DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Jan Pospieszalski: zatrzymajmy konwencję stambulską

Jan Pospieszalski: zatrzymajmy konwencję stambulską
Fot. forumgwiazd.com.pl/ Forum

Piekło aborcji, zgubne skutki seksualizacji… o tym w konwencji stabulskiej nie przeczytamy. „Jest natomiast przemożna chęć realizacji inżynierii społecznej widoczna choćby w nakazie kierowania się ideologią gender na wszystkich szczeblach edukacji” – zauważył Jan Pospieszalski na łamach „Sieci”, zachęcając do wsparcia petycji w sprawie zatrzymania konwencji na stopgenderconvention.org.

 

Pod pozorem walki z przemocą, urzędnicy Unii Europejskiej „włażą z butami” w kwestie światopoglądowe i ideologiczne. Teraz chcą, by konwencja stambulska została wdrożona przez wszystkie kraje wspólnoty. Czynią to urzędnicy, którzy nie były w stanie szybko i skutecznie odpowiedzieć na kryzys związany z epidemią, którzy nie potrafili przekonać do swojego projektu Wielkiej Brytanii… Teraz „antyprzemocowy” dokument będą narzucać siłą.

 

Jak zauważył publicysta, wystarczy spojrzeć na „wściekłą napaść na Węgry”, które zdecydowały, że w dokumentach państwowych funkcjonować będzie wyłącznie płeć biologiczna.

 

Przyjęcie konwencji przez Polskę jest groźne, bowiem wraz z tym jej zapisy zyskają na znaczeniu, mają one bowiem pierwszeństwo nad prawem krajów członkowskich. Zatem nie będzie można jej zapisów nie stosować czy stosować wybiórczo.

 

Tymczasem konwencja stambulska jest „fałszem antropologicznym”. W sferze „języka, w definiowaniu źródeł przemocy, a także w obszarze oczekiwanych skutków” – zauważył Jan Pospieszalski. Tak wprowadzana jest „płeć kulturowa” (gender), a za źródła przemocy uznaje się tradycję, religię i stereotypy kulturowe. Równocześnie konwencja nie zauważa takich źródeł przemocy jak alkoholizm czy seksualizacja wizerunku kobiety, wraz ze skrajnym tego wynaturzeniem w postaci pornografii.

 

„Nie dostrzega też przemocy, której doświadczają kobiety wskutek antykoncepcji i aborcji” – dodał.

Jak wskazał Jan Pospieszalski, konwencja nie zauważa tych wszystkich zagrożeń, „jest natomiast przemożna chęć realizacji inżynierii społecznej widoczna choćby w nakazie kierowania się ideologią gedner na wszystkich szczeblach edukacji”. Stąd też, jak apeluje publicysta, trzeba zablokować wdrożenie konwencji, a można to uczynić popierając petycję na stopgenderconvention.pl.

 

Źródło: „Sieci”

MA

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.


DATA: 2020-06-08 10:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teoria, ze kobiety doznają przemocy w wyniku antykoncepcji wskazuje na brak kontaktu z rzeczywistością.
1 miesiąc temu / Klara
 
Konwencja jest czescia masonskiej agendy, i masonerie gdziekolwiek rzadzi jej nie wypowie i bedzie jej bronic mniej jub bardziej jawnie. Tak gdzie nie rzadzi masoneria konwencja zostanie wypowiedziana np Wegry.
1 miesiąc temu / logika
 
Kto zatrzyma?
1 miesiąc temu / Ryś
 
Przecież link do petycji jest na początku artykułu do do Toma Bombardila
1 miesiąc temu / Misia
 
Zatrzymajmy! Jestem za! Będę gryzł ziemię! Niech to ktoś uruchomi, elektroniczną petycję etc, ja się na tym nie znam. Panie Janie, kochany, niech Pan to popchnie. Ludzie pójdą za Panem...
1 miesiąc temu / Tom Bombadil
 
@racjonalista Na szczęście w naszej kochanej Ojczyźnie wszystko zmierza do ostatecznego końca.
1 miesiąc temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.