DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jezusa określają także słowa droga, brama kamień węgielny, krzew winny. Nie są to określenia dosłowne lecz przenośne tak jak określenie baranek. Hołownia traci kontakt z rzeczywistością
5 miesięcy temu / Mpj
 
A dziś słyszymy że Hołownia zawalczy o fotelprezydenta....a jana to: HOŁOWNIA TO MOŻE DO CHLEWIKA Z TYM SWOIM 'JEZUSEM', który 'stał się zwierzęciem' , a nie do Belwederu
5 miesięcy temu / wyborca
 
Jezus wziął na siebie ból... tysięcy zwierząt ofiarnych - na słowa Hołowni, to Izajasz przewraca się w grobie Iz 53,3!
5 miesięcy temu / !!
 
Hołownia, zapomniałeś o tym, iż Pismo ukazuje Jezusa też jako Lwa z plemienia Judy; Czyli ten twój Jezus to i zabeczy i zaryczy, ale już złożony w ofierze nie będzie:D A propos ofiar ST? Kto je ustanowił? Kto mówił o miłej woni ofiar? Ofiara czyja i komu spodobała się - Abla czy Kaina?
6 miesięcy temu / :)
 
wziął na siebie ból, krzyk, krew, pot i łzy tysięcy zwierząt ofiarnych, które byłyby zabijane jeżeli On nie złożyłby swojej ofiary - od kiedy to celem Boga było zniesienie ofiar starotestamentalnych?! Celem było odkupienie człowieka, jego wybawienie oczyszczenie. Dlatego były ofiary Starego Testamentu i dlatego też była Ofiara z Jezusa Chrystusa. Jak się słucha tego bełkotu gwiazdy TVN to aż krew gotuje się i pytanie się pojawia: gdzie pasterze którzy by go uciszyli? Czyżby kary kościelne były tylko dla Międlara?
6 miesięcy temu / pytam się
 
Hołownia, wielki znafco Pisma hahahahaha
6 miesięcy temu / aa
 
Jezus wziął na siebie ból, krzyk, krew, pot i łzy tysięcy zwierząt ofiarnych - na te słowa gwiazdy TVN-u to w grobie przewraca się Izajasz, który napisał: Zaprawdę on wziął na siebie nasze cierpienia i nosił naszą boleść Iz 53,3!! Hołownia, skończ!
6 miesięcy temu / !!!
 
Przypadek Hołowni to klasyka grzechu- pycha, ulubiona broń szatana. Smutno patrzeć jak ten człowiek stacza się w otchłań bluźnierstwa.
6 miesięcy temu / ell
 
hołownia jest bardzo płodny z tymi książkami , czy nie ma duchów pomocników , strasznie płodny jest hołownia i jaki sarkazm i swada i poczucie humoru ,
6 miesięcy temu / stendaper
 
Czy Hołownia posiada jeszcze minimum zdrowego rozsądku i logicznego myślenia. Proponuję uzupełnić studia w zakresie klasycznej logiki - może wówczas nie wygadywał by tylu steku bzdur!!!
6 miesięcy temu / Polonus
 
W Izraelu wznowiono ofiary ze zwierząt pod Ścianą Płaczu Jest film z tego na YT
6 miesięcy temu / IzajaszGB
 
Do M&m's: Miliardy chrześcijan wszystkich stanów społecznych od dwóch tysięcy lat, mniej lub bardziej potrafiły i potrafią być wiernymi Bogu Jezusowi Chrystusowi, Jego nauczaniu i Jego Najświętszej Ofierze ? Ciału i Krwi. Ostrzegam Cię M&m's będziesz przeklinał Boga w godzinie swojej śmierci, ponieważ w tej ostatniej godzinie ujrzysz kim byłeś za życia. Twoja śmierć przejdzie w śmierć wieczną pomnożona okrutnościami Piekła. Czy chcesz tego? Proszę Cię, zacznij Żyć Prawdą, nie naśladuj złych. Odrzuć kłamstwo i grzechy tak jak uczynił to Dobry Łotr i miliony grzeszników przez wieki, dla których męczeństwo i Ofiara Zbawiciela - wystarczyła. Bo oni uwierzyli i pokochali Boga Człowieka. W końcu uczyń to i Ty w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. Króluj nam Chryste!
6 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Reformacyjne nowinkarstwo M Lutra przemilczane przez koscielnych entuzjastow protestanckiego programu ekumenizmu, zapominajacych o swym CREDO, w wypowiedzi bliskiego Kosciolowi Sz Holowni okazalo sie kleska.Herezji nie da sie oblaskawic pustymi slowkami eku eku.
6 miesięcy temu / stan
 
Mam ogromny żal do polskich biskupów. Gdzie Oni są w takich sytuacjach?! Przecież do tego są powołani by zabłąkane owieczki zagonić do zagrody. Przecież Pismo Święte mówi, że jeśli nie pouczysz brata który zbłądził masz trzy razy większą winę od niego. A nasi biskupi milczą.
6 miesięcy temu / PrPr
 
Tylko że my naprawdę jemy Jego ciało i pijemy Jego krew.
6 miesięcy temu / @ostatni debil
 
A to, że jecie cialo i pijecie jego krew was nie bulwersuje? Poza tym ostatni debil wyczułby metafore w tym stwierdzeniu.
6 miesięcy temu / M&m's
 
Chyba Hołownia podlega pod jakiegoś biskupa? Ten biskup to śpiąca królewna? Niema go kto pocałować i obudzić?
6 miesięcy temu / Jot
 
Poglądy Pana Szymona H. to, za przeproszeniem, stek bzdur.
6 miesięcy temu / Anonimowy Mięs
 
Idź precz szatanie, gdzie twoje miejsce.
6 miesięcy temu / L
 
Ktoś już kiedyś powiedział: Jezus jest grzechem ,wężem diabłem - kolejne bluźnierstwo ...
6 miesięcy temu / Airam
 
Zapłatą za śmierć jest grzech. Ktoś musi umrzeć - człowiek zamiast siebie, zabił zwierzę. I Bóg taką ofiarę przyjął. Znaczy zwierzę jest GODNE CIERPIENIA DLA CZŁOWIEKA. Jednak krew cielców i kozłów nie mogła zbawić człowieka, stąd Pan Jezus przyszedł na świat, i oddał życie JAKO CZŁOWIEK, DLA CZŁOWIEKA. Dla naszego zbawienia. Nie dla uratowania biednych zwierzątek. Pan Jezus jako jedyny mógł to zrobić, bo jako cierpiący niewinnie mógł zmartwychwstać, a dług jest wyrównany. Jak śmierć przyszła na świat przez jednego człowieka Adama, tak zbawienie przyszło na świat przez jednego człowieka Pana Jezusa.
6 miesięcy temu / kid
 
Jak słucham tego niebezpiecznego człowieka, to ciarki mnie przechodzą!!! Do czego doprowadzi zielony marksizm, strach myśleć. Na razie bluźni, a naiwni słuchają!!!
6 miesięcy temu / Gość
 
Nie ma się co przejmować celebrytą, dwukrotnie niedoszłym zakonnikiem. Pan Bóg nie chciał go w swojej służbie dlatego teraz służy diabłu
6 miesięcy temu / WO
 
Chrystus stał się człowiekiem. Chrystus nie jest i nie był zwierzęciem. Ale jest porównywany do zwierzęcia ofiarnego- baranka. Czy w kościele nie śpiewamy "Baranku Boży"? Porównywany dlatego, że jak baranek został ofiarowany. Ponadto dzięki niemu dla zwierząt też jest lepiej, bo ustały ofiary ze zwierząt, które zastąpiono ofiarą Mszy św.
6 miesięcy temu / trooper
 
pewnikiem dwóch oficerów służb założyło się o dolara, czy i z takiego da się wystrugać prezydenta? nudzą się.
6 miesięcy temu / szpulas11
 
Teologia made in TVN
6 miesięcy temu / Alex
 
SzP Hołownia ja myślę że to są już ostatnie chwile,przed końcem swiata,proponuje jak najszybciej spakować walizki zabrać wszystkich ekologów,tych od ocieplenia klimatu,acha nie zapominając o zwierzątkach,i na księżyc,przepraszam ja zostaję.
6 miesięcy temu / Kazimierz
 
"Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idioty­zmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą." Zbigniew Herbert
6 miesięcy temu / Kobieta_Z_Wydm
 
Takie są efekty posoborowej nowej ewangelizacji, protestantyzacji, judaizacji, charyzmatyzacji,
6 miesięcy temu / Edgar
 
Módlmy się o zdrowie psychiczne dla niego i jemu podobnych. Obraża Pana Jezusa. Rozgłaszajcie to, gdzie możecie, żeby ludzie wiedzieli i przypadkiem na takiego kogoś nie zagłosowali.
6 miesięcy temu / L
 
Szymonek wyraźnie spał na lekcji religii!
6 miesięcy temu / Król Artur
 
Można głosować na kandydata Konfederacji. Ten zwolennik rządów zwierząt to przecież to człowiek sam wiesz kogo. A jeśli po objęciu urzędu odda go zwierzętom, np. prosiętom? Jeśli jesteś na to przygotowany, to głosuj. :
6 miesięcy temu / @Rocky
 
Dzieje Apostolskie: "Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. 13 ?Zabijaj, Piotrze i jedz!? - odezwał się do niego głos. 14 ?O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego? - odpowiedział Piotr. A głos znowu po raz drugi do niego: ?Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił?" Zjedzenie mięsa, a nawet zabicie zwierzęcia, nie czyni człowieka nieczystym. Nieczystym czyni to, co wychodzi z ust, a nie wchodzi.
6 miesięcy temu / BP
 
Myślę, że ludzie chodzą na jego spotkania, wiedzeni jego ,,dobroludzizmem' i teamatyką okołoreligijną. Nic z tych rzeczy. Hołownia robi sobie na kanwie tych nieszczęść PR do zajmowania stanowisk. Mówi on nawet, że gdyby wygrał w lotto to nie przekaże tych pieniędzy na głodujące dzieci gdyż on chce by ludzie wpłacali ze swoich skromnych wpłat. To jest przecież zwiedzenie ludzi pod pozorem doborludzizmu na ideologię p Hołowni: pseudoekologii, gdzie ludzie będą zbawieni przez zwierzęta/
6 miesięcy temu / LOGOS
 
Teraz rozumiem, czemu Hołownię 2 razy wywalali z zakonów.
6 miesięcy temu / Kolekcjoner_gł
 
Pan Holownia ma za malo bialka i organizm pozera zwoje mözgowe.....
6 miesięcy temu / X
 
Rozum mu odebrało.To chyba skutki pracy w TVN.
6 miesięcy temu / kolo
 
Mógł to Hołownia powiedzieć inaczej i w dodatku zgodnie z prawdą. Jezus Chrystus zamienił krwawą ofiarę na bezkrwawą. Wszyscy miłośnicy zwierząt, nawet jeśli są niewierzący powinni być wdzięczni chrześcijaństwu za to, że zamieniło krwawą rzeźnię świątyni jerozolimskiej w Ofiarę Mszy Świętej.
6 miesięcy temu / mf
 
Do tego prowadzi tzw. "katolicyzm otwarty" i próba pogodzenia chrześcijaństwa z postępackimi ideologiami - do totalnego odlotu. Facet bredzi i bluźni i nie ma już od dawna nic wspólnego z wiarą katolicką ale w mediach będzie oczywiście zachwalany jako nowoczesna twarz katolicyzmu. To jest bardzo niebezpieczne. Trzeba piętnować jego chore wizje na każdym kroku, żeby nie mącił ludziom w głowach.
6 miesięcy temu / Wernyhora
 
i tak na niego zagłosuję w drugiej turze. Aby tylko odsunąć pis i dudę od władzy.
6 miesięcy temu / Rocky
 
Jestem białym, heteroseksualnym, mięsożernym katolikiem. Bardzo przepraszam!
6 miesięcy temu / PrPr
 
Myślę, że p. Hołownia uwierzył w swoje moce intelektualne i jest gotów wygłaszać każdą brednię. Mało tego stał się celebrytą i zdobył uznanie u ludzi nieskorych do samodzielnego myślenia, a w przypadku wielu katolików stał się przykładem nowoczesnego człowieka, postępowca, który może podać receptę na to jak zrobić wiarę łatwą, lekką i przyjemną i nie trzeba się umartwiać. Od jakiegoś czasu używa się określeń pro life, a kiedyś ludzie mało mówili ale szanowali przyrodę, ziemię, zwierzęta bo wiedzieli że gdy zniszczą otoczenie zniszczą siebie, po prostu mieli wrażliwość na drugiego człowieka i przyrodę. Przeciętnemu człowiekowi nie trzeba filozofii, ideologii i czego tam jeszcze, wystarczy patrzeć na otaczające życie i szanować je jak siebie samego. Zwykle ludzie nie rozmyślają nad symboliką i jest bezczelnością tłumaczyć niektóre określenia dosłownie i mieszać w egzegezie biblijnej
6 miesięcy temu / uboga
 
Człowieku, obrażasz Boga! Obrażasz Jezusa! Przecież określenie "Baranek Boży" to jest SYMBOL ofiary przebłagalnej Zbawiciela. Jezus ani na moment nie przestał być człowiekiem. Za chwilę powiesz, że Chrystus oddał życie za rośliny, klimat i za Matkę Ziemię. Straszne to wszystko.
6 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Heretyk Hołownia szuka sobie w Piśmie Świętym, wypowiedziach i historii Świętych elementów, które można nagiąć pod ekologiczną ideologię, heretyk James Martin SJ robi podobnie mając na uwadze LGBT. W normalnej sytuacji biskupi wyklnęliby tych heretyków, ale niestety żyjemy w czasach powszechnej apostazji.
6 miesięcy temu / M.
 
Facet ma większy odlot niż herezjarchowie w pierwszych wiekach chrześcijaństwa
6 miesięcy temu / Jan
 
Hołownia nie rozumie co to jest symbolika.Pewnie nie zna definicji :przenośni,metafory.Jednym słowem miedouczony?Niedouczeni idą w politykę,bo w niej można palić przygłupa.Dowody ? Proszę bardzo: Szczerba,Mucha ,Misiłło,Petru,Jachiry i wielu,wielu innych ,wraz z ich guru,,,Bolkiem" Wałęsą
6 miesięcy temu / Stach
 
Takie są efekty posoborowej nowej ewangelizacji, protestantyzacji, judaizacji, działania tzw grup charyzmatycznych - szukających doznań. Hołownia zjadł własny ogon.
6 miesięcy temu / Edgar
 
To jest bardzo niebezpieczny IDEOLOG.
6 miesięcy temu / Gość
 
I tak oto Hołownia stał się heretykiem.
6 miesięcy temu / hmm
 
Jednak dobrze że nie został duchownym.
6 miesięcy temu / Kris
 
Zadziwiające skojarzenie. Jezus stał się Barankiem na wzór dawnej ofiary żydów, ale posunięcie się o krok dalej , nazywając Chrystusa zwierzęciem , to bluźnierstwo. Hołownia bluźni... szkoda, że w ten sposób używa daru rozumu, bluźniąc Stwórcy i Odkupicielowi... Chrystus łowił ryby i je jadł, to naturalne. Zwierzęta mają służyć ludziom, także do jedzenia.
6 miesięcy temu / Lusia
 
Czy Polska naprawdę nie zasługuje na porządnego, katolickiego kandydata na prezydenta? Człowieka wykształconego, obytego, poliglotę, dyplomatę? Dlaczego takie potworki wyrastają i ówdzie i Polakom wmawia się ich szlachetność , miłosierdzie i rzekomą dobroć nie mówiąc kompletnie o ich wszelakich brakach działalności czysto publicznej. Wystawia się ludzi, którzy albo bredzą trzy po trzy, albo wcale nie potrafią sklecić kilu rozsądnych logicznie zdań? Oczywiście, ze komuś jest to na rękę i czy Polacy wreszcie obudzą się i choćby zaczną domyślać się kto za którym kandydatem stoi i jakie ma interesy ten jego mecenas i opiekun?
6 miesięcy temu / Mela
 
hołownia, czyli głownia. Czyżby ktoś chciał podpalić Polskę.
6 miesięcy temu / płatowiec
 
Odlot totalny
6 miesięcy temu / Ajot
 
To jest medialny katolik...
6 miesięcy temu / catholic
 
Obawiam się że hasło się rozwinie: Zmiany systemowe albo śmierć!!!
6 miesięcy temu / emk
 
Śmieszne, żałosne i tragiczne poglądy człowieka, któremu pomieszał się w głowie naturalizm z Bożym Objawieniem... Poglądy zaiste heretyckie i bez głębszego rozumienia istoty dzieła stworzenia...
6 miesięcy temu / Krakusik
 
"za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się CZŁOWIEKIEM? Pamiętam, że w starych książeczkach do nabożeństw była adnotacja, że po tych słowach należy przyklęknąć, a w późniejszych wydaniach skłonić głowę.
6 miesięcy temu / Marek
 
Pan Cejrowski potrafi bardzo szybko go okrzesac.
6 miesięcy temu / Hej
 
Ostatnio słyszałam,że badania naukowe dowodzą, że rośliny mają mocno rozbudowany system komunikacji pomiędzy sobą. Np.poddana wysokiej temperaturze jedna kukurydza na polu, wysyła swoimi korzeniami sygnały ostrzegawcze do pozostałych kukurydz, a wtedy one zamykają swoje aparaty szparkowe, aby uchronić się przed utratą wody. I co teraz? Co biedni wegetarianie/weganie będą jedli?
6 miesięcy temu / anka
 
Wow... Pierwsze wrażanie?? Niezły odjazd. Po chwili jednak, wszystko zaczyna się kleić w oparach nowej religii. Zwierzęta i ich prawa ponad ludźmi. Humanizacja zwierząt, która jest błędem i herezją.
6 miesięcy temu / sonda
 
rozumiem, że baranek i ryba będą sądzić Chrystusa, bo je zjadł?
6 miesięcy temu / gosc
 
Nie takie jest znaczenie symbolu baranka. Hołownia głosząc swoje herezje tworzy inną ewangelię.
6 miesięcy temu / Obserwator
 
Zaczyna odlatywać. Staje się przez to naprawdę niebezpieczny!
6 miesięcy temu / Karol
 
A ja kiedyś czytałam podobne stwierdzenia u jednej z bohaterek książki Olgi Tokarczuk. Myślałam, że to ona jest taka pomysłowa, a tu proszę, widocznie pewne stwierdzenia powtarzane jak mantra w lewicowych kręgach zaczynają być brane na poważnie.
6 miesięcy temu / BP
 
Hołownia stał się bluźniercą i nie wiadomo dlaczego chyba z powodów narcystycznych i głupoty.
6 miesięcy temu / DNA
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.