DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Jeśli chcemy opieki Waszyngtonu, musimy zaakceptować żydowskie roszczenia. Analiza

Jeśli chcemy opieki Waszyngtonu, musimy zaakceptować żydowskie roszczenia. Analiza
fot. REUTERS/Charles Platiau/File Photo/ FORUM

Publicysta „Dziennika Gazety Prawnej” Andrzej Krajewski zauważa, że Polska w sprawie żydowskich roszczeń stosuje „Strusią opcję” czyli milczy w tej sprawie. Rozważa też scenariusz, w którym Polska zdecyduje się płacić pieniądze organizacjom żydowskim.

 

Publicysta zauważa, że presja organizacji żydowskich na Polskę w sprawie absurdalnego postulatu płacenia odszkodowań narasta. Kilka dni temu skarbnik organizacji World Jewish Restitution Organization, Gideon Tylor powiedział wprost: „Mamy nadzieję, że polski rząd zrozumie, że trzeba się zająć odszkodowaniami”. Tylor zapowiedział, że „kampania informacyjna” w tej sprawie dopiero się zaczyna.

 

Krajewski ocenia, że Polska być może nie będzie mogła nie zauważać tych postulatów. Podkreśla także, że nasz problem jest poważniejszy niż problem Niemców, którzy od lat płacą organizacjom żydowskim pieniądze z tytułu odszkodowań.

 

„(…) w przypadku Niemiec nie stanowi to większego problemu. Poczucie odpowiedzialności za Holokaust i chęć kupienia wybaczenia sprawiły, że już kanclerz Konrad Adenauer promował taki model współpracy ze środowiskami żydowskimi. Poza tym, choć kwoty wydają się ogromne, to dla Niemców nie są wydatkiem wartym rozdzierania szat. Wręcz przeciwnie, traktuje się je jako znakomitą inwestycję procentującą w polityce międzynarodowej. Sytuacja Polski przedstawia się diametralnie inaczej i zgoła fatalnie, z racji zupełnie innego kontekstu. Wyobraźmy sobie, że nasz rząd godzi się na zaspokojenie roszczeń WJRO. Taka decyzja w powszechnym odczuciu Polaków wołałaby o pomstę do nieba. Kraj, który padł ofiarą najazdu III Rzeszy, spustoszony i rozgrabiony przez Niemców, a potem Sowietów, którzy zawłaszczali sobie wszystkie urządzenia przemysłowe i dobra materialne, jakie tylko napotykali, miałby płacić odszkodowania. Choć sam nie był inicjatorem i sprawcą tej katastrofy” – pisze Krajewski.

 

Publicysta zwraca jednak uwagę, że wkrótce Polska być może będzie musiała zabrać głos w tej sprawie. Na razie Gideon Tylor skarży się, iż kolejne rządy w Warszawie milczą. Rośnie jednak presja amerykańskiego rządu na rząd polski (np. ustawa 447).

 

Krajewski proponuje kilka opcji, jakie Polska może wybrać, jeśli zostanie zmuszona zająć stanowisko w sprawie roszczeń. Jedną z nich jest płacenie organizacjom żydowskim w zamian za polityczną protekcję Waszyngtonu.

 

„Polska może więc twardo odrzucać roszczenia i próbować w Waszyngtonie tworzyć własne lobby, by choć trochę zrównoważyć wpływy lobby żydowskiego. Może rozluźnić relacje z USA i usiłować balansować między mocarstwami (co od kilku lat uskutecznia Orban). Otwartą drogą pozostaje nowe zbliżenie z Niemcami i postawienie na integrację z UE oraz euroentuzjazm. Teoretycznie jest też opcja rosyjska. Narodowej prawicy już marzy się porzucenie Zachodu i zbliżenie z Kremlem. Bez baczenia na to, że Polska była dla Rosji zawsze albo śmiertelnym wrogiem, albo podbitą, eksploatowaną gospodarczo kolonią. Natomiast sojusz na warunkach, choć z grubsza przypominające partnerskie, nigdy się nie zdarzył. A jeśli coś się nie zdarza przez pierwsze 700 lat kontaktów, to należałoby w końcu założyć, iż jest po prostu ni niemożliwe. Pozostaje też izolacjonizm. No albo zdecydowanie wbrew odczuciom opinii publicznej, że należy jednak płacić, bo opieka Waszyngtonu jest tego warta” – proponuje publicysta „DGP”.

 

 

Źródło: dziennik.pl

ged


DATA: 2019-04-29 07:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
31
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Dasz palec..wezma reke" nic nie dawac. Uczyc sie od nich. Manipulowac I na zwloke grac. Na pomoc Zachodu nie liczyc zawsze swinski byl i bez zasad. Na arenie miedzynarodowej mowic Jaka OFIARE PONIOSLA POLSKA I POLACY W czasie II Wojny Swiatowej..Zaskarzyc ustawe 447 ..odwolania pisac..ale nie liczyc tu na wiele, bo rzad amerykanski jak marionetka robi to co oni chca..a isc do niesprawiedliwego po sprawiedliwosc zakrawa na glupote. Grupe Wyszechradzka budowac. Era Donaldow czy tego z Disneylandu, czy unijnego tuska czy pro-zydowskiego trumpa przemija..powoli sie juz konczy. Wiec na wstrzymanie sobie DAC..a im nic nie dawac. Na zwloke grac/lawirowc. Reszte zrobia Chinczycy i Muzulmanie. Czekac i z przyvzajki obserwowac..dzialac powoli.I NIC NIE DAWAC Z nimi jak z kobietami..manipulija zawsze z ukrycia..najlepiej unikac. Good luck ! God bless!!!
13 dni temu / Milka
 
Takjak Piotr..zaskarzyc ustawe447..odwolania do SaduNajwyzszego pisacna gruncie ameryk/i lobby budowac.Na gruncie polskim..uchwalic ustawe oddajaca mienie bezspadkowe gminom z przeznaczeniem na odszkodowania dla Polakow-ofiar wojny. Na arenie miedzynarodowej,domagac sie odszkodowan od Niemcowod zaklamanejRosji nie warto probowac?Ponadto naglasniac na forum miedzynarodowym/medialnie JAKA OFIAREponiosla Polska W czasieII WojSwiat.Dodatkowo zblizyc sie do narodow na ktore mozna liczycZachod byl zawsze swinski/bez zasadczyli Unia Wyszechradzka ale patrzac na los tych,ktorzy chcieli stworzyc unie np.afrykanska..Kadafi.to ryzykowna sciezka. Z nimi jak z kobietami zawsze manipulujacymi z ukrycia.ciezko cos zrobic..najlepiej unikac..Albo naslac braci na braci,zeby sie soba zajeli.Bo przeciez z jednego ojca sa..oni i ci z matki niewolnicy egipskiej..ale na to za slaba ta Polin,ktora tak bardzo ukochali.Trudna rada.."dasz palec wezma reke".Nie dawac nice.lawirowac/na zwloke grac:
13 dni temu / Milka
 
1 Zaskarżyc ustawe 447 w USA, i ciagnac odwołaniami aż do ich sadu najwyższego 2 Uchwalić ustawę w Polsce oddającą całe mienie bezspadkowe w ręce gmin z przeznaczeniem na odszkodowania dla polskich ofiar wojny
1 miesiąc temu / Piotr
 
Placic to mozna obywatelom polskim pochodzenia zydowskiego w innym przypadku stowarxyszeniom zydowskim jak dostaniemy kase od Niemcow.W innym przypadku jest to niemozliwe.
1 miesiąc temu / Gal
 
Niech się zgłoszą do Niemiec po odszkodowania. A tak prawdę mówiąc zastanawia mnie fakt dlaczego Donald Tramp podpisał ustawę 447 . Nie sądzę, że nie wiedział, jakie konsekwencje ona ze sobą niesie. No chyba ze chodziło o finsnse, które są w rękach żydów.
1 miesiąc temu / Nowa
 
nikt nami nie będzie się opiekować ,za obronność Polska i tak płaci nadmiarze. Nie chcemy oddawać Polski żydom.
1 miesiąc temu / mmmm
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.