DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

„Jerusalem Post” przyznaje się do powielania kłamstwa o mordzie Polaków na Żydach

„Jerusalem Post” przyznaje się do powielania kłamstwa o mordzie Polaków na Żydach
Credit Image: © Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press

Izraelski dziennik „Jerusalem Post” przyznał, że na swoich łamach dystrybuował nieprawdziwe informacje o rzekomym morderstwie 200 tys. Żydów, którego mieli dokonać Polacy. Redakcja przyznała, że informacje, którymi się posługiwała, nie były rzetelne i podkreśliła, że Polacy odpowiadają za uratowanie 100 tys. Żydów z Holocaustu. 

 

Od kilkunastu dni atak izraelskich mediów i polityków na Polskę trwa w najlepsze. Nasi oponenci z Izraela często posługują się nieprawdziwymi informacjami, zarzucają Polakom antysemityzm lub wprost mówią, że podczas II wojny światowej Żydzi byli ofiarami polskiego Narodu. Podobne informacje można było przeczytać na łamach ważnych dzienników: „Haaretz” oraz „Jerusalem Post”. 11 lutego br. dziennikarze tego pierwszego napisali, że Polacy zabili podczas Holocaustu 200 tys. Żydów. Informacje doczekały się sprostowania na łamach „Jerusalem Post”, a redakcja przyznała się, że powołała się na nieprawdziwe informacje.

 

„Haaretz”, jako pierwszy opublikował skandaliczne informacje o 200 tys. Żydów, którzy mieli zginąć z rąk Polaków. Informacje były oparte na badaniach Jana Grabowskiego. Historyk posługiwał się jednak informacjami pochodzącymi z publikacji Szymona Datnera z 1970 roku. Oskarżenia Polaków o zbrodnie na Żydach są jednak kłamstwem, ponieważ dane podawane przez Szymona Datnera zostały opracowane w oparciu o błąd naukowy. Datner pisał o liczbie 100 tys. zamordowanych Żydów, ale bez określania winy po stronie Polaków lecz po stronie Niemców. Co więcej, podkreślał, że Polacy ocalili podczas Holocaustu 100 tys. Żydów. 

 

„Jerusalem Post”, który dystrybuował kłamliwe informacje przyznał się do błędu. W artykule stwierdzono, że doszło do błędu i bezzasadnie oskarżono Polaków o mord na 200 tys. Żydów. Jak narazie nie doczekaliśmy się reakcji ze strony izraelskiego dziennika „Haaretz”, który jako pierwszy opublikował kłamliwe informacje. 

 

Przypomnijmy, że w marcu zeszłego roku na łamach „Jerusalem Post” opublikowano skandaliczny artykuł, którego autor napisał, że Polska powinna przyznać się, że była współsprawcą Holocaustu. Dziennikarz Herb Keinon w szokującym artykule powołuje się na słowa i postawę kanclerza Austrii, który miał przyznać, że jego kraj uczestniczył w Holocauście.

 

Autor artykułu w internetowym wydaniu „Jerusalem Post” buduje swój przekaz w oparciu o wypowiedź kanclerza Austrii Sebastiana Kurza, który przyznał, że jego kraj był ofiarą II wojny światowej, ale także partycypował w tragedii jako sprawca. Zdaniem dziennikarza Herba Keinona, Polska powinna wziąć przykład z austriackiego polityka i także „przyznać się, że była współsprawcą Holocaustu”. Dziennikarz lekceważy prawdę historyczną i pomija wiele bardzo istotnych wątków w sprawie, które jednoznacznie wskazują, że Polska była pierwszym krajem, który został zaatakowany przez nazistowskie Niemcy oraz nigdy instytucjonalnie nie współuczestniczyła w zakładzie Żydów.

 

„Podczas gdy Polska zabunkrowała się za swoją ustawą o Holokauście twierdząc, że kraj był ofiarą nazistów, a nie sprawcą Holokaustu, Kurz w wyjątkowym przemówieniu w poniedziałek przyznał, że Austria owszem – była ofiarą – ale także sprawcą” – czytamy w artykule Herba Keinona. Autor przywołuje wypowiedzi polityka i kreuje go jako wzór do naśladowania w sprawie polityki historycznej. Zapomina jednak o zupełnie odmiennej historii Polski i Austrii podczas II wojny światowej.

 

 

źródło: tvp.info, jpost.com, wprost.pl, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2019-02-22 19:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zdumienie budzi, że ludzie mieszkający w Izraelu wierzą BEZGRANICZNIE Mediom i politykom. Nie wykazują osobistego zainteresowania aby SZUKAĆ i POZNAWAĆ PRAWDĘ. Nie można wykluczyć, że całe Ich życie przesiąknięte jest INDOKTRYNACJĄ i podporządkowaniem naczelnej władzy. Każdy samodzielnie MYŚLĄCY Izraelita może być POSTRZEGANY JAKO ZAGROŻENIE DLA WSPÓLNOTY i WRÓG A MOŻE NAWET ANTYSEMITA. Stąd STRACH wymuszający jednomyślność w opluwaniu Polaków.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Jaka korzyśc jest z tego,że "Jerusalem Post? przyznaje się do powielania kłamstwa"? Przecież to jest oczywiste! A słowa Natanjahu, i in.? Polski rząd powinien zażądać od Zydów odwołania tych kłamstw we wszystkich żydowskich i in. mediach na całym świecie!
ponad 1 rok temu / Lolek
 
Rozdarli pierzynę rozsypali pierze, a teraz udają że pierze zbierają Powodzenia. Nie robiliby tego gdyby nie dostali odgórnego nakazu wszak chodzi tu o wyłudzenie miliardów i zniewolenie narodu polskiego by stał się na wzór Palestyny. Potem zamkną nas w niemieckich obozach za karę za winy popełnione przez Niemców. Gdy w grę wchodzą pieniądze każdy żyd i Niemiec zrobią wszystko, absolutnie wszystko i nie ma to nic wspólnego z religią, a narodowością i pożądanie władzy na wzór boskiej.
ponad 1 rok temu / banita
 
Słowa Pana Jezusa o Żydach jakby nadal aktualne...
ponad 1 rok temu / marcin
 
bo Izraela nie można przepraszać oni maja inna mentalność jak ich się przeprosi to pada zaraz pytanie a ile mi za to zapłacisz....
ponad 1 rok temu / x
 
Tu prawda nie ma znaczenia dla nich
ponad 1 rok temu / X
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.