DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

„Joga to grzech!”. Odważny proboszcz ze Szczecina pod ostrzałem mediów

„Joga to grzech!”. Odważny proboszcz ze Szczecina pod ostrzałem mediów
źródło: pixabay.com

Parafianie w szczecińskim Kijewie mogą przeczytać na kościelnej tablicy ogłoszeń, że uprawianie jogi jest grzechem. Kartkę informującą o tym problemie wywiesił ksiądz proboszcz. I natychmiast został zaatakowany.

 

Ksiądz proboszcz parafii pw. Św. Jadwigi Królowej zdecydowanie i w konkretnych słowach opisał jogę jako niebezpieczeństwo! Szczecińscy parafianie mogą dowiedzieć się dzięki swojemu proboszczowi, że uprawianie jogi jest grzechem ciężkim i ma poważne skutki duchowe.

 

Na wywieszonej na tablicy ogłoszeń kartce można przeczytać, że osoby praktykujące jogę mają problemy z wiarą oraz ograniczoną wiedzę w zakresie duchowości. Praktyka ta może także prowadzić do zniewolenia demonicznego, o czym informują egzorcyści.

 

Pytany przez „Głos szczeciński” o powody powieszenia takiej informacji na tablicy ogłoszeń, ksiądz proboszcz Emanuel Lose zadeklarował, iż parafianie mają prawo wiedzieć, co jest grzechem. Jak sam przyznał, o tym trzeba ludziom przypominać.

 

- Ludzie są nieświadomi tego. Podałem, z jakich źródeł czerpałem te informacje, więc każdy może sobie do nich sięgnąć – powiedział ksiądz proboszcz w rozmowie z „Głosem szczecińskim”. – Wierni pytali mnie o te sprawy, więc żeby każdemu z osobna nie tłumaczyć, zamieściłem informację. Po tym ogłoszeniu na tablicy nikt już nie miał żadnych pytań.

 

Zainteresowanie mediów sprawą wydaje się jednak przekraczać pewne granice. "Głos szczeciński", nim udał się z pytaniem do księdza proboszcza, najpierw rzecznika kurii o "nietypowe ogłoszenie". Ksiądz rzecznik odparł jednak, że ogłoszenie ma charakter lokalny i najlepiej pytać o szczegóły u źródła.

 

Sprawą oczywiście zainteresowała się też szczecińska "Gazeta Wyborcza". Ta wykpiła katolicką postawę księdza proboszcza, a dodatku udostępniła łamy osobom propagującym jogę. Te oczywiście są zaskoczone tym, że joga może być sprzeczna z chrześcijaństwem.

 

Na stronie internetowej "Gazety Wyborczej" pojawiły się też oczywiście odrażające komentarze pod adresem księdza proboszcza. Forum zalała fala nienawiści do duchownych. Komentujący piszą o "brzuchatym klerze" czy "pasożytach w sutannach".

 

Jeśli ktoś jeszcze wątpi, że w Polsce panuje chrystofobia, może zobaczyć prawdziwy dowód nienawiści wobec Kościoła i jego nauki. Brawo za odwagę dla szczecińskiego proboszcza!

 

 

Źródło: "Głos szczeciński"

ged


DATA: 2018-06-29 18:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ksiądz napisał prawdę,teraz cokolwiek by ksiadz nie powiedział juz jest atakowany, wszystkie media rozpisuja.Przecież to jest chore, ksieza maja milczec a my mamy isc do piekla? Kto nam wskaże droge do zbawienia jesli nie kapłani synowie Maryi.Gratuluję księże za odwagę
5 miesięcy temu / Wioletta
 
To nie odważny ! ale mądry i odpowiedzialny! Lekarz ,który stawia diagnozę to jest odwaga?
10 miesięcy temu / PO
 
Mój proboszcz natomiast wywiesza kartki w gablotce reklamujące żydowskie tańce rytualne i stawia menory na bocznym ołtarzu. I nikt go przez o nie atakuje czy to nie jest ciekawe?
10 miesięcy temu / tradi
 
Walka się dopiero zaczyna. Trzeba walczyc z pokoleniem szatana grupowo, zawsze pomagając sobie wzajemnie.
10 miesięcy temu / Ogorek
 
Oczywiście, że joga to grzech, oni tak wierzą w jakąś energię itp. jak sekta ! Jak ktoś chce być w dobrej formie fizycznej to po prostu niech ćwiczy, trenuje, rozciąga się itp a nie jakieś jogi poiązane z buddyzmem czy innymi pseudo religiami ;/
10 miesięcy temu / malala
 
Nikt nikogo nie zmusza do Kościoła - wolny wybór. Czemu nuikt nie atakuje synagog czy meczetów ? Tylko Kościoły ! Tylko prawdziwą wiarę szatan atakuje !!!
10 miesięcy temu / Johny Rambo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "61287"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.