DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Kard. Brandmüller pochwalił mężczyzn, którzy usunęli figurki Pachamamy z kościoła

Kard. Brandmüller pochwalił mężczyzn, którzy usunęli figurki Pachamamy z kościoła
Kardynał Walter Brandmüller. KATH.NET - Katholische Internetzeitung/YouTube

Kardynał Walter Brandmüller, jeden z czterech autorów „dubiów,” szanowany historyk Kościoła pochwalił osoby, które usunęły kontrowersyjne pogańskie figurki „Pachamamy” z kościoła w Rzymie i wrzucili je do Tybru. Zdaniem hierarchy, to „odważni, współcześni prorocy”.

 

Ci dwaj młodzi mężczyźni, którzy wrzucili te pozbawione gustu bożki do Tybru, nie dopuścili się kradzieży, ale dokonali symbolicznego aktu, jaki znamy od Proroków Starego Przymierza, od Jezusa - patrz oczyszczenie w Świątyni - i od świętego Bonifacego, który powalił dąb Thora w pobliżu Geismar – powiedział niemiecki kardynał portalowi LifeSiteNews.

 

90-letni były przewodniczący Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych dodał, że teraz ci dwaj mężczyźni „są oskarżani o kradzież ze strony Watykanu”. – Do jakiej groteskowej manipulacji są zdolni ci, którzy znaleźli się w najwyższym zakłopotaniu! – oburzał się kard. Brandmüller.

 

Ci dwaj odważni „Machabeusze”, którzy usunęli „koszmarne figurki bezczeszczące święte miejsce”, są prorokami dzisiejszych czasów – komentował duchowny, dodając, że tak naprawdę powinno się świętować z tego powodu.

 

Jak donosił portal LifeSiteNews, 21 października br. dwóch mężczyzn usunęło z kościoła Santa Maria in Traspontina w pobliżu Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie, kilka figurek Pachamamy, a następnie wrzucili je do Tybru. Cztery dni później papież Franciszek przeprosił za ten akt tych, którzy poczuli się urażeni, nazywając figurki „posągami Pachamamy”. Rozważał także wystawienie ich podczas Mszy świętej na zakończenie Synodu Amazońskiego w dniu 27 października, ale do tego nie doszło. Być może z powodu oporu ze strony duchownych biorących udział w synodzie i wiernych.

 

Wcześniej swoje oburzenie z powodu zamieszczenia pogańskich figurek Pachamamy w Watykanie wyraził kardynał Gerhard Müller, udzielając 24 października wywiadu Raymondowi Arroyo z ETWN. Podkreślił, że  „wielkim błędem było sprowadzenie posągów do Kościoła, a nie ich wyrzucenie, ponieważ zgodnie z Prawem samego Boga pierwsze przykazanie zakazuje bałwochwalstwa i jest ciężkim grzechem. Nie należy go mieszać z liturgią chrześcijańską".

 

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary zaznaczył, że chociaż wyrzucenie posągów „może być sprzeczne z ludzkim prawem”, to jednak „sprowadzenie bożków do Kościoła było poważnym grzechem przeciwko Boskiemu Prawu".

 

Ks. José Luis Azcona Hermoso, emerytowany biskup brazylijskiego miasta Marajó potępił pogańskie rytuały z udziałem posągów Pachamamy, uznając je za „demoniczne świętokradztwo”, a biskup Marian Eleganti z Chur w Szwajcarii powiedział w komentarzach dla LifeSite, że nawet jeśli papież twierdzi teraz, iż posągi Pachamamy zostały użyte „bez bałwochwalczych intencji”, „nadal jest to skandal –przynamniej na to wygląda, że mamy o czynienie z bałwochwalstwem, a Piotr-Opoka (papież) wcale się tym nie przejmuje.” Duchowny dodał, iż Ojciec Święty nie tylko nie potępił bałwochwalczych praktyk, przeciwnie „broni nawet tych rytuałów z Ogrodów  Watykańskich”, które są „obce chrześcijaństwu”.

 

Biskup Athanasius Schneider 27 października opublikował list otwarty, w którym wprost stwierdził, że „katolicy nie mogą akceptować żadnego kultu pogańskiego ani jakiegokolwiek synkretyzmu między praktykami i wierzeniami pogańskimi a praktykami i wiarą Kościoła katolickiego".

 

„Akty kultu polegające na zapalaniu światła, kłanianiu się, upadaniu na twarz lub głębokich ukłonach aż do ziemi oraz tańcach przed nagą figurą kobiecą, nieprzedstawiającą ani Najświętszej Maryi Panny, ani żadnej kanonizowanej świętej Kościoła, są pogwałceniem pierwszego przykazania Bożego: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”; są pogwałceniem wyraźnego zakazu Boga, który upomina: „Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem” (Pwt 4, 19) oraz „Nie będziecie sobie czynili bożków, nie będziecie sobie stawiali posągów ani stel. Nie będziecie umieszczać w waszym kraju kamieni rzeźbionych, aby im oddawać pokłon, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz” (Kpł 26,1).

 

Podobnie jak kardynał Brandmüller, biskup Schneider porównał mężczyzn, którzy wrzucili posągi Pachamamy do Tybru, z Machabeuszami i pochwalił ich. Nazwał ich usunięcie figurek z kościoła „wysoce chwalebnym, odważnym i chlubnym czynem", który „zostanie zapisany w annałach historii Kościoła jako heroiczny akt, który przyniósł chwałę mianu chrześcijanina, podczas gdy czyny wysokich rangą ludzi Kościoła, którzy zdeptali miano chrześcijanina w Rzymie – przeciwnie – zostaną zapamiętane przez historię jako tchórzliwe i zdradzieckie akty dwuznaczności i synkretyzmu”.

 

Źródło: lifesitenews.com/PCh24.pl

AS


DATA: 2019-10-30 09:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

po co nam nauka doktorów Kościoła ? zwróćmy się do ludów amazoni Przecierz oni nawet nie umią czytać ze zrozumieniem i dziei nas intelektualna przepaść Są narzędziem w ręku złego
8 miesięcy temu / taki tam
 
Takie rzeczy należy spalić Powtórzonego Prawa 7, 25 -26 !!! i usunąć popiół.
8 miesięcy temu / Karol Kuligowsk
 
I się nie dziwię że to popiera. Tylko jak to zwykle bywa że wszystko co wiąże się z wiarą wiąże się też z bandyctwem... Rozumiem pozbycie się ale nie rozumiem wyrzuceniem do Tybru... Na wszystko jest miejsce dlatego też dziwię się hipokryzji kościoła i niektórych wierzących gdy z miejsc świeckich podporządkowanych ludziom a nie Bogom usuwa się znaki kultów religijnych.
8 miesięcy temu / Paweł
 
W przeciwieństwie do Bp Milewskiego, który wobec ewidentnych faktów udaje płochą dziewicę. Zarzuty wobec Abp Głódzia traktuje jako mały feler językowy, a taryfikator probostw ustalający miesięczną wysokość opłaty dla Biskupa, uznaje za coś NIEBYWAŁEGO z czym nigdy się nie spotkał! Równie dobrze mogę publicznie się zarzekać że w życiu na ulicy nie widziałem pijanego. Wielu proboszczów potwierdzało mi ten fakt jako pewnik w całym KK w RP! Może Bp Milewski stanie obok tych Bohaterów z Rzymu i stanie chociaż w PRAWDZIE?!
8 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Kardynał mówi prawdę - to my, współcześni Machabeusze, usunęliśmy bluźniercze figurki, tak jak kiedyś rozbiliśmy posąg Jowisza w Świątyni Jerozolimskiej
8 miesięcy temu / Juda Machabeusz
 
@Jacek wcale bym się nie zdziwił. Ciekawe spostrzeżenie
8 miesięcy temu / Ajot
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.