DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Jesteśmy skazani na „Zielony Ład”. Każdy obywatel RP zapłaci co najmniej 70 000 zł

Jesteśmy skazani na „Zielony Ład”. Każdy obywatel RP zapłaci co najmniej 70 000 zł
źródło: pixabay.com

„Szacunki wskazują, że osiągnięcie przez nasz kraj neutralności klimatycznej do 2050 roku to koszt co najmniej 500 mld euro (2,1 bln zł), czyli około 70 tys. zł na każdego dorosłego Polaka. Według zapewnień szefowej KE Ursuli von der Leyen, na cel klimatyczny ma być przeznaczone zaledwie 100 mld euro na wszystkie państwa Unii Europejskiej”, pisze na łamach tygodnika „Niedziela” Artur Stelmasiak.

 

Publicysta przypomina, że w czerwcu bieżącego roku temat „Zielonego Ładu” powróci i tym razem premierowi Morawieckiemu najprawdopodobniej nie uda się wynegocjować dla Polski na opóźnienie realizacji eko-celów Brukseli, co może okazać się dla naszej ojczyzny i nas samych katastrofalne w skutkach.

 

Jeśli Unia Europejska narzuci nam zapisy zawarte w Europejskim Zielonym Ładzie, to Polska będzie ubezwłasnowolniona i uwięziona w systemie wielu zależności – alarmuje cytowany przez gazetę prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS. Jak dodaje „polityka klimatyczna w krajach Europy Zachodniej przybrała charakter podstawowego światopoglądu i ideologii, z którą coraz trudniej dyskutować”.

 

„Zielony Ład” zakłada, że do 2050 roku wszystkie kraje UE osiągną tzw. neutralność klimatyczną”, czyli będą emitować i pochłaniać tyle samo gazów cieplarnianych, przede wszystkim dwutlenku węgla. Na całej operacji najwięcej może stracić Polska, której energetyka jest w 80 proc. oparta na węglu.

 

„Bogate polskie złoża sprawiły, że kolejne ekipy rządzące nie decydowały się na budowę elektrowni jądrowych, jak w Czechach czy na Słowacji. Przestawienie prawie całej energetyki na bezemisyjną może być zabójcze dla całej polskiej gospodarki”, podkreśla Stelmasiak.

 

Czy Polska wygra zbliżającą się wielkimi krokami kolejną batalię klimatyczną w Brukseli? Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy na przegranej pozycji, ponieważ eurokraci nie odpuszczą w tej kwestii i wykorzystają wszystkie możliwości, aby wywierać presję na Polsce począwszy od zwiększenia opłat za emisję CO2, na cięciach dla nieposłusznych krajów w budżecie UE skończywszy.

 

„Polska musi być uzbrojona w dodatkowe argumenty i wyliczenia kosztów, ale wszystko wskazuje na to, że forsowany przez UE pakiet środków ruszy z impetem”, podsumowuje Artur Stelmasiak.

 

Źródło: tygodnik „Niedziela”

TK


DATA: 2020-01-07 07:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wszystko jest wina UE,PiS jest partia nadgorliwa chcą się przypodobać unijnemu kolchozowi,i wymyślają,np do końca grudnia mieliśmy 2kubly i jeden na popiół ,od tego roku nastąpiła dobra zmiana 8 kubłów plus na popiół,pytam gdzie mam w mieszkaniu trzymać 8 worków żeby to wszystko posortować ,pytam żeby pójść na rękę tym firma to my mamy im sortować,acha do tego jeszcze podwyżka prawie 100%. Sama radość w nowym roku,ale PiS się chwali ze nam emerytom przyznał ochłapy 13emeryture dlatego ze dał to w ubiegłym roku już na nich nie głosowałem i nie zmienię swojej decyzji. Ryzykuje i głosuje na ruskie onuce czyli konfederacje. Stary pisior pozdrawia
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
Polska ma 2 wyjścia albo exit Polski z UE albo samolikwidacja Polski w UE
1 miesiąc temu / Katolikpolak68
 
Ta unia za dużo nas kosztuje, czas się zwijać od tych dobrodziejów.
1 miesiąc temu / panda
 
Ubóstwo jest cnotą, nędza jest przywilejem a zbawienie osiąda się przez segregację śmieci, ,za których wywóz trzeba, jak tu ktoś napisał, zapłacić już jedną miesieczną pensję.Jednocześnie w rękach 1% ludności znajduje się ponad 50 % bogactwa światowego. Tzw ,,zielony Ład" i inne zbrodnicze projekty służą tylko eliminacji biedaków , nie biedy z tej planety. Bogaci żyją w świecie równoległym, a los reszty ,jest im najzupełniej obojętny.Obecne elity, uważające się za nadludzi, są śmiertelnym zagrożeniem dla społeczeństw.To samo dotyczy Polski.Urojenia ludzkiego ducha są pięknie opisane, na wesoło , w ,,Opowieściach kandelebryjskich" Polecam wszystkim zafiksowanym na punkcie zmian klimatycznych,wolności i równości płci i innych patologii przedstawianych jako ,,prawdy objawione" w sposób pseudonaukowy.
1 miesiąc temu / pies ogrodnika
 
Węgiel jest darem Bożym, obecnie zawłaszczanym Polsce przez Niemców i innych. Dar Boży nie może być zły.
1 miesiąc temu / cv
 
Sugerujesz że efekt CIEPLARNIANY to skutek podgrzewania Ziemi przez spalanie kopalin? Ciekawa teoryjka. Skoro nie rozumiesz nie tylko prostej arytmetyki ale także podstawowych praw fizyki, to nie zabieraj głosu.
1 miesiąc temu / @Gładki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.