DZIŚ JEST:   16   LUTY   2019 r.

Św. Daniela i towarzyszy
św. Faustyna z Brescii
 
 
 
 

„Joga to grzech!”. Odważny proboszcz ze Szczecina pod ostrzałem mediów

„Joga to grzech!”. Odważny proboszcz ze Szczecina pod ostrzałem mediów
źródło: pixabay.com

Parafianie w szczecińskim Kijewie mogą przeczytać na kościelnej tablicy ogłoszeń, że uprawianie jogi jest grzechem. Kartkę informującą o tym problemie wywiesił ksiądz proboszcz. I natychmiast został zaatakowany.

 

Ksiądz proboszcz parafii pw. Św. Jadwigi Królowej zdecydowanie i w konkretnych słowach opisał jogę jako niebezpieczeństwo! Szczecińscy parafianie mogą dowiedzieć się dzięki swojemu proboszczowi, że uprawianie jogi jest grzechem ciężkim i ma poważne skutki duchowe.

 

Na wywieszonej na tablicy ogłoszeń kartce można przeczytać, że osoby praktykujące jogę mają problemy z wiarą oraz ograniczoną wiedzę w zakresie duchowości. Praktyka ta może także prowadzić do zniewolenia demonicznego, o czym informują egzorcyści.

 

Pytany przez „Głos szczeciński” o powody powieszenia takiej informacji na tablicy ogłoszeń, ksiądz proboszcz Emanuel Lose zadeklarował, iż parafianie mają prawo wiedzieć, co jest grzechem. Jak sam przyznał, o tym trzeba ludziom przypominać.

 

- Ludzie są nieświadomi tego. Podałem, z jakich źródeł czerpałem te informacje, więc każdy może sobie do nich sięgnąć – powiedział ksiądz proboszcz w rozmowie z „Głosem szczecińskim”. – Wierni pytali mnie o te sprawy, więc żeby każdemu z osobna nie tłumaczyć, zamieściłem informację. Po tym ogłoszeniu na tablicy nikt już nie miał żadnych pytań.

 

Zainteresowanie mediów sprawą wydaje się jednak przekraczać pewne granice. "Głos szczeciński", nim udał się z pytaniem do księdza proboszcza, najpierw rzecznika kurii o "nietypowe ogłoszenie". Ksiądz rzecznik odparł jednak, że ogłoszenie ma charakter lokalny i najlepiej pytać o szczegóły u źródła.

 

Sprawą oczywiście zainteresowała się też szczecińska "Gazeta Wyborcza". Ta wykpiła katolicką postawę księdza proboszcza, a dodatku udostępniła łamy osobom propagującym jogę. Te oczywiście są zaskoczone tym, że joga może być sprzeczna z chrześcijaństwem.

 

Na stronie internetowej "Gazety Wyborczej" pojawiły się też oczywiście odrażające komentarze pod adresem księdza proboszcza. Forum zalała fala nienawiści do duchownych. Komentujący piszą o "brzuchatym klerze" czy "pasożytach w sutannach".

 

Jeśli ktoś jeszcze wątpi, że w Polsce panuje chrystofobia, może zobaczyć prawdziwy dowód nienawiści wobec Kościoła i jego nauki. Brawo za odwagę dla szczecińskiego proboszcza!

 

 

Źródło: "Głos szczeciński"

ged


DATA: 2018-06-29 18:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ksiądz napisał prawdę,teraz cokolwiek by ksiadz nie powiedział juz jest atakowany, wszystkie media rozpisuja.Przecież to jest chore, ksieza maja milczec a my mamy isc do piekla? Kto nam wskaże droge do zbawienia jesli nie kapłani synowie Maryi.Gratuluję księże za odwagę
1 miesiąc temu / Wioletta
 
To nie odważny ! ale mądry i odpowiedzialny! Lekarz ,który stawia diagnozę to jest odwaga?
6 miesięcy temu / PO
 
Mój proboszcz natomiast wywiesza kartki w gablotce reklamujące żydowskie tańce rytualne i stawia menory na bocznym ołtarzu. I nikt go przez o nie atakuje czy to nie jest ciekawe?
6 miesięcy temu / tradi
 
Walka się dopiero zaczyna. Trzeba walczyc z pokoleniem szatana grupowo, zawsze pomagając sobie wzajemnie.
6 miesięcy temu / Ogorek
 
Oczywiście, że joga to grzech, oni tak wierzą w jakąś energię itp. jak sekta ! Jak ktoś chce być w dobrej formie fizycznej to po prostu niech ćwiczy, trenuje, rozciąga się itp a nie jakieś jogi poiązane z buddyzmem czy innymi pseudo religiami ;/
6 miesięcy temu / malala
 
Nikt nikogo nie zmusza do Kościoła - wolny wybór. Czemu nuikt nie atakuje synagog czy meczetów ? Tylko Kościoły ! Tylko prawdziwą wiarę szatan atakuje !!!
6 miesięcy temu / Johny Rambo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.