DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

„Joga to grzech!”. Odważny proboszcz ze Szczecina pod ostrzałem mediów

„Joga to grzech!”. Odważny proboszcz ze Szczecina pod ostrzałem mediów
źródło: pixabay.com

Parafianie w szczecińskim Kijewie mogą przeczytać na kościelnej tablicy ogłoszeń, że uprawianie jogi jest grzechem. Kartkę informującą o tym problemie wywiesił ksiądz proboszcz. I natychmiast został zaatakowany.

 

Ksiądz proboszcz parafii pw. Św. Jadwigi Królowej zdecydowanie i w konkretnych słowach opisał jogę jako niebezpieczeństwo! Szczecińscy parafianie mogą dowiedzieć się dzięki swojemu proboszczowi, że uprawianie jogi jest grzechem ciężkim i ma poważne skutki duchowe.

 

Na wywieszonej na tablicy ogłoszeń kartce można przeczytać, że osoby praktykujące jogę mają problemy z wiarą oraz ograniczoną wiedzę w zakresie duchowości. Praktyka ta może także prowadzić do zniewolenia demonicznego, o czym informują egzorcyści.

 

Pytany przez „Głos szczeciński” o powody powieszenia takiej informacji na tablicy ogłoszeń, ksiądz proboszcz Emanuel Lose zadeklarował, iż parafianie mają prawo wiedzieć, co jest grzechem. Jak sam przyznał, o tym trzeba ludziom przypominać.

 

- Ludzie są nieświadomi tego. Podałem, z jakich źródeł czerpałem te informacje, więc każdy może sobie do nich sięgnąć – powiedział ksiądz proboszcz w rozmowie z „Głosem szczecińskim”. – Wierni pytali mnie o te sprawy, więc żeby każdemu z osobna nie tłumaczyć, zamieściłem informację. Po tym ogłoszeniu na tablicy nikt już nie miał żadnych pytań.

 

Zainteresowanie mediów sprawą wydaje się jednak przekraczać pewne granice. "Głos szczeciński", nim udał się z pytaniem do księdza proboszcza, najpierw rzecznika kurii o "nietypowe ogłoszenie". Ksiądz rzecznik odparł jednak, że ogłoszenie ma charakter lokalny i najlepiej pytać o szczegóły u źródła.

 

Sprawą oczywiście zainteresowała się też szczecińska "Gazeta Wyborcza". Ta wykpiła katolicką postawę księdza proboszcza, a dodatku udostępniła łamy osobom propagującym jogę. Te oczywiście są zaskoczone tym, że joga może być sprzeczna z chrześcijaństwem.

 

Na stronie internetowej "Gazety Wyborczej" pojawiły się też oczywiście odrażające komentarze pod adresem księdza proboszcza. Forum zalała fala nienawiści do duchownych. Komentujący piszą o "brzuchatym klerze" czy "pasożytach w sutannach".

 

Jeśli ktoś jeszcze wątpi, że w Polsce panuje chrystofobia, może zobaczyć prawdziwy dowód nienawiści wobec Kościoła i jego nauki. Brawo za odwagę dla szczecińskiego proboszcza!

 

 

Źródło: "Głos szczeciński"

ged


DATA: 2018-06-29 18:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Widzący z Lublina: szatan oferował Panu Jezusowi "cały ten świat" w zamian za ukłon - czy według ciebie Pan Jezus powinien był przyjąć ofertę? wiara katolicka to wybór, a naszym obowiązkiem jest aby jak najwięcej osób dokonało właściwego wyboru...ale nie możemy przy tym przemilczać, ukrywać lub kłamać na temat prawd wiary...bo jakie były by tego owoce gdy oprzemy się na fałszu?
1 dzień temu / ptyanie
 
Każdy czytelnik PCH wie co to joga. To otwieranie się na świat duchów i wielkie niebezpieczeństwo. Przede wszystkim to jednak odstępstwo o wiary! Bo tak w ogóle, to joga to nawet nie po polsku, a wyrabianie takich rzeczy to poprostu odejście od Ewangelii i przejście na Wedy, nauczanie ksiąg hinduizmu i uprawianie innej religii. Wystarczy wiki pl: Joga (sanskryt ???) ? jeden z sześciu ortodoksyjnych systemów filozofii indyjskiej CZYTAJ RELIGII indyjskiej(tzn. uznających autorytet Wed = Wedy, Weda (dewanagari ??? , "wiedza") ? święte księgi hinduizmu,) , zajmujący się wszelkimi związkami pomiędzy ciałem i umysłem. JOGA TO UPRAWIANIE RELIGII HINDU I TYLE! Tutaj na wiki pl oczywiście musi być zakłamanie, bo Joga/sanskryt to filozofia, a chrześcijaństwo to religia. Tutaj parę cytatów z wiki pl: Chrześcijaństwo (gr. ???????????ó?, łac. Christianitas) ? monoteistyczna religia objawiona, określana niekiedy jako chrystianizm Jest oparta na nauczaniu Jezusa Chrystusa
1 dzień temu / Janusz z Kolonii
 
ksiądz na prośbę wiernych wyjaśnił, że uprawianie jogi jest grzechem. nigdzie nie powiedział, że ćwiczenia fizyczne są grzechem - więc nie trywializujmy tematu. joga jest całym system filozoficzno-religijnym "odwołującym się do istot i sił duchowych" gdzie ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia oddechowe (dostarczanie zbyt dużo lub zbyt mało krwi do mózgu) i medytacje są zaledwie narzędziami do osiągania określonych stanów umysłu i ducha... @lane płonne twoje nadzieje - ksiądz nie musi wywieszać na tablicy ogłoszeń: "że grzechem jest współżycie przed ślubem i życie w konkubinacie oraz powtórne związki po rozwodzie" gdyż najwyraźniej nie budzi to wątpliwości wiernych - patrz 10 Przykazań (jeśli jednak budziło by to wątpliwości to wtedy oczywiście warto by było odnieść się do tego nawet na tablicy ogłoszeń).
1 dzień temu / pytanie
 
Skoro tak chciał O Pio, to będziemy mieć puste, niesprofanowane kościoły. Na terenach dawnego zaboru pruskiego będzie 20% katolików, 20% ateistów i 60% niepraktykujących, acz ochrzczonych, lekceważących całkowicie sprawy wiary.
2 dni temu / Widzący z Lublina
 
do - Widzący z Lublina. O. Pio powiedział, że woli mieć puste kościół niż sprofanowany. Księża za mało mówiąo grzechu i o piekle. kazdy Ksiądz powinien publicznie mówić co jest grzechem i jak strarszne jest piekło.
2 dni temu / jb
 
W kościele mówi się wiele ważnych kazań - to prawda. Ale z własnego doświadczenia, jakoś mało albo prawie wcale nie mówi się tak dosłownie, to i to jest grzechem. Jakoś takie niewygodne słowo.
5 dni temu / sinal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.