DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Już po głosowaniu. Projekt „Stop pedofilii” trafił do komisji sejmowej

Już po głosowaniu. Projekt „Stop pedofilii” trafił do komisji sejmowej
Fot. TVP Parlament

Obywatelski projekt ustawy „Stop pedofilii” będzie w nowej kadencji parlamentu rozpatrywany przez sejmową komisję do spraw zmian w kodyfikacjach. W środę posłowie nie zaakceptowali wniosku o odrzucenie go w pierwszym czytaniu.

 

Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 150 posłów, zaś przeciwko 243. Wstrzymało się od głosu 13 parlamentarzystów. Przed głosowaniem mecenas Olgierd Pankiewicz, pełnomocnik komitetu „Stop pedofilii” odpowiadał na pytania z sali.

 

Chwilę wcześniej przedstawicielki opozycji dały upust swym emocjom. – Wara od naszych dzieci! – wołała Joanna Scheuring-Wielgus z koła Teraz!, domagając się pozostawienia pełnej dowolności w formie i treści szkolnej seksedukacji. Z kolei Monika Wielichowska z PO zachęcała młodzież do pójścia drogą „czarnych marszów” i demonstrowania sprzeciwu. Krzysztof Paszyk z PSL-KP mówił, że autorzy projektu wprawdzie chcą słusznie chronić młodych ludzi przed pedofilią i pornografizacją, lecz wykluczają rzekomo podstawowe narzędzie ochrony, jaką miałaby być w jego ocenie edukacja seksualna w szkołach.

 

Podczas wtorkowej debaty stanowiska dotyczące projektu zaprezentowali przedstawiciele poszczególnych klubów i kół parlamentarnych. „Za” opowiedziały się zdecydowanie: Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederacja. Przeciwko były Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Nieprzychylną opinię wyraził reprezentant klubu PSL – KP.

 

Ponieważ projekt jest inicjatywą obywatelską, prace nad nim będą mogły być kontynuowane w kolejnej kadencji. Pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym składzie zaplanowane jest na listopad.

 

 

Źródło: TVP Parlament

RoM

 

Pierwsze czytanie projektu „Stop pedofilii”

Co mówili posłowie podczas wtorkowej debaty?

 

 

 


DATA: 2019-10-17 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Razem, Nowocześni posełowie Gangu Olsena i czterolistnej koniczynki ze zrozumieniem nie potrafią przeczytać 7 zdań z projektu ustawy "Stop Pedofilii" to mamy to co mamy. Amok, lament, płacz, zagubienie no i agresja z kłamstwami. Jedyne co jest prawdziwe to starch w oczach Pani poseł Joanny Scheuring-Wielgus, że propaganda gender może zostać zablokowana.
8 miesięcy temu / Robi
 
Ciekawe co tym razem wymyślą masoni z PiS aby zrealizować swoją maksymę i cel: "Ziemia bez narodu dla narodu bez ziemi".
8 miesięcy temu / cba
 
@Second: 93% Polaków głosujących w wyborach wybrała partie popierające to co się dzieje obecnie na Zachodzie. Wybrała "Nowy wspaniały świat" i niewolnictwo dla siebie i swoich dzieci. Tak, uważam wyborców PiS, PO, PSL, SLD za głupców. Rewolucja zjada własne dzieci, oni wybrali swoją własną zagładę.
8 miesięcy temu / bogumił
 
Korwina lansują na lidera Konfederacji, żeby podważyć wiarygodność tego ugrupowania. Tylko nie wiem po co katolicy, prawicowcy i porzadni ludzie wzięli go do tej konferencji...
8 miesięcy temu / Polka
 
Pan Mikke mówi rzeczy, które zrażają , albo sam jest nieinteligentny, albo robi to celowo. O ile wcześniej mnie to nie obchodziło, bo działał na własny rachunek, to teraz zraża też do Konfederacji, media czynią go liderem tego ugrupowania, a jest jednym z bodaj dwunastu. Konfederacja to nie tylko ani nie przede wszystkim Korwin. Jest tam wielu naprawdę mądrych i dobrych ludzi, prawdziwych patriotów i chrześcijan. Niepotrzebnie się do nich źle nastawiasz. A co do Korwina, popieram Damiana K: Oby udał się już nie długo na emeryturę.
8 miesięcy temu / @Second
 
@Second, uważam tak samo ale o większości społeczeństwa, a nie tylko o wyborcach PiS, zwłaszcza patrząc na wyniki wyborów przez tyle lat i nowe przekonanie wśród wielu, że PSL to teraz to partia środka, Polaków, nowa nadzieja itd. To wskazuje na poważne braki i podatność na manipulację. Z czego można wysnuć pewne wnioski. Natomiast ludzi inteligentnych z założenia nie może być większość, bo większość to zwykli szarzy ludzie. Tytuły szkół wyższych, magister, licencjat, a nawet inżynier dla każdego nie zmienią tego. Dodam, że jak na JKM to było podejrzanie grzeczne i łagodne zdanie. JKM jest jaki jest, każdy to wie, wzorem nie jest i nie będzie. Oby udał się już nie długo na emeryturę. O wyborcach PO można powiedzieć, że głupi, ale jak ktoś o wyborcach PiS, że nie są inteligentni to już skandal ? Wyczuwam tu kalizm...
8 miesięcy temu / DamianK
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.