DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Kaja Godek dla PCh24.pl: ochrona życia i rodziny w rękach lewicy. Odpowiada za to PiS

Kaja Godek dla PCh24.pl: ochrona życia i rodziny w rękach lewicy. Odpowiada za to PiS
Mateusz Wlodarczyk/ Forum

PiS nas nie chroni przed lewicą, wbrew składanym deklaracjom. Ochrona życia i rodziny jest obszarem na którym toczy się walka cywilizacyjna. I takie miejsce w parlamencie oddano skrajnej, radykalnej, neomarksistowskiej lewicy – bo jest to nowa fala lewicy, ze wszystkimi radykalnymi, antyrodzinnymi, proaborcyjnymi żądaniami społecznymi – mówi w rozmowie z PCh24.pl Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, pełnomocnik Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję.

 

Oddanie lewicy przewodniczenia sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny było dla Pani zaskoczeniem?

Polityka PiS w kwestii obrony życia jest niezwykle konsekwentna. Formacja ta chętnie bierze głosy wyborców konserwatywnych, a następnie ich konserwatywnych wartości nie realizuje. Dzisiaj działania PiS nie chronią nas przed lewicą. Można nawet powiedzieć, że są przygotowaniem do rządów lewicy. Oddanie stanowiska przewodniczącego sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny nie jest tu bez znaczenia. Wiemy, że to przewodniczący decyduje o harmonogramie prac komisji, o tym które projekty rozpatruje się wcześniej, a które później.

 

„Znakomity” tego pokaz mieliśmy w poprzedniej kadencji Sejmu, w której komisja i podkomisja skutecznie zablokowały prace nad projektem #ZatrzymajAborcję…

Dokładnie tak. Chcę tu podkreślić jedną rzecz. Otóż PiS bał się wziąć przewodniczenie w tej komisji, ponieważ poprzednia jej przewodnicząca Bożena Borys-Szopa oraz Grzegorz Matusiak, przewodniczący podkomisji zajmującej się obywatelskim projektem #ZatrzymajAborcję, w trakcie kampanii wyborczej spotkali się z naszą szeroko zakrojoną akcją informacyjną w ich okręgach i mieli problemy z wyborcami. I takiej akcji informacyjnej w stosunku do swoich posłów boi się PiS. Chcę jednak podkreślić, że za to co w komisji czynić będzie pani Magdalena Biejat, jej nowa przewodnicząca, odpowiadać będzie PiS. To nie będzie odpowiedzialność Lewicy Razem. Wiemy co ta formacja ma swoim programie i nikt nie powinien czuć się zaskoczony działaniem jej polityków. To będzie odpowiedzialność tych posłów PiS, którzy zagłosowali za tym, by przekazać stanowisko przewodniczącego posłowi lewicy. Dlatego chcę postawić sprawę jasno: będziemy organizować akcje informacyjne w stosunku do wszystkich posłów PiS, którzy zagłosowali za tą kandydaturą. To kilku posłów, których widać na nagraniu. Mogę obiecać, że ci parlamentarzyści będą mieli akcje informacyjne i pikiety w swoich okręgach. Myślę, że zaczniemy takie działania w najbliższych kilku tygodniach.

 

Oddana komisja jest ważna nie tylko z uwagi na kwestie obrony życia, ale też rodziny. Dość łatwo wyobrazić sobie dziś taką sytuację, że Lewica zgłasza w Sejmie projekt proaborcyjny, który szybko przechodzi przez komisję…

Możemy się także spodziewać projektu ustawy o związkach homoseksualnych, zwanych związkami partnerskimi, która przecież też trafi do tej komisji. Jak widać grunt już jest przygotowany. I za to odpowiedzialność ponosi PiS. Bo to większość sejmowa odpowiada za to, co dzieje się w Sejmie. I nie przyjmuję do wiadomości tłumaczeń, że lewica będzie hamulcowym projektów zwiększających ochronę życia. To jest hamulec zaciągnięty przez PiS. Nie dziwią w tej sytuacji tłumaczenia Ryszarda Terleckiego, że do Trybunału Konstytucyjnego ponownie trafi wniosek w sprawie zbadania konstytucyjności tzw. eugenicznej przesłanki aborcyjnej. Jak wiemy, Trybunał działa w niezmienionym składzie i ma wyćwiczony mechanizm blokowania tego typu spraw. Dlaczego nie miałby tego zrobić ponownie?

 

Z tego co wiemy, to także inna ważna sejmowa komisja - Administracji i Spraw Wewnętrznych również trafiła w ręce lewicy…

To pokazuje jak oddaje się kolejne obszary państwa. Dlatego powtórzę: PiS nas nie chroni przed lewicą, wbrew składanym deklaracjom. Ochrona życia i rodziny jest obszarem na którym toczy się walka cywilizacyjna. I takie miejsce w parlamencie oddano skrajnej, radykalnej, neomarksistowskiej lewicy – bo jest to nowa fala lewicy, ze wszystkimi radykalnymi, antyrodzinnymi, proaborcyjnymi żądaniami społecznymi.

 

Dziękuję za rozmowę.

Marcin Austyn 

 

 

Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2019-11-15 14:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Konfederacje popierają nie tylko z tego powodu ze jest przeciwna aborcji i Konfederacja dostała głosy że straci głosy jak będzie Godek ,sami sprawdzicie wpisy na yt pod tematem sprzed wyborów
11 miesięcy temu / @ A to dobre
 
Żal
11 miesięcy temu / Rafi
 
Skoro tak kochasz lewicowy Populizm i Socjalizm, to na przyszłość głosuj na jeszcze bardziej lewicową PO. Bo tylko lewicowa PO jest w stanie obronić Polskę przed jeszcze bardziej lewicową Wiosną! Czujesz ten idiotyzm? Tak, taki sam bije z twej lewackiej antyprawicowej propagandy.
11 miesięcy temu / @gość
 
Kocham Pania , ale to byl blad - mam takie subiektywne oczywiscie wrazenie - ze odeszla Pani z Konfederacji.
11 miesięcy temu / ada
 
@gość Głosowanie na Konfederację jest konsekwencją krętactw PiSu. Obecność tej partii w Sejmie nie załatwi pozytywnego rozstrzygnięcia kwestii aborcji, ale przynajmniej obnaży obłudę rządzących, co może otworzy oczy niektórym ich wyborcom, a czy, jak twierdzisz, Konfederacja nie chce tego, zobaczymy dopiero, gdy będą mieć władzę co daj im Panie Boże jak najszybciej. Wbij to sobie do głowy - nie mamy pretensji do siebie, bo bronimy się przed lewicą nie głosując na lewicowy PiS. "Podobne przesłania wysyłam warszawskim lemingom, którym Trzaskowski podnosi podatki, opłaty i czynsze", a moje przesłanie dla pisowskiego leminga właściwie wyznawcy, bo chyba w takich kategoriach trzeba rozpatrywać twój przypadek - Trzaskowski robi dokładnie to samo co PiS czyni wszystkim Polakom, no ale wicie, rozumicie, trza myśleć realistycznie: to PiS broni nas przed lewicą - wincyj głosów na Pis, tylko PiS! Poza PiS nie ma życia! PiS to Polska! Hurra!!! Hurra!!! Hurra!!!
11 miesięcy temu / zgred
 
@gość Wow! Skala kłamstw, krętactw i fałszu w twoim poście jest doprawdy zapierająca dech w piersiach. PiS, żałosny propagandzisto, miał CAŁĄ POPRZEDNIĄ KADENCJĘ bez Konfederacji, bez komisji "z obcą lub nawet wrogą obsadą", miał większość bezwzględną w Sejmie, miał swojego prezydenta, więc mógł uchwalić co chciał i pokazał, że ma ochronę życia ma w czterech literach jak zresztą pozostałe sprawy światopoglądowe: gender w polskich szkołach, marsze sodomitów, konwencja stambulska itd.. PiS nie musiał dzisiaj "gimnastykować się", bo mógł przegłosować na przewodniczącego kogo tylko chciał i jak widać chciał lewicową poseł, by dalej móc udawać, że tak, tak, oni to bardzo chcą, ale wicie, rozumicie nieodparte, wraże siły "postepu" im nie pozwlają, ale, ale... walka cały czas trwa, strategia Kaczyńskiego, w przyszłości na pewno... ble, ble ble. Ta cała obrzydliwa hipokryzja po to, by móc dalej żerować na niedoinformowanych lub naiwnych wyborcach. 1
11 miesięcy temu / zgred
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.