DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Jeśli chcemy opieki Waszyngtonu, musimy zaakceptować żydowskie roszczenia. Analiza

Jeśli chcemy opieki Waszyngtonu, musimy zaakceptować żydowskie roszczenia. Analiza
fot. REUTERS/Charles Platiau/File Photo/ FORUM

Publicysta „Dziennika Gazety Prawnej” Andrzej Krajewski zauważa, że Polska w sprawie żydowskich roszczeń stosuje „Strusią opcję” czyli milczy w tej sprawie. Rozważa też scenariusz, w którym Polska zdecyduje się płacić pieniądze organizacjom żydowskim.

 

Publicysta zauważa, że presja organizacji żydowskich na Polskę w sprawie absurdalnego postulatu płacenia odszkodowań narasta. Kilka dni temu skarbnik organizacji World Jewish Restitution Organization, Gideon Tylor powiedział wprost: „Mamy nadzieję, że polski rząd zrozumie, że trzeba się zająć odszkodowaniami”. Tylor zapowiedział, że „kampania informacyjna” w tej sprawie dopiero się zaczyna.

 

Krajewski ocenia, że Polska być może nie będzie mogła nie zauważać tych postulatów. Podkreśla także, że nasz problem jest poważniejszy niż problem Niemców, którzy od lat płacą organizacjom żydowskim pieniądze z tytułu odszkodowań.

 

„(…) w przypadku Niemiec nie stanowi to większego problemu. Poczucie odpowiedzialności za Holokaust i chęć kupienia wybaczenia sprawiły, że już kanclerz Konrad Adenauer promował taki model współpracy ze środowiskami żydowskimi. Poza tym, choć kwoty wydają się ogromne, to dla Niemców nie są wydatkiem wartym rozdzierania szat. Wręcz przeciwnie, traktuje się je jako znakomitą inwestycję procentującą w polityce międzynarodowej. Sytuacja Polski przedstawia się diametralnie inaczej i zgoła fatalnie, z racji zupełnie innego kontekstu. Wyobraźmy sobie, że nasz rząd godzi się na zaspokojenie roszczeń WJRO. Taka decyzja w powszechnym odczuciu Polaków wołałaby o pomstę do nieba. Kraj, który padł ofiarą najazdu III Rzeszy, spustoszony i rozgrabiony przez Niemców, a potem Sowietów, którzy zawłaszczali sobie wszystkie urządzenia przemysłowe i dobra materialne, jakie tylko napotykali, miałby płacić odszkodowania. Choć sam nie był inicjatorem i sprawcą tej katastrofy” – pisze Krajewski.

 

Publicysta zwraca jednak uwagę, że wkrótce Polska być może będzie musiała zabrać głos w tej sprawie. Na razie Gideon Tylor skarży się, iż kolejne rządy w Warszawie milczą. Rośnie jednak presja amerykańskiego rządu na rząd polski (np. ustawa 447).

 

Krajewski proponuje kilka opcji, jakie Polska może wybrać, jeśli zostanie zmuszona zająć stanowisko w sprawie roszczeń. Jedną z nich jest płacenie organizacjom żydowskim w zamian za polityczną protekcję Waszyngtonu.

 

„Polska może więc twardo odrzucać roszczenia i próbować w Waszyngtonie tworzyć własne lobby, by choć trochę zrównoważyć wpływy lobby żydowskiego. Może rozluźnić relacje z USA i usiłować balansować między mocarstwami (co od kilku lat uskutecznia Orban). Otwartą drogą pozostaje nowe zbliżenie z Niemcami i postawienie na integrację z UE oraz euroentuzjazm. Teoretycznie jest też opcja rosyjska. Narodowej prawicy już marzy się porzucenie Zachodu i zbliżenie z Kremlem. Bez baczenia na to, że Polska była dla Rosji zawsze albo śmiertelnym wrogiem, albo podbitą, eksploatowaną gospodarczo kolonią. Natomiast sojusz na warunkach, choć z grubsza przypominające partnerskie, nigdy się nie zdarzył. A jeśli coś się nie zdarza przez pierwsze 700 lat kontaktów, to należałoby w końcu założyć, iż jest po prostu ni niemożliwe. Pozostaje też izolacjonizm. No albo zdecydowanie wbrew odczuciom opinii publicznej, że należy jednak płacić, bo opieka Waszyngtonu jest tego warta” – proponuje publicysta „DGP”.

 

 

Źródło: dziennik.pl

ged


DATA: 2019-04-29 07:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
31
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie my byliśmy sprawcami holocaustu i nie my musimy płacić. Jak dostaną chociaż, złotówkę to przyznajemy się do winy i roszczenia nigdy nie spłacimy bo jak dostaną palec to zechcą następnie rękę, powinniśmy też i h rozliczyć że zbrodni komunistycznych żydowskich oprawców i prowadzić prawdziwą debatę historyczna że nie tylko Żydzi cierpieli w czasie wojny męczeństwo. Gdzie mamy muzeum Matrymologi Narodu Polskiego Wymordowali nam inteligencję, wysyłali na Sybir Wołynitd. Zbroić się prowadzić mądrą politykę z mocarstwami i sąsiadami i nie na kolanach Wolności nie dana jest na zawsze, trzeba o nią walczyć i o nią dbać Bóg Honor Ojczyzna.
4 miesiące temu / Kurek
 
Polska zawiodła Żydów: A może Żydzi zawiedli Polskę pożyczyli pieniądze od Polski w 1764 roku i zapomnieli, że trzeba oddać dług a dług to rzecz honorowa, ale co wymagać od Żydów honoru jak oni Żyją kłamstwem i oszustwami i tylko chcą nas Polaków Żydzi okraś wmawiając, że my im coś jesteśmy im winni niech oddadzą dług Polakom a wtedy niech mówią o swoich roszczeniach i od tego powinni malusińscy żydzi zacząć. Żydzie oddaj najpierw 17 bilionów 900 miliardów Polsce a w tedy możemy rozmawiać a tak przyjaźni między naszymi krajami nie będzie złodziejski narodzie i zakłamany. I nigdy nie była przyjaźń między Polakami ani Żydami i najlepiej Żydzie wyjedź z naszego kraju, bo przyjdzie dzień, że nie będziesz pewny czy dożyjesz dnia.
6 miesięcy temu / Ryszard
 
Za co płacić? Niech oddadzą nam kasę za 250 lat oszustw Sejmu Czterech Ziem i pieniądze które Polska przeznaczyła przed wojna na założenie panstwa żydowskiego w palestynie.Złodzieje.Jak ich podliczymy od razu zamkną mordy.
10 miesięcy temu / Antyk
 
Zero płacenia za zdrajcą ojczyzny! Bramy powitalne robili najeźdźcą i wyłapywali polskich żołnierzy!zgładzonych żydów mienie to morze gruzów w powojennej polsce.Na dodatek mienie bez spadkobiercy przechodzi na skarb państwa takie prawo dotyczy wszystkich Polaków a żydzi mieszkający w Polsce polskie obywatelstwo mieli.
10 miesięcy temu / Polak
 
".....No albo zdecydowanie wbrew odczuciom opinii publicznej, że należy jednak płacić, bo opieka Waszyngtonu jest tego warta? ? proponuje publicysta ?DGP?. Moim zdaniem ta opcja jest nie do przyjęcia, bo oznaczałoby to iż uznajemy iż byliśmy sprawcami holocaustu,co nie jest prawdą. Moim zdaniem należy tworzyć polskie lobby w USA bo mamy dość Polonusów oraz podobnie działać jak Orban ale zacieśniać kontakty z Japonia, Koreą pd oraz Chinami.
10 miesięcy temu / Andrzej
 
żydostwo u władzy da swoim,nie głosuję na żydów ich popleczników
11 miesięcy temu / anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.