DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Kanadyjscy biskupi: palenie marihuany pozostaje grzechem, nawet jeżeli narkotyk jest legalny

Kanadyjscy biskupi: palenie marihuany pozostaje grzechem, nawet jeżeli narkotyk jest legalny
fot. pixabay.com

Biskupi zabrali głos w sprawie legalizacji „marihuany rekreacyjnej” przez kanadyjski parlament. Podtrzymali dotychczasowe nauczanie Kościoła stwierdzające, że z wyjątkiem stosowania konopii w celach medycznych, spożywanie tego narkotyku pozostaje grzechem.

 

Klarowny głos biskupów w tej sprawie przekazał ks. Frank Leo, rzecznik Konferencji Episkopatu Kanady (KEK). - Z wyjątkiem używania konopii w celach leczniczych, palenie marihuany jest uderzeniem w cnotę umiarkowania i powinno być unikane – powiedział.

 

- Cnota umiarkowania, jak podaje Katechizm Kościoła Katolickiego, upoważnia nas do rezygnacji z każdego rodzaju przesady: czy dotyczy to jedzenia, spożywania alkoholu, papierosów czy leków (…) dodatkowo, Katechizm podkreśla, że używanie jakiegokolwiek narkotyku - poza ściśle określonymi kwestiami terapeutycznymi – jest grzechem śmiertelnym, gdyż używanie narkotyków uszkadza nie tylko ciało ale i duszę - zaznaczył rzecznik KEK.

 

Tzw. „Cannabis Act” wejdzie w pełni w życie w październiku. Na mocy tego prawa każdy pełnoletni Kanadyjczyk będzie mógł posiadać legalnie maksymalnie 30 gramów suszu, a nawet hodować we własnych domach nawet cztery rośliny „cannabis”. Oczywiście, będzie mógł także bez problemów używać narkotyku. Sprzedażą mają zająć się licencjonowani sprzedawcy i odpowiednio zaopatrzone sieci sklepowe.

 

Kanada stanie się po Urugwaju drugim krajem na świecie, który zalegalizował narkotyki w sposób ogólnonarodowy. Wartość rynku konopii oblicza się na prawie 5 mld  USD do 2020 r. Do tego czasu konsumentem marihuany może stać się co piąty Kanadyjczyk.

 

 

Źródło: własne PCh24.pl / catholicherald.com

PR     


DATA: 2018-06-29 11:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uważam, że osoba która prześladuje, szczuje psem i zamyka w klatce człowieka za to, że zerwał z krzaka liść i spożył go aby zmniejszyć ból i cierpienie, nie jest godna nawet na miano zwierzęcia.
10 miesięcy temu / Człowieczeńst
 
Witam. Od dziecka cierpię na chorobę skóry. Jest cała w czerwone, bolące plamy i nigdy nie gojące się rany. W niektórych miejscach, skóra wygląda normalnie ale piecze jak poparzona. To jest dla mnie koszmar. Nie chce się żyć i nie da się pracować i normalnie funkcjonować. Straszny ból i okropny wygląd. Jedynym lekarstwem które mi pomagało jest Medyczna Marihuana. Do tego mam zespół Aspergera. Nie dam rady się uczyć, nie mogę się skupić i mam problemy w nawiązywanie kontaktów społecznych. Kiedy zastosuję medyczną marihuanę, nabieram chęci do życia, staję się wesoły i chętnie wychodzę do ludzi. Nie czuję bólu skóry i lepiej wszystko widzę. Od 20 lat jestem prześladowany przez policję. Zniszczyli mi wszystko co miałem, szczują psami i upokarzają. Do tego, kiedy próbowałem zdobyć lekarstwo na czarnym rynku, trafiłem nie w tą bramę i bandycie chcieli wypalić mi oko papierosem. Prawie rok ciekła mi ropa i nie goiła się rana. Dziękuję wam katolicy za miłosierdzie.
10 miesięcy temu / Pacjent Medyczn
 
Stres jest jedną z najgorszych w skutkach chorób cywilizacyjnych, a marihuana jest jednym z najlepszych leków na stres, więc każde jej użycie jest użyciem w celach medycznych. Jak na kogoś, kto winiacza popija na na mszy przy ołtarzu, chyba trochę przesadzają. A jak sami napisali, religia im przesadzać nie pozwala, więc śmierdzi hipokryzją dość mocno. A zdanie hipokrytów niewiele jest warte...
10 miesięcy temu / fak
 
@Rys. Ot co...bo problem nie w konopiach a w "złocie" jakie przy ich pomocy można wypłukiwać z powietrza. To samo jest z każdym innym "zakazanym towarem" wokół którego orbituje zawsze chmura nikomu nie potrzebnych Pasożytów. Gdyby nie Zakazy zdechliby z głodu. Ba! już im używki nie wystarczają, głupie chłopki ssące dotacje nie zajarzyły, że stają się, jak to ujął jakiś sąd w północno zachodniej Polsce, "piratami nasiennymi", bo sprzedawali plony zbóż z własnego pola, ponieważ materiał siewny nie został zakupiony u "Żyda" a wysiany z własnego ubiegłorocznego wora. Czarna komedia absurdu.
ponad 2 lata temu / agricola
 
A od kiedy to marihuana jest niekoszerna? Pan Jezus mówił, że nieczyste nie jest to co do człowieka wchodzi ale to co z niego wychodzi @Krzysiek Ale używanie alkoholu i innych używek z UMIAREM nie jest niczym złym.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Konopie, na przyklad w Polsce uprawiano od zawsze. "W tej zielonej, pachnącej i gęstej krzewinie, Koło domu, jest pewny przytułek zwierzynie i ludziom. Nieraz zając zdybany w kapuście skacze skryć się w konopiach bezpieczniej niż w chruście, bo go dla gęstwy ziela ani chart nie zgoni, ani ogar wywietrzy dla zbyt tęgiej woni. W konopiach człowiek dworski, uchodząc kańczuka lub pięści, siedzi cicho, aż się pan wyfuka. I nawet często zbiegli od rekruta chłopi, gdy ich rząd śledzi w lasach, siedzą śród konopi?" Pan Tadeusz, księga VI. Pamiętam,że w latach pięćdziesiątych powszechnie uprawiano konopie, i nikt nie mówił o uzależnieniach.
ponad 2 lata temu / Rys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.