DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Jutro „Tęczowy piątek”. Rodzice czują się bezradni, MEN rozkłada ręce

Jutro „Tęczowy piątek”. Rodzice czują się bezradni, MEN rozkłada ręce
Fot. Pixabay

„Jeżeli resort w e-mailu skierowanym do rodziców pisze, że on nie jest organizatorem "tęczowych piątków" i w sumie to rodzice mają tego pilnować, jest to nieporozumienie” - mówi „Naszemu Dziennikowi” Marek Grabowski z Fundacji Mamy i Taty.

 

W związku z nieścisłościami prawnymi narosłymi wokół akcji, przeciwni homoindoktrynacji rodzice czują się bezradni, kiedy słyszą, że przede wszystkim oni powinni dopilnować, czy w ich szkole nie zostanie zorganizowane wydarzenie o charakterze deprawacyjnym. - To jest też w gestii ministerstwa i tutaj spychanie wszystkiego na rodziców nie powinno mieć miejsca. Dla tych dzieci, które nie chcą w tym uczestniczyć, powinny być zapewnione normalne lekcje – mówi dr Andrzej Mazan, pedagog i wieloletni dyrektor szkoły.

 

Coraz więcej rodziców rozkłada ręce, kiedy dostrzega, że przychylni wobec tęczowego happeningu są przede wszystkim pracownicy szkoły, w tym dyrekcja. - Docierają sygnały, że dyrekcje zablokowały informacje w dziennikach elektronicznych o tym, co zaplanowano w szkole w najbliższy piątek. Otrzymaliśmy takie informacje z Wielkopolski i Mazowsza. Mamy więc podejrzenie, że będzie się działo coś, czego rodzice sobie nie życzą – mówi Grabowski. W tym roku, w związku z obawą przed społecznymi protestami Kampania przeciw Homofobii (organizator akcji) nie prowadzi rejestracji szkół zdecydowanych partycypować w wydarzeniu.

 

Prezes Grabowski oczekuje bardziej zdecydowanych działań ze strony resortu edukacji, tłumacząc że istnieją prawne narzędzia do zablokowania tego typu inicjatyw. - Konstytucja wyraźnie mówi o ochronie praw dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją (art. 72.1) oraz o prawie do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami (art. 48) i to jest podstawowe. Ustawa zasadnicza stoi więc po stronie rodziców – wyjaśnia.

 

Według Grabowskiego, opcja wysłania oficjalnego zapytania w tej sprawie do MEN nie jest też najlepszym pomysłem. - Jeżeli resort w e-mailu skierowanym do rodziców pisze, że on nie jest organizatorem „tęczowych piątków” i w sumie to rodzice mają tego pilnować, jest to nieporozumienie – uważa. W tej sprawie zostanie dzisiaj opublikowany specjalny list Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaja Pawlaka.

 

W obliczu wyzwania, z jakim spotykają się zatroskani o los swoich dzieci rodzice, podpisz petycję do Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego o pozyskanie i publiczne udostępnienie informacji w jakich szkołach zostanie zaplanowany "Tęczowy piątek".

 

Źródło: naszdziennik.pl
PR


DATA: 2019-10-24 13:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Należy karać dyrektorów szkół za takie samowolne demoralizowanie dzieci i zabronić im wykonywania zawodu na życie. Kiedy jakiś facet się obnaży przed dziećmi w parku i nie koniecznie zboczony to dziecko może uciec a gościa może aresztować policja. Tutaj mamy do czynienia ze zorganizowaną i zaplanowaną przestępczością. Za takie coś dałbym minimum 10 lat więzienia. Rodzice nie powinni puszczać w takie dni dzieci do szkoły bo szkoła ma wychowywać a nie demoralizować i zamiast dzieci rodzice powinni pójść tam z protestem i żądaniem usunięcia zboczonych nauczycieli którzy na siłę demoralizują dzieci.
8 miesięcy temu / Rob
 
Sz P czego chcecie od PIS to w czystej postaci lewica tylko kreująca się na prawice. P Pr Kaczyński kiedyś osobiście powiedział,ze dawna lewica P Millera to juz nie lewica oni się zmienili,i gdyby zaistniała taka potrzeba to on poszedłby z nimi w koalicje. Macie P przykład przed wyborami jak TVPis pompowało lewice ,najpierw PE ,teraz nasz parlament i co są i w PE jak i parlamencie krajowym. Oczywiście największym wrogiem byli i są konfederaci tzw ruskie onuce. Dlatego po latach ja pisior nie głosowałem na PIS,a na ruskie onuce,i wieże ze może coś dobrego z tego wyrośnie.
8 miesięcy temu / Kazimierz
 
nie posylac dzieci do szkoly!
8 miesięcy temu / eko
 
Zamiast narzekać, należy aby trzech rodziców z każdej klasy siedziało na lekcjach. Trudno należy się poświęcić. Jak przyjdzie tęczowy zboczeniec, to wyprowadzić go z klasy.
8 miesięcy temu / taki 1
 
Pora znieść PRZYMUS SZKOLNY.Państwo które nie zapewnia uczniom bezpieczeństwa nie ma prawa zmuszać rodziców do oddawania dziecka pod "opiekę" pseudonauczycieli-demoralizatorow.
8 miesięcy temu / pe
 
To jest jakieś chore. Czy ten rogaty tak bardzo macha tym ogonem i nikt się nie sprzeciwia.
8 miesięcy temu / Syk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.