecka po wykryciu bicia serca.

 

Źródło: catholicherald.co.uk

PR        


DATA: 2019-06-17 13:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brak zgody na ogromne i jawne zło on nazywa "sankcjami"?
5 miesięcy temu / sp
 
a bp.Paprocki zabronil przyjmowania komuni sw. 2 politykom marszalkowi M.Madigan ze stanu Illinois a kard. to rozmiekcza ale On ponoc zabronil ksiezom chodzic na czuwania pro-life w poprzedniej diecezji.Ale dziwne ze w Polsce zaden biskup tak nie postapil jak bp.Paprocki polskiego pochodzenia czyzby sie bali stanac w prawdzie.Albo przywileje bylyby zagrozone??
5 miesięcy temu / Kawaler67
 
"Dobrocią swoją wielu się chlubi, lecz męża wiernego któż znajdzie? A od szafarzy już tu się żąda, aby każdy z nich był wierny"
5 miesięcy temu / Bond (James)
 
Kolejny tchórz w roli biskupa.
5 miesięcy temu / DNA
 
Jak sankcje nikogo nie przekonują, to Pan Bóg też się pomylił ustanawiając jako sankcję piekło dla odrzucających Boga! Kardynale, jaka twoja teologia, gdzie ją kończyłeś?
5 miesięcy temu / stanjan
 
Jaki papież tacy kardynałowie, niestety w Polsce nie jest lepiej.
5 miesięcy temu / observer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.