DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Jan Łopuszański: niektóre książki zamiast budować, jedynie upodlają i niszczą człowieczeństwo

Jan Łopuszański: niektóre książki zamiast budować, jedynie upodlają i niszczą człowieczeństwo

Wartość książek zależy głównie od ich treści. Są wśród nich i takie, które warte są nawet czci, bo dzięki nim rośnie chwała Boża i rozwija się nasze człowieczeństwo. Są takie, które warto zachować dla ludzkiej wiedzy nawet gdy całkowicie nie zgadzamy się z ich przesłaniem. Są jednak i takie, które nie są warte niczego więcej jak zniszczenia – gdy zamiast budować, jedynie upodlają i niszczą człowieczeństwo, i narażają ludzi na utratę zbawienia.

 

Wcale mnie zatem nie dziwi, że gorliwy ksiądz katolicki - dbający o zbawienie dusz bardziej, niż o opinię tego świata - wpadł na pomysł zniszczenia publikacji zagrażających zbawieniu. Dziwią mnie natomiast katolicy napadający publicznie na kapłana broniącego ludzi przed zgorszeniami - i to nawet, jeśli jego metod nie uważają za właściwe. Mogliby przekazać mu swą mądrą radę, ale wolą odciąć się publicznie.

 

Oto znany politolog raczył skomentować jako „przerażające” i jako „sytuację skandaliczną” publiczne spalenie książek wprowadzających dzieci w okultyzm (chodziło o książki o Harrym Potterze). To spalenie ponoć kojarzy się z III Rzeszą. Nieźle jak na politologa. Mógłby wiedzieć, że wylęgarnią przywódców NSDAP i przyszłych ludobójców było właśnie okultystyczne Towarzystwo Thule  - m.in. Frank, Hess, Rosenberg, Streicher, a niektórzy sądzą, że i Hitler. Upowszechnianie ich publikacji jest dziś przestępstwem. Może zatem zdarzyć się, że nawet Państwo Polskie zniszczy publikacje będące przedmiotem przestępstwa. Czy politolog wtedy też się oburzy?

 

Jako dopuszczalne doradził księdzu przerabianie na makulaturę książek, które wierni sami przynieśli w celu zniszczenia. O co zatem to święte oburzenie? O niszczenie publiczne. „Teraz wszyscy ci, którzy oskarżają Kościół katolicki, że jest źródłem ksenofobii, nietolerancji, przysłowiowego ciemnogrodu, fanatyzmu religijnego, otrzymali kolejny argument. Jest to więc straszna wiadomość dla Kościoła. Ma dość innych problemów, a do tego dochodzi jeszcze taki cios”. Tu politolog wezwał arcybiskupa gdańskiego do zastosowania kar kościelnych wobec księdza. (za radomskim Echem Dnia, 3.04.2019, które dziś trafiło do mnie)

 

Zgadzam się, że Kościół ma dość problemów. Współcześnie najstraszniejszym z nich jest uleganie wielu katolików presjom antykatolickiego świata, który sam siebie uznając za rzekomo postępowy, wystąpienia publiczne w obronie wiary i dusz ludzkich chętnie uzna za przejawy ksenofobii, nietolerancji, ciemnogrodu, fanatyzmu. No bo jak katolik może być nietolerancyjny - choćby wobec wprowadzania dzieci i młodzieży w okultyzm? Arcybiskup powinien takiego ukarać!

 

Może zatem listę tych potępień na kapłana też przygotowano w jakimś środowisku okultystycznym? Nie. To wypowiedź prof. Antoniego Dudka, wykładowcy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziś niestety niejeden za bardziej przerażającą od wizji potępienia wiecznego ma wizję medialnego potępienia ze strony mainstreamu. Bogu dzięki za kapłana, który jeszcze pamięta, że jest dokładnie odwrotnie.

 

Jan  Łopuszański


DATA: 2019-04-08 15:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem pełen podziwu. Spokojnie, rozsądnie i dobitnie.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Słusznie - nie bij dzieci, a także braci, także w KK, który jest naszą rodziną. Z powodu napaści świata nasza rodzina znalazła się w śmiertelnej walce J 15,18-25. W walce zdarzają się błędy taktyczne. Nie popełnia ich, kto nie walczy. Błąd taktyczny może przynieść szkody, ale bicie swoich przynosi je zawsze. Niektórzy z rodziny walczą jednak ze swymi np. z księdzem, który spalił złe książki - "przerażające", "skandaliczna sytuacja", "karać", jakby bardziej umiłowali świat, niż rodzinę czyli KK. Dzięki za polemiki.
ponad 1 rok temu / jł
 
cyt"daj przykład, a choćby dobrą radę co i jak czynić" -dziwne pytanie jak na katolika -odp.przykładem! ,swoim życiem ,na pewno nie agresja do innych ,to tak jak z wychowaniem ,rodzic który musi bić czy zakazywać coś swojemu dziecku poniósł porażkę wychowawczą przenieś to na KK
ponad 1 rok temu / ojj
 
Dzięki, że mnie zrozumiałeś: spalić złe książki to w oczach świata strzelić sobie w stopę. Czy to cię bardzo peszy? Czy bardziej, niż odpowiedzialność przed Bogiem? Brak ci odwagi, by ryzykować w obronie bliźnich przed potępieniem wiecznym? Trudno, ale czy musisz potępiać tego, kto ma odwagę? Co uzasadniasz? Bierność? Jeżeli nie jesteś bierny i wiesz jak walczyć lepiej - daj przykład, a choćby dobrą radę co i jak czynić, zamiast wspierać obłudne oburzenia świata promującego magię.
ponad 1 rok temu / jł
 
rozumie ,demonstracja ,symbole ,szum a skutek żaden bo nie tędy droga a skojarzenia tak fatalne że w opinii świata do strzał w stopę
ponad 1 rok temu / ojj do taki 1
 
rety. Jak ty nic nie rozumiesz. To jest przerażające.
ponad 1 rok temu / taki 1
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.