DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Jan Pospieszalski o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej: wystarczy tylko chcieć

Jan Pospieszalski o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej: wystarczy tylko chcieć
Jan Pospieszalski fot. YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość Łowicz

„Jeżeli obecna władza dostrzega teraz zagrożenia, jakie niesie z sobą model edukacja seksualnej promowanej przez WHO, tym bardziej powinna zdecydowanie zareagować wobec zapisów konwencji stambulskiej”, pisze na łamach tygodnika „SIECI” Jan Pospieszalski.

 

Publicysta przypomina sprawę małopolskiej kurator oświaty – Barbary Nowak – która doświadczyła linczu ze strony lewicowych mediów i promotorów wszelkiej maści dewiacji i zboczeń ukrywających się pod skrótem LGBT. Pospieszalski zwraca w szczególności uwagę, że przez pierwsze kilkanaście dni nie znalazł się nikt w obozie Zjednoczonej Prawicy, ani Ministerstwie Edukacji Narodowej, kto stanąłby w obronie pani kurator.

 

„Choć przedstawiciele obecnej większości parlamentarnej gremialnie krytykowali podpisanie przez prezydenta Warszawy Karty LGBT, to jednak krakowska kurator nie otrzymała wtedy wsparcia. Nie zaprotestowały wobec edukacyjnego szaleństwa inne kuratoria”, podkreśla publicysta.

 

Swego rodzaju przełom nastąpił dopiero 9 marca, kiedy prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił tzw. Deklarację Europejską. Krytykując standardy WHO Jarosław Kaczyński użył tych samych argumentów, jakich wcześniej użyła… Barbara Nowak.

 

Dopiero po wypowiedzi prezesa PiS rozpoczęła się ofensywa władzy przeciwko standardom WHO. Okazało się, że w partii rządzącej nie ma polityka, który nie oburzałby się zawartymi w nich wytycznymi. „Choć taka zdecydowana reakcja pewnie cieszy i uspokaja rodziców, to jednak się zastanawiam… Czy politycy nie znali wcześniej tego dokumentu?”, pyta Jan Pospieszalski i dodaje: „Przecież ten model edukacji seksualnej (czytaj: deprawacji dzieci) znany jest w Polsce przynajmniej od 2013 roku. (…) Dlaczego dopiero teraz, kilka tygodni po podpisaniu przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Karty LGBT, nazywamy rzeczy po imieniu?”.

 

Gospodarz programu „Warto Rozmawiać” podkreśla, że standardy WHO, które tak oburzają rządzących „nie spadły z nieba” i stanowią jeden z kluczowych elementów tzw. konwencji stambulskiej. „Dokument narzucony Polakom tuż przed wyborami w 2015 roku przez Bronisława Komorowskiego (…) spotkał się z ostrym sprzeciwem PiS. Jeżeli obecna władza dostrzega teraz zagrożenia, jakie niesie z sobą model edukacji seksualnej promowanej przez WHO, tym bardziej powinna zdecydowanie zareagować wobec zapisów konwencji stambulskiej”, zaznacza.

 

„Formacja polityczna, która w 2015 roku ostro sprzeciwiała się ratyfikacji tej konwencji, dziś ma wszelkie instrumenty (parlamentarną większość i poparcie prezydenta), aby groźny ideologicznie dokument wycofać. Prawo międzynarodowe przewiduje taką procedurę. Wystarczy tylko chcieć”, podsumowuje Jan Pospieszalski.

 

Źródło: tygodnik „SIECI”

TK

 

 

Konwencja Stambulska. Walka z przemocą czy walka z rodziną? Dokument PCh24.pl [FILM]

 

 

Nadal można dołączyć do grona osób, które apelują do szefa rządu: nie dla ideologii gender!


Aby podpisać list należy kliknąć TUTAJ.

 

DATA: 2019-03-19 11:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zjednoczona Lewica "ZP" zawsze "nie chce otwierać nowych frontów" kosztem dzieci, wdów, sierot i ludzi niespełna rozumu zagonionych przez siebie do niewolniczej pracy. Przez kolejne 4 lata Zjednoczona Lewica Kaczyńskiego doprowadzi do śmierci tego czegoś co jeszcze nazywa się Polska.
ponad 1 rok temu / kruc
 
@Druh Ryszard: Wobec tego chcesz likwidacji Polski, przekazania jej pod żydowsko - niemiecko - rosyjską okupację, potępienia dusz dzieci i dorosłych nieświadomych wprowadzanego przez PiS zła. Czekasz aż wszystko się zawali. Gratuluję głupoty.
ponad 1 rok temu / iwo
 
Przeczytałem z wielką uwagą wypowiedź Księdza profesora Bortkiewicza, zamieszczoną w Waszym portalu. On tam również wypowiada się na temat Konwencji Stambulskiej sugerując, że Zjednoczona Prawica nie chce przed wyborami otwierać nowego frontu walki ze "starym". Naród chce na chwilę spokoju a nie ciągłych niepokojów społecznych. Dalej, Ksiądz profesor jest przekonany, że po wygranych wyborach parlamentarnych na jesieni 2019 roku, Zjednoczona Prawica wypowie tą umowę międzynarodową. Ja w zupełności zgadzam się ze stanowiskiem Księdza profesora Bortkiewicza i też daję Zjednoczonej Prawicy czas do jesieni bieżącego roku. Jeśli obóz "Dobrej Zmiany" - po wygranych wyborach parlamentarnych - dalej będzie zachowywał się jak struś, to niestety straci moje zaufanie a w konsekwencji mój głos. Co do redaktora Pospieszalskiego, to jako wytrawny i doświadczony publicysta polityczny powinien wiedzieć, że w ciągu czterech lat nie można naprawić całego zła z trzydziestu lat PRL Bis
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Kto jeszcze zaprzecza istnieniu prawdziwego systemu POPiS rządzącego Polską jest beneficjentem systemu zła, kłamcą i oszustem.
ponad 1 rok temu / gaster
 
Przy okazji chwalenia się przez Morawieckiego i Kaczyńskiego realizacją postulatów Agendy 2030 pisałam o konieczności wypowiedzenia Konwencji Stambulskie, bo to się łączy z Agendą, skoro rządzący socjaliści chwalą się Agendą to trudno oczekiwać, że wypowiedzą Konwencję. Dobrzy są w pyszczeniu przed wyborami pod publikę a działają przeciwko narodowi.
ponad 1 rok temu / finka
 
Dam im czas do wyborów parlamentarnych. Jeśli po nich nie wypowiedza konwencji stambulskiej, traca mój głos.
ponad 1 rok temu / admirał
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.