DZIŚ JEST:   29   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
 
 
 
 

Kapelan Elżbiety II przeszedł na katolicyzm. Pomogła Maryja, św. John Newman i Magisterium

Kapelan Elżbiety II przeszedł na katolicyzm. Pomogła Maryja, św. John Newman i Magisterium
fot. ashenden.org

Anglikański biskup i były kapelan królowej Elżbiety II, Gavin Ashenden, nawrócił się na katolicyzm. Zostanie przyjęty do Kościoła katolickiego w czwartą niedzielę Adwentu. Uroczystość odbędzie się w Katedrze w Shrewsbury pod przewodnictwem biskupa Marka Daviesa. W ten sposób były anglikanin idzie śladem innych słynnych anglikańskich duchownych: niedawno kanonizowanego Johna Henry’ego Newmana oraz Roberta Hugh Bensona.

 

Sam Ashenden wyraził swoją wdzięczność za „przykład i modlitwy” Johna Henry’ego Newmana. Jak powiedział: „Teraz, jak i wówczas, (...) jego doświadczenie kształtuje nasze, że Kościół Anglii jest zakorzeniony w wartościach zsekularyzowanej kultury, a nie w podstawach tradycji biblijnej, apostolskiej i patrystycznej. Doświadczenie Newmana wytycza drogę w naszej walce o zbawienie i niebo do naszego właściwego kościelnego domu, który jest zbudowany na charyzmacie Piotrowym”.

 

Ashenden przyznał, że do Kościoła katolickiego doprowadziły go trzy główne prawdy. Pierwszą była analiza objawień maryjnych w Garabandal w Hiszpanii w roku 1963. Badanie tej sprawy doprowadziło go do odkrycia i uznania istotności innych objawień Najświętszej Maryi Panny oraz polegania na Różańcu w walce z metafizycznym złem. Drugim czynnikiem było odkrycie cudów eucharystycznych i faktu, że są one nieznane wśród sprawujących anglikańską wersję Eucharystii.

 

Trzecim istotnym powodem nawrócenia Ashendena było Magisterium. Były anglikański biskup powiedział: „Stojąc w obliczu coraz bardziej śmiercionośnego ataku na wiarę w naszych czasach, odkryłem, że nie ma żadnego sposobu, by zbliżyć ortodoksyjnych anglikanów w kościelnej jedności. (...) Można znaleźć odmienny anglikanizm na każdy dzień tygodnia – niemal każdą godzinę dnia. Uświadomiłem sobie, że tylko Kościół katolicki, z powagą Magisterium, posiada kościelną integralność, dojrzałość teologiczną i duchową moc do obrony wiary, odnowy społeczeństwa i zbawienia dusz w pełni wiary”.

 

Źródło: ChurchMilitant.com

jjf


DATA: 2019-12-17 11:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
43
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Smutne jest,ze jakis krol H8 dla wlasnego intetesu oderwal ich od katolicyzmu i przez tyle wiekow nie znalazl sie nikt odwazny,by skutki tej decyzji odwrocic
10 miesięcy temu / Ell
 
Radość, że dołączył do Owczarni Pana! : Takie wieści sprawiają, że chętniej będę modlić się o nawrócenia.
10 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Tylko żeby zaraz nie ucieklał bo awangarda "postepu" szczególnie w Niemczech wprowadzi sodomickie śluby.
10 miesięcy temu / Jot
 
@Artur Nie tyle nie ma, co nie wiadomo czy ma. Dlatego anglikańscy pastorzy przyjmują sakrament kapłaństwa "po raz drugi".
10 miesięcy temu / trooper
 
To cud !
10 miesięcy temu / Bożena
 
Oj tylko żeby go nie zepsuli...
10 miesięcy temu / IzajaszGB
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.