DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Kara za obronę życia? Osobliwe zachowanie personelu szpitala wobec Kai Godek

Kara za obronę życia? Osobliwe zachowanie personelu szpitala wobec Kai Godek
Fot. M. Włodarczyk / Forum

Zaangażowana od lat w obronę dzieci nienarodzonych liderka Fundacji Życie i Rodzina w trakcie wizyty w stołecznym Szpitalu Praskim usłyszała od jego pracowników nieprzyjemne uwagi związane z jej działalnością społeczną. Później placówka złożyła wniosek do Sanepidu o objęcie jej kwarantanną ze względu na rzekomy kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Tymczasem szpital działa jak działał, nie wdrożono tam procedur związanych z epidemią.  

 

 

O sprawie jako pierwszy poinformował portal premium.Wprost.pl. W tekście znajdujemy opis zdarzenia z minionej środy 10 czerwca, kiedy Kaja Godek zgłosiła się do podlegającego władzom Warszawy Szpitala Praskiego, w związku z problemami zdrowotnymi.

 

„Z jej relacji wynika, że została rozpoznana jako działaczka antyaborcyjna, co miało skutkować złośliwymi komentarzami ze strony pracowników placówki. Od początku współpraca na linii lekarz-pacjent nie układała się najlepiej” – czytamy w artykule.

 

Personel placówki wezwał policję, gdyż pacjentka nie założyła maseczki ochronnej, wymaganej przez reżim sanitarny. Funkcjonariusze nie ukarali jednak Kai Godek mandatem, bo nakaz zakrywania twarzy nie jest bezwzględny i respektuje wyjątki.

 

Według portalu i relacji samej zainteresowanej, ze względu na stan zdrowia trafiła ona następnie pod kroplówkę, cały czas przebywając w odpowiednim dystansie względem innych chorych. Mimo to w piątek otrzymała informację z Sanepidu, który podjął decyzję o objęciu Kai Godek dwutygodniową kwarantanną, ze względu na rzekomy kontakt z zarażonym pacjentem.

 

„W recepcji SOR w Szpitalu Praskim potwierdziliśmy informację, że u pacjenta tego oddziału wykryto w środę 10 czerwca koronawirusa. Szczegółowe pytania zadaliśmy też ordynator oddziału, dr Elżbiecie Nazarewskiej, z którą miała sprzeczać się Godek. Zapytaliśmy, czy na SOR był pacjent z koronawirusem i czy skierowano Godek na kwarantannę, a także o to, czy inne osoby również zostały na nią skierowane, a oddział zamknięto. Od ordynator Nazarewskiej uzyskaliśmy tylko wiadomość: Szpital nie udziela informacji osobom postronnym. Szpital nie chce nam przedstawić własnej wersji wydarzeń” – pisze wprost.pl.

 

W oświadczeniu, które w imieniu liderki Fundacji Życie i Rodzina trafiło do Sanepidu, znalazła się między innymi deklaracja, że w ciągu 2 ostatnich tygodni nie miała kontaktu z zakażonymi osobami.  „(…) zostałam rozpoznana m.in. przez ordynator oddziału, panią Elżbietę Nazarewską oraz innego pracownika SOR, którzy zaczęli mi robić nieprzyjemne uwagi ze względu na działalność publiczną (przeciw aborcji i LGBT). Prawdopodobnie wpisano do sprawozdania, że miałam kontakt z innym chorym, żeby zrobić mi na złość poprzez nałożenie na mnie kwarantanny” – napisała Kaja Godek.

 

Liderka jednego ze środowisk obrońców życia dość obszernie odniosła się do sprawy także na swym profilu społecznościowym. Potwierdziła między innymi przebieg wydarzeń opisany przez portal.

„Sprawa jest prosta: trafisz nagle do szpitala, rozpozna Cię lekarz o poglądach proaborcyjnych – poświadczy w dokumencie, że miałeś kontakt z covid – nawet jeśli to bzdura – i państwo zatrudnia swoje służby do ścigania Cię i zamknięcia w kwarantannę” – skomentowała sprawę.

 

Kaja Godek opisała też proaborcyjne zaangażowanie Szpitala Praskiego, który prowadzi specjalny dyżur połączony z dystrybucją środków wczesnoporonnych dla kobiet nieświadomych konsekwencji aktywności seksualnej.

 

 „Tymczasem w Szpitalu Praskim nie ma żadnego ograniczenia w funkcjonowaniu, SOR działa, personel medyczny, który w środę chodził bez maseczek, też dalej pracuje. Dziwne...?” – napisała na Facebooku obrończyni nienarodzonych.

 

 

Źródła: premium.wprost.pl, Facebook

RoM

 

 

 


DATA: 2020-06-16 07:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Rob: Dlaczego posłowie PiS stworzyli Dudzie ładnego przeciwnika w wyborach czyli Trzaskowskiego, choć już je mieli wygrane? Sami wymyślili taką ustawę. Na listach mogła być tylko Błońska.
29 dni temu / myśleć
 
Męczeństwo Kai Godek jest zasłużone. To za głosowanie rączka w rączkę z totalnymi
29 dni temu / bi
 
No proszę a są po to żeby ratować ludzkie życie....
29 dni temu / Lila
 
Pacjenta ma rację. Skandaliczne zachowanie personelu Szpitala na Pradze. Personel do zwolnienia jeżeli to jest Szpital utrzymywany z moich podatków.
1 miesiąc temu / Janusz.
 
@Ewa, przewrotność Twojej wypowiedzi godna Budki, Tuska, Trzaskowskiego - chyba że kpiny nie wyczułem....
1 miesiąc temu / Rob
 
Pani Doktor postąpiła wg ślubowanego? przyrzeczenia PRIMUM NON NOCERE - chyba że teraz przysięga Hipokratesa już nie obowiązuje?
1 miesiąc temu / anonim_galeon
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.