DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Jerzy Kwaśniewski: Polska nie odcięła się od deklaracji terezińskiej. Reprezentował nas Bartoszewski

Jerzy Kwaśniewski: Polska nie odcięła się od deklaracji terezińskiej. Reprezentował nas Bartoszewski
By Mariusz Kubik, http://www.mariuszkubik.pl [Attribution or CC-BY-SA-2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

Mecenas Jerzy Kwaśniewski, przypomniał, że Polska w 2009 roku nie odcięła się od deklaracji terezińskiej. Wówczas na konferencji The Holocaust Era Assets Conference reprezentował nas Władysław Bartoszewski.

 

Deklaracja terezińska została przyjęta w 2009 roku podczas odbywającej się w Pradze oraz Terezinie The Holocaust Era Assets Conference. Zawarto w niej zasady dotyczące mechanizmów restytucji mienia żydowskiego, przejętego w czasie wojny lub po jej zakończeniu.

 

Mecenas Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris przypomniał, że Polska nie odcięła się w żaden sposób od tamtej deklaracji. Staliśmy się jednym z jej sygnatariuszy. Co ciekawe, reprezentantem Polski na konferencji był Władysław Bartoszewski.

 

 

Deklaracja terezińska stanowi podstawę dla ustawy JustAct447, która ma egzekwować dość ogólne postanowienia deklaracji. Ustawa pozwala, by monitorowaniem kwestii restytucji mienia zajęła się jedna z amerykańskich agend rządowych.

 

 

Źródło: Twitter

ged


DATA: 2019-07-21 10:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@szybki :D ale Polska jest najbardziej rozbrojonym państwem w Europie, a władza stara się bardziej od powojennej władzy ludowej to czynić. Ludzie którzy przez dwa lata ,,latali,, z kałachami w wojsku są za głupi, by mieć w domu pistolet?
3 miesiące temu / szpulas11
 
Wobec tego radzę Morawieckiemu, Kaczyńskiemu, posłom i senatorom oraz Dudzie natychmiastowe odcięcie się od deklaracji terezińskiej. W przeciwnym wypadku nie będzie żadnych wątpliwości co do ich oszustwa i zawłaszczenia przez nich polskich urzędów wbrew Polsce i Polakom.
3 miesiące temu / szybki
 
przy całej wredności tej deklaracji i tradycyjnych "popisach" bartoszewskiego deklaracja zawiera sformułowanie, że nie dotyczy automatycznie wszystkich państw. Natomiast pis DE FACTO idzie znacznie dalej niż Bartoszewski - dościany, bo nie podpisaną i ogólną pseudodeklarację traktuje w wersji najbardziej niekorzystnej dla Polski. Ale jak bezcenne wikileaks nam pokazały: Kaczyński zapewnił ambasadora usraela że ŻADEN POWAŻNY polski polityk nie neguje bezczelnych żądań żydowskich! a on uznaje się za bardzo poważnego polityka! patrząc na upaine, kielce itp itd bez hamulców!!!
3 miesiące temu / leges
 
Komu służył Bartoszewski?????
3 miesiące temu / ....
 
cenzura jak u bolszewików
3 miesiące temu / szpulas11
 
jakże to cudne, wewnętrzne porozumienia w diasporze.
3 miesiące temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.