DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Kanada, USA: „Ekologiczna” organizacja namawia do rezygnacji z dzieci

Kanada, USA: „Ekologiczna” organizacja namawia do rezygnacji z dzieci
Fot. Pixabay

Organizacja działająca na rzecz depopulacji prowadzi na ulicach Vancouver oraz dwóch amerykańskich stanów kampanię plakatową, której celem jest zniechęcanie do rodzenia potomstwa. Idea przypomina chińską „politykę jednego dziecka” – także zmierza do depopulacji, choć innymi metodami i na razie dobrowolnie.

 

 

„W Vancouver pojawiły się ostatnio billboardy zachęcające do posiadania maksymalnie jednego dziecka, albo nieposiadania ich wcale. Jedna planeta, jedno dziecko – głosi kampania, która  została rozpoczęta w celu doprowadzenia do zrównoważonej populacji na świecie. Na swojej stronie internetowej grupa twierdzi, że ich celem jest uświadomienie, że przeludnienie jest podstawową przyczyną wyczerpywania się zasobów, wymierania gatunków, ubóstwa i zmian klimatycznych” – czytamy na Goniec.net, polskim portalu wydawanym w Kanadzie.

 

Plakaty umieszczone zostały na przystankach komunikacji publicznej i innych miejscach odwiedzanych przez tłumy. Prezentują fotografie dzieci i hasła w stylu: „Wybraliśmy jedno dziecko!”, „Wybraliśmy bezdzietność!”, „Najlepszym prezentem, jaki możesz dać z miłości swojemu pierwszemu dziecku, jest to, że nie masz drugiego”.

 

Pod internetowym adresem kampanii One Planet, One Child („Jedna planeta, jedno dziecko”) znaleźć możemy szereg argumentów mających dowodzić słuszności rezygnacji z powiększenia rodziny. Koronnym jest zagrożenie, jakie stwarza ponoć działalność czy też sama obecność człowieka dla Ziemi.

 

„Chcesz walczyć ze zmianami klimatu? Miej mniej dzieci. Kolejne najlepsze działania to sprzedaż samochodu, unikanie lotów i przejście na wegetarianizm, zgodnie z badaniami dotyczącymi rzeczywistego wpływu różnych rodzajów ekologicznego stylu życia” – czytamy w zakładce poświęconej „zielonemu” aspektowi bezdzietności bądź małodzietności.

 

Drugim głównym powodem, dla którego – zdaniem ekologistów – powinniśmy zrezygnować z płodności, jest wysoki koszt utrzymywania rodziny. Jako remedium na śmiertelne zagrożenie planety ze strony człowieka, organizacja wymienia cały szereg metod antykoncepcyjnych i poronnych.

 

Na stronie znaleźć można też cały szereg przewrotnych sloganów mających ukazać rzekome dobrodziejstwa planu antynatalistycznego. Barwne logo akcji przypomina symbole kampanii prorodzinnych i przedstawia sylwetki pary dorosłych osób z jednym dzieckiem. Całą ideę kryjącą się za akcją można by śmiało streścić w stwierdzeniu: „Bądźcie bezpłodni i uczyńcie siebie poddanymi Ziemi”  – to dokładne zaprzeczenie zawartych w Starym Testamencie słów Boga Ojca.

 

 

 

Czytamy tam bowiem na przykład:

 

„MOŻESZ BYĆ CZĘŚCIĄ ROZWIĄZANIA

Młode kobiety (i ich partnerzy) na całym świecie bardzo wnikliwie rozważają, ile dzieci mają mieć, a nawet czy w ogóle chcą mieć dzieci. Założenie rodziny nie jest już uważane za domyślną czynność, którą należy wykonać po osiągnięciu dorosłości lub po ślubie.

Projekt Jedna Planeta, Jedno Dziecko ma ułatwić podjęcie świadomej decyzji dotyczącej wielkości rodziny.

 

Niektóre z aspektów do rozważenia:

Poczęcie dziecka zwiększa obciążenie planety związane z przeludnieniem;

Rezygnacja choćby z jednego dziecka zmniejsza ślad węglowy o wiele bardziej niż jakiekolwiek inne działania;

Piękny świat, jakiego pragniesz dla swojego dziecka, nie jest możliwy w przeludnieniu;

Im więcej dzieci dodamy, tym trudniej będzie im żyć na przyzwoitym poziomie;

Możesz nie życzyć dziecku takiego życia, jakie zapowiadają nasze obecne kryzysy środowiskowe (…)”.

 

 

Akcja, prowadzona również na terenie amerykańskich stanów Minnesota i Kolorado, firmowana jest przez istniejącą od 1992 roku organizację World Population Balance.

 

 

Źródła: Goniec.net, oneplanetonechild.org; worldpopulationbalance.org

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-09-27 13:08
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znam z autopsji los jedynaka i kompletnie się nie zgadzam z tym "prezentem w postaci braku rodzeństwa". PS Ciekawe, jak na takie hasła zapatrują się muzłumanie.
3 miesiące temu / Czytelniczka
 
Kanada weszła na dawną drogę chińską, że jedna rodzina może mieć jedno dziecko
3 miesiące temu / anonim_galeon
 
Bogaci sie nachłapali majątku kasiory a teraz mazy im sie zyc na bezludnej wyspie im mniej biedoty to dla nich teraz lepiej i propagują teraz takie poglądy zeby miec po jednym dziecku albo wcale szok !!! O nie,nie tedy droga swiat bedzie istniał bez was bogacze a jak sie wam niepodoba to mozecie opuscic tą planete Ziemia nikt was tu nietrzyma. Niebedziecie rozkazywac ani namawiac ile kto ma miec dzieci-wbijcie sobie to do swojej głowy. My ludzie normalni bedziemy sie rozmnazac jak tylko mozemy a wam nic do tego hahaha !!!
3 miesiące temu / Jac
 
W jakimś kraju już kiedyś chyba był jeden wódz, jedna partia czy jakoś w podobie...
3 miesiące temu / Hawk
 
Dlatego ja niechce mieć dzieci.
3 miesiące temu / Retro
 
Ta depopulacja dotyczy wszystkich czy tylko gojów?
3 miesiące temu / Max
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.