DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Shan: Ciekawe co będziesz Pan mówił chociażby o swojej akceptacji unieważnienia 6 przykazania Dekalogu - Komunia Święta dla rozwodników jest faktem i stanowi aktualne Magisterium KK. A co do tematu, czyż można było spodziewać się innej odpowiedzi? Przecież abp Vigano w swoim liście postulował zrezygnowanie z Urzędu obecnego "papieża". Na prawdę ktoś liczył na inną reakcję niż ta, która nastąpiła? O ludzka naiwności...
8 miesięcy temu / ma
 
Ja jestem po stronie Ojca Świętego i wiem, że zgodnie z naszą wiarą i nauczaniem Chrystusowym wstydu na Sądzie z tego powodu nie doznam. Inną sprawą jest ustalenie tego, czy rzeczywiście Franciszek nie mógł zrobić w tej sprawie więcej. Nawet jeśli mógł a nie zrobił - to absolutnie nie upoważnia do twierdzeń jakie stawia Vigano, że musi odstąpić od sprawowania Posługi Piotrowej. A przecież o to Vigano de facto chodzi.
8 miesięcy temu / Shan
 
"...Odebrał mu godność kardynalską, gdy tylko pojawiły się wiarygodne oskarżenia o nadużycie seksualne wobec osoby małoletniej..." Jeśli to był pedofil albo pederasta, to rzeczywiście doznał uszczerbku godności. Czy w Kościele istnieje jeszcze pojęcie grzechu?
8 miesięcy temu / grzechotnik
 
Nie mam prawa nikogo osądzać, ale działania Papieża Franciszka mnie osobiście w wielu przypadkach szokują - np. komunia dla rozwodników (byłem w takiej sytuacji, ale już nie jestem), komunia dla zatwardziałych protestantów współmałżonków katolików, poniżenie całego KK przed antychrystami muzułmanami poprzez umycie nóg muzułmance (mógł to uczynić osobiście ale nie jako głowa KK i to publicznie. al;bowiem zostało to odczytane przez muzułmanów jako poddaństwo), "młodzież LBGTQ", akceptowanie homoseksualizmu i homozwiązków, brak panowania nad KK np. z Niemczech etc. etc.
8 miesięcy temu / odszkodowania
 
Czy odebranie godności kardynalskiej oznacza, że za karę jest się arcybiskupem????
8 miesięcy temu / kolo
 
@non paevalebunt: To nie jest kryzys Kościoła, jako Mistycznego Ciała Chrystusa ? to jest kryzys jakiejś ?grupy trzymającej władzę?, zachowującej się jak właściciele korporacji, raniąc takim działaniem Mistyczne Ciało Chrystusa. Kościół jako Mistyczne Ciało Chrystusa oczywiście przetrwa według Jego obietnicy - przetrwa jako ten sam, ale nie taki sam.
8 miesięcy temu / zwykły wierny
 
@Valdi. Czy Piotra pozostali apostołowie powinni słuchać wtedy, gdy sami uciekli, a on się Jezusa Chrystusa wyparł?
8 miesięcy temu / Hanka
 
Po komentarzach widać, że coraz bliżej do schizmy pod przewodnictwem krytyków Ojca Świętego, należy się modlić aby do tego nie doszło, zamiast podżegać do buntu. Abp Vigan? zaczął całą akcję i powinien ją zakończyć.
8 miesięcy temu / Valdi
 
"Kłam, kłam, kłam a zawsze się coś przyklei"... Hasło nieustannie aktualne od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej. I co mamy? No, wszystkiemu winien abp Vigano zgodnie z tym, co "papież" nie tak dawno wyrzucił z siebie, że publiczne obnażanie grzechów biskupów to dzieło szatana. A ich zgorszenie nie było publiczne, choć działo się w alkowach? I pytanie, gdyby to nie wyszło na światło dzienne to jak długo byłoby jeszcze traktowane w KK, że "nic się nie stało"?
8 miesięcy temu / ma
 
Otóż z Listu kard. Marca Ouelleta dowiadujemy się iż pisemne instrukcje, jakie otrzymał abp Vigan? rozpoczynając w 2011 r. swą misję w Waszyngtonie nic nie mówiły o ówczesnym kard. McCarricku. Jedynie ustnie kard. Ouellet poinformował nuncjusza o sytuacji kard. McCarricka, który był: ?zachęcany, by nie podróżował i nie pojawiał się publicznie, aby nie prowokować kolejnych plotek, które krążyły na jego temat?. I na tej podstawie kard. Marc Ouellet bezczelnie atakuje abp Carlo Maria Vigano, gdy pisze: ?Fałszywym jest przedstawianie podjętych wobec niego środków jako ?sankcji? ogłoszonych przez papieża Benedykta XVI i anulowanych przez papieża Franciszka.? Jest to obrzydliwa manipulacja kard. Marca Ouelleta bowiem Kościół katolicki zawsze odwołuje się do całego kontekstu sytuacji, która towarzyszy całej sprawie, całemu zajściu. Ale w tym wypadku dla owego purpurata, liczy się tylko litera prawa, mianowiecie iż nie było żadnego papierka! Nadto ponad 300 kapłanów molestowało po
8 miesięcy temu / Sławomir Tomasz Roch
 
Co było pomiędzy "plotkami" a "wiarygodnymi dowodami"? Kolejne "błedy w procesie"?
8 miesięcy temu / sp
 
?błędy w procesie selekcji?. Pokolenie "ducha soboru" jest już naprawdę żałosne.
8 miesięcy temu / Krzysiek
 
Gratulacje dla kard. Marc Ouellet za jego merytoryczne uzasadnienie : >błędy w procesie selekcji kandydatów.< Można jedynie dopytać jak to możliwe aby Duch Św. towarzyszący >selekcji< dopuścił do takiego błędu. Jeśli by przyjąć za słuszne takie twierdzenie Kardynała to należy, przyjąć że >selekcja kandydatów na papieża< też mogła być błędna. Aż strach iść tokiem takiego myślenia. Jest jeszcze jedna wątpliwość dlaczego na list odpowiada Kardynał podległy papieżowi a nie Papież. Jakby co - to jest prawdziwy montaż polityczny wybielający papieża i potwierdzający zwyczaje panujące w Watykanie >swój swego kryje
8 miesięcy temu / iskierka
 
Papież oskarża poprzez swoich akolitów o rozłam - ludzi Kościoła chcących zachowywać tradycyjne nauczanie i moralność katolicką.
8 miesięcy temu / PMP
 
No i tak mimochodem, czyny winnego Kardynała są w efekcie niczym wobec tego co uczynił F1 Abp Vigano! To jest dopiero odwracanie kata ogonem. No i jeszcze jedno, zemsta musi być tak wielka, żeby naśladowcy Abp Vigano wiedzieli że żartów nie ma a nasze macki są nie tylko wszędzie ale i "mordercze"!!! Tak właśnie opisywał różnicę między socjalizmem a komunizmem Pius XI w Quadragesimo anno, cel maja ten sam ale środki inne, socjalizm woli w białych rękawiczkach unicestwiać wroga podstępem z uśmiechem przyjaźni na ustach, dla komunizmu każda zbrodnia jest dobra byle prowadziła do celu, szybko i pewnie. No i można już gołym okiem zobaczyć, jakim metodom hołduje F1 i cała jego świta popleczników. Jeszcze zobaczymy gorsze świństwa, bo zwierz pomału czuje ściana za plecami . . .
8 miesięcy temu / Andrzej BR
 
metody z piekła rodem i z Sowietów!!!!!
8 miesięcy temu / DNA
 
Metody iście z piekła rodem....KŁAMSTWO... KŁAMSTWEM przykrywać....to szczyt perfidii antychrysta....ale na nic się zda działanie synów diabła PRAWDĘ skrywających... Najważniejsze Chrystus ją ZNA i homolubieżników z KK jak lichwiarzy ze świątyni Jerozolimskiej POPRZEPĘDZA...Jest to kwestia czasu ...Wszyscy jesteśmy w KK poddani próbie wiary...Dlatego musimy w dzień i w nocy czuwać i odważnie demaskować herezje czartów przebranych za pasterzy....Słuchajmy mądrych Kapłanów i módlmy się na Różańcu...szatan tylko przez Pana Jezusa może być z KK przepędzony ale my ODWAŻNIE MUSIMY BRONIĆ SACRUM NASZEJ WIARY...Jak narazie małżeństwo sakramentalne przez Al ROZWALONE...ekumenizm i nostra aetate ROZWALA swiętą WIARĘ KK...sodomici w antychrysta związku żyjący na KR w Irlandii przez Bergoglia zaproszeni byli...dzisiaj na SM diabelską ekumenię z LGBT tworzą...ten list to ODERWANIE UWAGI nas wiernych KK od LEGALIZACJI ideologii LGBT, która za wstawiennictwem J Martina stanie się legalna w KK...
8 miesięcy temu / Megi
 
Chyba Wielki Oskarżyciel przemówi ustami kardynała Oulleta
8 miesięcy temu / Aga
 
Trzeba się więcej modlić za całe duchowieństwo.
8 miesięcy temu / Pela
 
Jeśli mam być szczery, to nie wierzę ani jednemu słowu kard. Ouellet. W przeciwieństwie do abp. Vigano nie jest w tej sprawie osobą bezinteresowną, lecz zaufanym zausznikiem Papieża. Bardziej miarodajny jest tu, zacytowany na PCh, głos kard. Muellera.
8 miesięcy temu / Jaan
 
Rozłam w Kościele staje się faktem i nie jest to wcale winą abp. Vigano!
8 miesięcy temu / Karol
 
archiwa wyczyścili, sprawdzili czy nic nie pozostało więc mogli wydać oświadczenia o takiej treści... taki rozwój wypadków sugerowało CM po sławetnym oświadczeniu Franciszka (z konferencji prasowej w samolocie kiedy "bomba" eksplodowała) wskazując że nie tyle odnosi się ono do jako takiej prawdy (kategorii prawdy) tylko do dowodów.... słynna fraza skierowana do dziennikarzy - mniej więcej: jesteście mądrzy, inteligentni i sami wyciągniecie po lekturze tekstu arc. Vigano wnioski... niestety zdaje się, że Church Militant dobrze przewidziało rozwój wypadków...
8 miesięcy temu / marcin
 
Ostra walka. Jest kryzys w Kościele. Potrzeba modlitwy. Pewno diabeł się cieszy.
8 miesięcy temu / non paevalebunt
 
Tego typu odpowiedź może zaszokować w sytuacji gdyby rozłam nie stawał się tak oczywisty. Wiadomo, że trwa zażarta walka między dobrem , a złem. W obecnej chwili trwa synod młodych w trakcie którego omawiane są kwestie seksualności społeczeństwa. Poczekajmy na wynik i zgodnie z powiedzeniem oliwa na wierzch wypływa zobaczymy jakie owoce przyniesie. One nam więcej powiedzą od słów i wzajemnych oskarżeń. Jedno jest pewne mamy do czynienia z głębokim kryzysem w Kościele, a także nie jednoznacznym nauczaniem Watykanu, którym wprowadza zamęt.
8 miesięcy temu / Adam
 
Ugotują Vigano jak żabę...
8 miesięcy temu / Miłosz
 
Skandal.
8 miesięcy temu / gość
 
Pies ogrodnika zaszczekał za zgodą papieża.
8 miesięcy temu / DNA
 
NMP Różańcowa spraw by przemowili odwaznie swiadkowie skoro byla pederastia to i musialy byc ofiary.Nie slyszalem jeszcze o dmuchanych lalkach klerykach.Swoja droga jaki interes mialby Abp Vigano by to pisac oglaszajac ze jest gotow to potwierdzic pod przysiega Bogu samemu? oczywiscie prawde zna tylko Bog ale przypomina mi to robienie z ofiary kata w stylu czerwono-sowieckim.
8 miesięcy temu / Nick
 
Nominatom Franciszka nie wierzę. Gdzie oni kierują Kościół wskazuje zmieniony obecny synod.
8 miesięcy temu / observer
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.