DZIŚ JEST:   16   CZERWCA   2019 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Benona, biskupa
Bł. Marii Teresy Scherer
 
 
 
 

Kard. Burke: Polska jest promykiem nadziei, który inspiruje Kościół powszechny

Kard. Burke: Polska jest promykiem nadziei, który inspiruje Kościół powszechny
PCh TV

Polska jest takim promykiem nadziei w coraz bardziej zdechrystianizowanym i zsekularyzowanym świecie, promykiem, który inspiruje Kościół powszechny – powiedział w rozmowie z KAI kard. Raymond Leo Burke.

 

Amerykański hierarcha przebywa aktualnie z kilkunastodniową wizytą w Polsce. Kard. Burke w rozmowie z Dawidem Gospodarkiem przyznał, że dostrzega wyjątkową rolę Polski w Kościele. Nasz kraj bowiem postrzegany jest jako „promyk nadziei w coraz bardziej zdechrystianizowanym i zsekularyzowanym świecie”. Jak dodał, wiele osób, w tym on sam, „spogląda z nadzieją na to, że rzeczywiście Polska odda wielką przysługę Kościołowi powszechnemu i całemu światu”.

 

Chodzi tu w szczególności o „wierność modlitwie, liturgii i w szczególności życiu sakramentalnemu”. - W Polsce cały czas ludzie chodzą do kościoła i się modlą -  dodał hierarcha. W ocenie kardynała, ta cecha Kościoła w Polsce „rzeczywiście daje tę siłę, która może być wsparciem dla Kościoła powszechnego”.

 

Kard. Burke podzielił się też swoimi doświadczeniami z przeżywanej w Polsce (we Włocławku i w Spycimierzu) uroczystości Bożego Ciała, gdzie w procesjach uczestniczyło duża liczba wiernych, a na uroczystość zostały przygotowane wielokilometrowe kwiatowe dywany o niepowtarzalnych wzorach. - To wszystko na cześć Najświętszego Sakramentu. To było wspaniałe! To też jest dla mnie dowód na to, jak bardzo wierni angażują się w życie modlitewne i życie wiarą – dodał.

 

Źródło: KAI

MA


DATA: 2018-06-04 15:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czegóż jęczycie? Wytknijcie nos poza granice Polski, a przekonacie się, że Eminencja jednak może mieć rację. Nie doceniacie tych, którzy wierzą, ich ilości, zakorzenionej, ale "uśpionej" u niektórych wiary. Nie skupiajcie się nad tym tylko, co złe! Kto wie, co się stanie jak przyjdzie trwoga...
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
jeszcze niedawno też myślałam, że w Polsce jest lepiej. ale to błąd. w Polsce pomimo tylu łask Bożych jest tragicznie. dostrzeżmy to w końcu. dzieci i młodzież są praktycznie straceni. boli to co piszę, ale tak jest.trzeba wielkiej modlitwy, ale kto ją poprowadzi, księża którzy sami się nie modlą? u nas w parafii jest od stycznia całodzienna adoracja. w parafii 3 księży. poza proboszczem nie widziałam tam ani razu wikarych, ba, potrafią przechodzić przed NS i nie uklęknąć!!!! już nie wspomnę mojej parafii gdzie ksiądz wrzeszczy na ludzi, że chcą klękać do Komunii, bo on zarządził że mają stać i mamy się słuchać. i nie udziela tym którzy klękają. teraz była 1 komunia św i też dzieci stoją. szaleństwo. nie mamy się czym niestety cieszyć.
ponad 1 rok temu / Ewka
 
Polska na tle innych krajów zachodu może i wygląda lepiej, ale to nie oznacza, że jest dobrze. Katolików, którzy chcieliby w jakikolwiek sposób walczyć za wiarę jest garstka. Ludzi w kościołach z roku na rok jest coraz mniej. W dużych miastach degrengolada moralna nie odbiega od tej na zachodzie. Nie ma nadziei, nie w Polsce.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Czyżby Kard. Burke zapomniał, że Kościół Polski PODLEGA papieżowi. Zatem formalne zmiany jakie zostały wprowadzone przez Rzym zostały wprowadzone w Polsce. Mówienie o pobożności TŁUMÓW uczestniczących w tradycyjnych procesjach jest bardzo infantylne. Dowód :- wystarczy przypomnieć TŁUMY chodzące za samym Jezusem ; - frekwencję na Eucharystiach niedzielnych. Jest źle - stąd otwartość biskupów polskich na różnego rodzaju ruchy włącznie z sektami i gotowość na różne EKSPERYMENTY byle powiększyć liczebność >wiernych
ponad 1 rok temu / iskierka
 
To pozory, za kilka lat, przy takim milczącym zaangażowaniu biskupów będziemy "lepsi" od Irlandii.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Ja nie byłbym takim optymistą; 1/ na Polsce ciąży piętno nie dokonania Intronizacji Chrystusa (i nie ma refleksji), przekazanego ludziom przez Rozalię Celak (skutkiem tego była II wojna światowa, eksterminacja polskich elit i wielu milionów Polaków); 2/ Kościół instytucjonalny w Polsce jest przeżarty modernizmem i nie ma tu walki o zbawienie dusz, ino "towarzyszenie" (na drodze do "domu Ojca"); 3/ Kościół instytucjonalny rości sobie monopol na przekaz spraw Wiary w przestrzeni publicznej (Instytut Ks. Piotra Skargi jest uznany za niepożądany), a Tradycja łacińska jest zwalczana (po za nielicznymi diecezjami). +++ Pod Twoje orędownictwo uciekamy się święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić...
ponad 1 rok temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "60715"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.