DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

„Jezus stał się zwierzęciem”. Nowe wyznanie wiary według Szymona Hołowni?

„Jezus stał się zwierzęciem”. Nowe wyznanie wiary według Szymona Hołowni?
fot. YouTube / DEON live

Podczas jednego z wystąpień popularnego publicysty padły zdumiewające słowa. Szymon Hołownia, nadając Ofierze Chrystusa nieznane do tej pory znaczenie stwierdził, że Jezus stał się zwierzęciem – Barankiem Ofiarnym, by wziąć na siebie „ból, krzyk, krew, pot i łzy tysięcy zwierząt”.

 

„Ludzie nie widzą jednej podstawowej rzeczy, że Jezus stał się człowiekiem ale też – przecież powtarzamy to w każde święta Paschy – stał się zwierzęciem. Stał się Barankiem Ofiarnym. Jezus wziął na siebie ból, krzyk, krew, pot i łzy tysięcy zwierząt ofiarnych, które byłyby zabijane jeżeli On nie złożyłby swojej ofiary” – mówił podczas spotkania autorskiego z okazji dziesięciolecia portalu Deon.pl

 

Zdaje się, że popularny publicysta w teologicznej żonglerce zapędził się już za daleko. Hołownia nie tylko twierdzi, że zwierzęta będą sądzić go podczas Sądu Ostatecznego, ale uważając, że Jezus stał się zwierzęciem podważa już samo wyznanie wiary.

 

Jak wyznajemy podczas każdej Mszy Świętej - „On to DLA NAS LUDZI I DLA NASZEGO ZBAWIENIA zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się CZŁOWIEKIEM”.

Słuchając wystąpień związanego ze stacją TVN prezentera, nie sposób odnieść wrażenia, że używając podobnej sofistyki, można za pomocą Pisma Świętego usprawiedliwić niemalże każdą ideologię. Nic dziwnego, że w dobie dramatycznie niskiej świadomości teologicznej i słabej katechizacji, katolicy są w stanie uwierzyć w podobnie teorie.

 

Szymon Hołownia postanowił też zredefiniować pojęcie pro-life. W jego mniemaniu nie chodzi już o samą aborcję ale o każde życie.

 

„Bycie pro-life dzisiaj nie oznacza jedynie protestowania przed klinikami aborcyjnymi, tylko oznacza np. zadbanie o sąsiada, który nie może palić niczym innym tylko pali pampersy, kalosze i meble (…) do wyborów chodzimy raz na cztery lata, a do sklepu codziennie. Sklep jest miejscem, w którym kształtuje się dzisiejszy świat i dokonuje wyborów za życiem i za śmiercią” – uważa.

 

Hołownia także przyznaje się do potrzeby przeprowadzenia ekologicznej rewolucji. Jego zdaniem doprowadzić do nich można na dwa sposoby; zmianą nawyków konsumenckich oraz wymuszaniem zmian systemowych.

 

„Ostatnio rozmawiałem z ludźmi z Młodzieżowych Strajków Klimatycznych, którzy mówią: tylko zmiany systemowe, jest już za późno na zmiany jednostkowe (…) Nie, absolutnie! Zmiany systemowe – takie jest moje zdanie – one się wzmacniają lub wręcz rodzą z wyborów jednostkowych, które osiągają w pewnym momencie punkt kulminacji i robi się zmiana systemowa. Wybieramy innych polityków, decydujemy czy ten koncern bankrutuje…i nagle się rzeczywistość układa, wiesz” – przekonywał.

 

Całe nagranie można zobaczyć TUTAJ.

 

Dlaczego uwzględnia się Hołownię w sondażu prezydenckim? Odpowiada Łukasz Sitan

 

Hołownia jest człowiekiem rozpoznawalnym – nie tylko wśród części elektoratu złożonej z widzów TVN, ale również szerzej. Powoli staje się bowiem liderem ruchów ekologicznych w Polsce! Jego książka zatytułowana „Boskie zwierzęta”, w której namawia do wegetarianizmu i zwiększenia wysiłków „w walce ze zmianami klimatu”, jest silnie promowana, a na spotkania z autorem przychodzi wiele młodych osób zafascynowanych nową ideologią kilmatyczno-ekologiczną – czytamy w komentarzu „Czy Szymon Hołownia będzie kandydatem na prezydenta?”.

 

Warto pamiętać, że Szymon Hołownia jest również Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.  

 

O TYM CO KRYJE SIĘ POD KONCEPCJĄ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU CZYTAJ:

 

Zrównoważony rozwój – marksistowska zaraza

 

„Jestem socjalistą pod względem ideologicznym, a kapitalistą w metodyce” – tak o sobie mówił Maurice Strong, pierwszy Sekretarz Generalny Konferencji ONZ na temat Środowiska i Rozwoju w Rio, a także współtwórca Karty Ziemi, wraz z Gorbaczowem i Nelsonem Rockefellerem. Ten ostatni już na początku lat 70 zainicjował działania zmierzające do gruntownej transformacji świata w duchu marksistowskiej agendy zrównoważonego rozwoju.

 

Agenda 2030. Zrównoważony rozwój depopulacji

 

Inżynieria populacyjna albo hodowla ludzka – pod takimi terminami skrywają się różne „techniki” depopulacyjne propagowane przez wykładowców renomowanych uczelni na świecie, walczących ze „zmianami klimatycznymi” rzekomo powodowanymi przez ludzi. Znajdują oni uzasadnienie dla oenzetowskiego programu zrównoważonego rozwoju, czyli Agendy 2030.

POLECAMY!!!

 

Pomysł zachowania równowagi między interesami społeczeństwa, ochroną środowiska naturalnego i racjami ekonomicznymi brzmi sensownie. Każdy z nas chce z jednej strony korzystać z dobrodziejstw technologii i bogacić się, a z drugiej – oddychać czystym powietrzem i pić źródlaną wodę.

 

Gdy jednak wczytać się z wielostronicowe dokumenty międzynarodowych organizacji może okazać się, że piękne słowa często kryją w sobie porażające przesłanie – pisze w 22. numerze „PCh24 Co Tydzień” redaktor wydania Michał Wałach.

 

Aby pobrać 22. numer e-tygodnika „PCh24 Co Tydzień” wystarczy kliknąć TUTAJ.

  

Źródło: YouTube / DEON Live
PR

 

     

 

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” jest dostępny w Księgarni „Polonia Christiana” – zarówno w formie tradycyjnej (papierowej) jak i elektronicznej. 

 

 Aby zamówić, kliknij TUTAJ.

 

 

„Mięsożerca. Wróg numer jeden”. Zapraszamy na premierę wyjątkowego filmu!

 

Już w czwartek 28 listopada 2019 roku odbędzie się premierowy pokaz filmu „Mięsożerca wróg numer jeden”. To nie jest film o diecie! Dokument ujawnia bowiem niebezpieczeństwa jakie kryją się za promocją weganizmu i wegetarianizmu. Pokazuje jak wykorzystywana jest ludzka wrażliwość na los zwierząt do przemycania ideologii niszczącej człowieka i wywracającej znany nam porządek świata. Zapraszamy! Producentem filmu jest portal PCh24.pl.

 

Kliknij i zobacz jak odebrać wejściówki.

 


DATA: 2019-11-27 11:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jezusa określają także słowa droga, brama kamień węgielny, krzew winny. Nie są to określenia dosłowne lecz przenośne tak jak określenie baranek. Hołownia traci kontakt z rzeczywistością
11 miesięcy temu / Mpj
 
A dziś słyszymy że Hołownia zawalczy o fotelprezydenta....a jana to: HOŁOWNIA TO MOŻE DO CHLEWIKA Z TYM SWOIM 'JEZUSEM', który 'stał się zwierzęciem' , a nie do Belwederu
11 miesięcy temu / wyborca
 
Jezus wziął na siebie ból... tysięcy zwierząt ofiarnych - na słowa Hołowni, to Izajasz przewraca się w grobie Iz 53,3!
11 miesięcy temu / !!
 
Hołownia, zapomniałeś o tym, iż Pismo ukazuje Jezusa też jako Lwa z plemienia Judy; Czyli ten twój Jezus to i zabeczy i zaryczy, ale już złożony w ofierze nie będzie:D A propos ofiar ST? Kto je ustanowił? Kto mówił o miłej woni ofiar? Ofiara czyja i komu spodobała się - Abla czy Kaina?
ponad 1 rok temu / :)
 
wziął na siebie ból, krzyk, krew, pot i łzy tysięcy zwierząt ofiarnych, które byłyby zabijane jeżeli On nie złożyłby swojej ofiary - od kiedy to celem Boga było zniesienie ofiar starotestamentalnych?! Celem było odkupienie człowieka, jego wybawienie oczyszczenie. Dlatego były ofiary Starego Testamentu i dlatego też była Ofiara z Jezusa Chrystusa. Jak się słucha tego bełkotu gwiazdy TVN to aż krew gotuje się i pytanie się pojawia: gdzie pasterze którzy by go uciszyli? Czyżby kary kościelne były tylko dla Międlara?
ponad 1 rok temu / pytam się
 
Hołownia, wielki znafco Pisma hahahahaha
ponad 1 rok temu / aa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.