DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

John Franklin Stephens na forum ONZ: postrzegajcie mnie jako człowieka, a nie jako zespół Downa

John Franklin Stephens na forum ONZ: postrzegajcie mnie jako człowieka, a nie jako zespół Downa
John Franklin Stephens. źródło: Facebook / John Franklin Stephens

Na całym globie wskaźniki aborcji dla dzieci z zespołem Downa rosną w zawrotnym tempie. W ślad za tymi ponurymi statystykami pewien człowiek z trisomią 21 przypomina światu o wrodzonej godności takich dzieci jako istot ludzkich.

 

W okresie poprzedzającym uroczystości związane ze Światowym Dniem Zespołu Downa 2018 John Franklin Stephens broni człowieczeństwa ludzi z tym zespołem, podkreślając swój własny stan.

 

Jestem człowiekiem – powiedział Stephens Radzie Praw Człowieka ONZ w Genewie w zeszłym tygodniu. – Postrzegajcie mnie jako istotę ludzką, a nie wadę okołoporodową, nie jako zespół Downa. Nie jestem kimś, kogo należy zlikwidować. Nie jestem kimś, kogo należy uleczyć. Potrzebuję miłości, docenienia, wykształcenia, a czasami pomocy – dodał.

 

– Co może mi pomóc? – zapytał. – Zapewnijcie przeszkolenie rodzicom i dzieciom tak szybko, jak to możliwe. Zapewnijcie opiekę medyczną. (...) Poślijcie nas do szkół z każdym innym. Zagwarantujcie przeszkolenie do pracy oraz trenerów, aż nauczymy się pracować samodzielnie. A w szczególności oczekujcie kompetencji, a nie porażki – podkreślił.

 

Stephens zaznaczył, że „koszt zapewnienia takiej pomocy to koszt jednej filiżanki kawy w miesiącu”. Tym samym obalił mit lansowany przez lewicę, jakoby dzieci z zespołem Downa „kosztowały” społeczeństwo „zbyt dużo” i dlatego należy je zamordować ,zanim jeszcze przyjdą na świat.

 

Snując refleksję o bogactwie swojego życia, Stephens poświadcza, że „życie z zespołem Downa może być tak pełne i ekscytujące, jak każde inne”. Są to jednak poglądy mniejszości. Odkąd wprowadzono testy prenatalne, dzieci z zespołem Downa są dziesiątkowane przez aborcję, gdyż wielu lekarzy, pielęgniarek i rodziców zbyt nisko ocenia jakość ich życia. Taki pogląd – ostrzegają orędownicy obrony życia – to odrodzenie nazistowskiego pojęcia Lebensunwertes Leben – „życia niewartego życia”.

 

Dostrzegając tę tendencję Stephens nakreślił w zeszłym tygodniu paralelę z XX-wiecznym ruchem eugenicznym. – Jak zareagowałby świat, gdyby jakiś naród ogłosił, że będzie używać testów genetycznych, by pozbyć się niepopularnej mniejszości etnicznej do roku 2030? ONZ ma na to nazwę, ale nie musimy w to wchodzić – powiedział.

 

Badania genetyczne nie zakończą się na testach wykrywających zespół Downa. Mamy teraz możliwość zwolnić i zastanowić się nad etyką decydowania o tym, że pewni ludzie nie otrzymają szansy życia – dodał.

 

W Stanach Zjednoczonych  aż w 67 procentach przypadków ciąż ze zdiagnozowanym zespołem Downa morduje się dzieci poczęte. We Francji wskaźnik wynosi 77 procent. Wielka Brytania dokonuje aborcji 90 procent, a Dania 98 procent.

 

W Islandii wskaźnik wynosi praktycznie 100 procent. Odkąd ponad dekadę temu wprowadzono program testów genetycznych, islandzkie władze medyczne wykryły i zabiły wszystkie, z wyjątkiem garstki, nienarodzone dzieci z zespołem Downa. Aż 85 procent kobiet zgadza się, by ich ciąża była poddana testom i niemal wszystkie dokonują aborcji swojego dziecka, jeśli test okaże się pozytywny, jeśli chodzi o zespół Downa. Przeciętnie tylko jedno lub dwoje dzieci z zespołem Downa rodzi się w tym kraju; zwykle te przypadki po prostu nie zostają „wychwycone” w procesie testowania.

 

Nawet liderzy praw człowieka ONZ – ludzie i kobiety, których zadaniem jest zabezpieczenie praw człowieka na świecie – nie są wolni od myślenia eugenicznego.

 

W listopadzie 2017 roku Yadh Ben Achour, członek Komitetu Praw Człowieka ONZ, ogłosił, że ciężarne matki powinny mieć możliwość abortowania swoich dzieci, jeśli testy wykrywające zespół Downa dają wynik pozytywny.

 

Stephen Wynne

Źródło: ChurchMilitant.com

Tłum. Jan J. Franczak


DATA: 2018-03-22 12:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Yadh Ben Achour, członek Komitetu Praw Barbarzyńców ONZ!!!!
11 miesięcy temu / Czarodziej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.