DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Kard. Burke: nieudzielenie Komunii katolickim politykom, którzy popierają aborcję i czyny homoseksualne, jest przysługą, a nie karą

Kard. Burke: nieudzielenie Komunii katolickim politykom, którzy popierają aborcję i czyny homoseksualne, jest przysługą, a nie karą
Kard. Burke. FOT.:Goat_Girl [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

Liderzy w rządzie tego państwa [USA], którzy nie są katolikami, mówią mi, że byli pewni, iż katolicka nauka na temat aborcji, tzw. małżeństw jednopłciowych itd. zmieniła się, ponieważ tak wielu katolików na Kapitolu regularnie wspiera tego rodzaju ustawodawstwo. I to jest skandal – powiedział kard. Raymond Burke w wywiadzie, jakiego udzielił w czwartek stacji telewizyjnej Fox News.


Amerykański hierarcha skrytykował katolickich polityków, którzy wspierają aborcję i „małżeństwa” osób tej samej płci oraz stwierdził, że politycy tacy jak Joe Biden nie powinni przyjmować Komunii św., gdyż „nie są w komunii z Chrystusem”. Kardynał wyjaśnił przy tym, że nieudzielenie Komunii takim politykom „nie jest karą. W rzeczywistości wyświadcza się tym ludziom przysługę, kiedy się im mówi: Nie przystępuj. Ponieważ jeśli przystępują [do Komunii] popełniają świętokradztwo”.


Mówiąc o kryzysie Kościoła katolickiego, kardynał zaprzeczył, aby był wrogiem papieża Franciszka. Jak zauważył, nie ma „nic dalszego od prawdy. Nigdy nie wypowiadałem się przeciwko papieżowi Franciszkowi ani nie mówiłem o nim bez szacunku”.


Odnosząc się do kwestii nadużyć seksualnych w Kościele hierarcha potwierdził swoje stanowisko odnośnie istnienia czynnych homoseksualistów wśród duchowieństwa, zauważając, że ich obecność jest niedopuszczalna, gdyż stanowi jedną z przyczyn tego kryzysu. Jak dodał – nie oznacza to jednak, że jest „homofobem”. Mówiąc o arcybiskupie McCarricku podkreślił, że nie był świadom jego ponurej roli, jaką odegrał w skandalu molestowania seksualnego.


Portal Church Militant, komentując to stwierdzenie, zauważa, iż w przeciwieństwie do innych, którzy tuszowali postępowanie McCarricka, kard. Burke nie miał z nim żadnych związków, a nawet istnieją dowody, że „McCarrick postrzegał go jako przeciwnika”.


Kardynał Burke wyraził optymizm co do przyszłości Kościoła, gdyż spotkał „wielu wspaniałych młodych księży” oraz wiernych katolików wśród młodego pokolenia. A choć skandal z udziałem McCarricka może wstrząsnąć wiarą, to jednak „Chrystus jest Głową Kościoła. A Chrystus swojego Kościoła nie porzuca”.

 


Źródło: ChurchMilitant.com / foxnews.com
jjf

 

 


DATA: 2019-08-11 17:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Więcej takich biskupów I kardynałów jak kard Burke a Kościół odżyje I oczyści się z masońskiej indoktrynacji I rozkładu od środka
11 miesięcy temu / Wyklęty
 
Boże błogosław ks.kard Burke! Gdyby co 3 kapłan był tak gorliwy i odważny to kościół inaczej by wyglądał.
11 miesięcy temu / Arvena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.