DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Kara za prawdę o aborcji. Mariusz Dzierżawski i Bawer Aondo-Akaa skazani

Kara za prawdę o aborcji. Mariusz Dzierżawski i Bawer Aondo-Akaa skazani
Fot. Ł. Korzeniowski
#OBRONA ŻYCIA    #STOP ABORCJI    #ABORCJA    #PRO LIFE    #SĄD    #WYROK    #GRZYWNA

Mariusz Dzierżawski i Bawer Aondo-Akaa zostali po raz kolejny skazani przez sądy za pokazywanie Polakom prawdy o aborcji – poinformowała Anna Szczerbata z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

 

„Mariusza Dzierżawskiego skazano za antyaborcyjną kampanię samochodową prowadzoną w Warszawie, m.in. pod Szpitalem Orłowskiego, przed stołecznym ratuszem oraz w pobliżu warszawskich liceów. W wyniku tej akcji, prowadzonej dzięki wsparciu darczyńców Fundacji Pro - Prawo do Życia, informacja o tym, czym jest i jak wygląda aborcja dotarła do tysięcy osób” – podkreśliła Anna Szczerbata.

 

Jak dodała, informacja ta w szczególności przez ponad 2 lata docierała do wszystkich pacjentów wchodzących do Szpitala Orłowskiego, w którym jeszcze do niedawna mordowano najwięcej nienarodzonych dzieci w Polsce. – Jak dowiedzieliśmy się w połowie ubiegłego roku, liczba aborcji w tej placówce drastycznie zmalała. Istotne było także docieranie z prawdą o aborcji do młodzieży licealnej, która jest szczególnie narażona na aborcyjną propagandę – podkreśliła.

 

Są inaczej ocenił tą działalność. „Za ratowanie życia maleńkich dzieci i budowę świadomości Polaków Mariusz Dzierżawski został zmuszony przez sąd do zapłaty 1200 zł kary. Jego oskarżycielami byli warszawscy policjanci, którym przeszkadzało pokazywanie prawdy na ulicach stolicy” – czytamy w komunikacie.

 

Skazany został także Bawer Aondo-Akaa, wolontariusz Fundacji, który od urodzenia porusza się na wózku. „Po raz kolejny doniosła na niego aborcyjna aktywistka, która wszczęła sprawę sądową z powodu antyaborcyjnego billboardu, którego wywieszenie koordynował Bawer. Grafikę, przedstawiającą czym jest i jak wygląda aborcja, widziały tysiące ludzi przewijających się przez jedną z górskich miejscowości. Bawer musi teraz zapłacić blisko 2 tys. zł grzywny oraz kosztów postępowania sądowego” – podała Anna Szczerbata.

 

Póki co, za tego typu działalność grożą w Polsce jedynie grzywny, przy czym Bawer Aondo-Akaa tylko w ciągu jednego miesiąca został zmuszony do zapłaty dwóch taki kar. Obecnie toczą się przeciwko niemu jeszcze dwa procesy. Mariusz Dzierżawski ma ich osiem a wszyscy działacze Fundacji łącznie ponad 30. - Wolontariusze Fundacji Pro - Prawo do Życia co chwilę słyszą kolejne wyroki. Na szczęście większość spraw sądowych dobrze się kończy. Do tej pory Fundacja wygrała aż 111 procesów sądowych – dodała Anna Szczerbata.

 

MA


DATA: 2020-02-20 15:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie...
5 miesięcy temu / Kasandra
 
@doAkwin - stwierdzenie, że mordy, gwałty i inne bezeceństwa to tylko kwestia pokazywania ich w telewizji to popularne i błędne uproszczenie. Hekatomba I i II wojny, i wcześniejsze wojny/mordy kiedy to TV wcale obecna powinny nauczyć ludzi, że zrzucanie wszystkiego na TV jest błędne. Wyż demograficzny był, ponieważ mentalność była inna - podejście do rodziny, tradycji etc. Rozwodów też było mniej. Nie oznacza to, że w momencie, w którym lewica perfidnie łże to katolicy mają stać z założonymi rękami i nie pokazywać brutalnej, ale jednak prawdy o aborcji. Lewica nie daje katolikom za dużych szans na inne rozwiązania - zawłaszczyli główne media i bębnią tylko swój przekaz. Na marginesie - śmieszne, że nie oburza się Pan/Pani, że przypadkowy 4-latek zobaczy na ulicy 14-15-latkę w ciąży albo kolejną roznegliżowaną reklamę, co demoralizuje w sposób oczywisty a czepia się Pani ukazywania prawdy co z demoralizacją nie ma niczego wspólnego.
5 miesięcy temu / Akwin
 
dlaczego pokolenia urodzone w latach 50tych 60tych były porządniejsze ? bo NIE oglądały strasznych sceny np w kinach ponieważ wtedy przestrzegano zakazu "dozwolone od lat .." a ty chcesz walić po oczach przypadkowego 4 latka na ulicy takimi obrazami ? w PRL podczas prawa do aborcji na życzenie był wyż demograficzny a katoliczki nawet nie wiedziały ze jest takie prawo bo było im nie potrzebne ,uliczna edukacja na plakatach to nie metoda
5 miesięcy temu / do Akwin
 
@doAkwin - chronić przed deprawacją w szkole. A nauka odróżniania dobra od zła jest stopniowa i na pewnym etapie konieczne jest pokazane zła w postaci efektów wojny czy mordowania dzieci przez aborcję. Zresztą gdyby lewactwo nie dopuszczało się owego mordowania i nie traktowało tego jako rzekome prawo kobiet, to nie musielibyśmy przypominać tak często czym aborcja jest. Wystarczyłoby solidne, zgodne z prawdą nauczanie werbalne oparte na biologicznym i logicznym fakcie, że człowiek ma swój początek w momencie poczęcia bez względu czy jesteś wierzący czy nie - to wtedy zawiązuje się DNA i jest to DNA człowieka. Nie małpy, kozy, chomika tylko człowieka. Pomijanie tego faktu przez lewicę pokazuje tylko, że zależy im jedynie na braku odpowiedzialności za swawolę seksualną a nie o faktyczną troskę i bez przykładów gwałtów - marsze proaborcyjne nie są dla tych kilku przypadków rocznie, więc bez ściem.
5 miesięcy temu / Akwin
 
@ Abberacja "takie mamy prawo jak łaskawie potraktowaliśmy komunistycznych zbrodniarzy" Nie wiem co oznacza w tym zdaniu osoba pierwsza liczby mnogiej. Przecież cała tzw. III RP jest dziełem Jaruzelskiehgo i Kiszczaka, a pośrednio genseka Gorbaczowa, więc kto kogo miał traktować. Miałem oczywiście na myśli pisząc "prawo i sprawiedliwość" oficjalnie katolicką partię PiS.
5 miesięcy temu / Ryś
 
chronić pokazując im takie obrazki? ,znajcie inna metodę
5 miesięcy temu / do Akwin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.