DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Jest wyrok za organizację lotu do Smoleńska. Sąd uznał, że Tomasz Arabski nie dopełnił obowiązków

Jest wyrok za organizację lotu do Smoleńska. Sąd uznał, że Tomasz Arabski nie dopełnił obowiązków
Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Tomasz Arabski jest winny niedopełnienia obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska z 10 kwietnia 2010 roku. Były szef kancelarii premiera usłyszał wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Orzeczenie nie jest prawomocne.

 

Warszawski sąd uznał winę nie tylko byłego szefa kancelarii premiera Donalda Tuska, ale też urzędniczki kancelarii Moniki B. Tomasza Arabski za niedopełnienie obowiązków jako koordynatora odpowiedzialnego za organizowanie lotów polskich wojskowych statków powietrznych usłyszał wyrok 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Jego podwładna została skazana na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Sąd uniewinnił trójkę innych osób: urzędnika kancelarii oraz dwoje pracowników ambasady RP w Moskwie.

 

Zdaniem sądu oskarżony w związku z planowaną na 10 kwietnia 2010 roku wizytą zagraniczną prezydenta RP oraz towarzyszących mu osób na terytorium Rosji dopuścił do wykorzystania specjalnego transportu lotniczego, wiedząc, że w Smoleńsku nie ma lotniska, na którym dopuszczone byłoby wykonanie operacji lądowania, czym spowodował rzeczywiste niebezpieczeństwo.

 

Proces urzędników rozpoczął się w marcu 2016 roku. Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie nie jest prawomocny.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2019-06-13 15:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Blisko 100 osób nie żyje, a ten 10 m-cy?!!! Albo pół roku?! Śmiech na sali. To nie dziwota, że jak przez błąd urzędasa bankrutuje Kowalski, to urzędas jest puszczany wolno. Jak za śmierć 100 najważniejszych osób w państwie dostaje się 10 m-cy, to ile za Kowalskiego? Chyba premia!
11 miesięcy temu / kid
 
Ale ogromna kara za czyn o takich konsekwencjach jak śmierć prawie stu osób, w większości najważniejszych .
11 miesięcy temu / panda
 
Dziwny?Zaoczny wyrok,gdy badająca komisja w Rosji ustaliła,że winni są piloci oraz chyba ci,którzy nimi dyrygowali w czasie lotu.Wiele hałasu jakby o nic. Tyle HAŁASU Komisji Macierewicza oraz milionowe wydatki,a wyrok jak za wybryk chuligański, jeszcze na osobie niewinnej. W zawieszeniu?,Gdyby jeszcze raz taka katastrofa zdarzyła się w ciągu dwu lat.No, to wtedy kara kilku miesięcy do odsiadki. A przecież lot organizował sam prezydent Lech Kaczyńskidyktator samobójca.Tak mówią dokumenty.Już Polsce nie jest potrzebny wrak samolotu.Sprawa zamknięta.
11 miesięcy temu / ktoś
 
Prezydent RP nie ma żadnego prawa do uprawiania własnej polityki zagranicznej bez zgody MSZ. Pozwolę sobie przytoczyć kilka znamiennych dla sprzawy ministra Arabskiego cytatów : 1. Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego - z pisma szefa Kancelarii Prezydenta RP Władysława Stasiaka. 2. Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy - Jarosław Kaczyński. 3. Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku , Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać - Lech Kaczyński.
11 miesięcy temu / wwm
 
Wyrok w zawieszeniu oznacza, że jakby się powtórzyło jego drugi raz to musiałby ponieść karę????
11 miesięcy temu / ŻAk
 
Skandalicznie niski wyrok. Ale jest więcej smaczków. Również lot Donalda Tuska dwa dni wcześniej odbywał się na nieczynne ? lotnisko. Lotnisko zostało zamknięte jesienią 2009 r., już po rozmowie Tusk-Putin na molo w Sopocie. Czy nasz wywiad wojskowy nie zauważył tego faktu? Czy nie było o tym wiadomo w wojskach lotniczych i pułku specjalnym? Osób odpowiedzialnych za wystawienie prezydenta i delegacji na ryzyko było więcej i na wyższych stanowiskach niż pan Arabski. Jednym z pierwszych tropów był wpis blogera Łążący Łazarz pt. "Gruppenfuerer KAT". Ustalając chronologię wydarzeń związanych z organizacją lotu Prezydenta RP do Smoleńska i składem jego delegacji ŁŁ przedstawił hipotezę zbiorowego działania i rozmycia odpowiedzialności w trójkącie Komorowski-Arabski-Tusk KAT. Czy wszystkie wątki tej sprawy zostały zbadane, czy skończy się na pogrożeniu przez Temidę palcem panu Arabskiemu?
11 miesięcy temu / Krakus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.