DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Jako niemowlę była więziona przez komunistów. Otrzyma odszkodowanie

Jako niemowlę była więziona przez komunistów. Otrzyma odszkodowanie
źródło: twitter.com / Marek Anioł

Milion złotych odszkodowania otrzyma Magdalena Zarzycka-Redwan za lata, które jako niemowlę spędziła w komunistycznym więzieniu. Kobieta była córką żołnierzy wyklętych.

 

Gdy Stefania Zarzycka trafiła do więzienia była w 8 miesiącu ciąży. Magdalenę urodziła w więzieniu na Zamku Lubelskim, w 1949 roku. Poród odbierała inna więźniarka. Stefania zmarła jednak półtorej godziny po porodzie. Magdalena, która znalazła się pod opieką więźniarek, spędziła za kratami pierwsza dwa lata swojego życia.

 

Zarówno Stefania jak i jej mąż walczyli z komunistycznym najeźdźcą i to dlatego byli prześladowani przez nową władzę. Sąd Apelacyjny w Lublinie ocenił jednak, że Magdalenie należy się odszkodowanie tylko za lata spędzone w więzieniu. Ale już za czas, w którym po utracie obydwojga rodziców przebywała w domu dziecka, nie powinna otrzymać żadnego zadośćuczynienia. Tym samym Magdalenie Zarzyckiej-Redwan przyznano milion złotych odszkodowania.

 

Kobieta żądała jednak 15 milionów złotych. Zbrodnia na jej rodzicach sprawiła, że jej życie zostało wywrócone do góry nogami. Po wyroku przyznała, że będzie nadal walczyć o większe zadośćuczynienie.

 

- Choćby do Strasburga pójdę, moi prawnicy przyrzekli mi to, ponieważ wiem, jaka dzisiaj jest sytuacja polityczna w sądach. Nie ufam sądom. Dzisiaj sąd bardziej mówił do mediów, nie do mnie, to była pokazówka komunistyczna. Dlatego zachowałam się jak trzeba, wyszłam z sali – powiedziała dziennikarzom.

 

Kobieta również zwracała uwagę na to, że przez całe dzieciństwo, którego znaczną część spędziła w domach dziecka, była wytykana palcami, wyzywana od dzieci bandytów.  Jej ojciec Władysław Zarzycki został skazany na 15 lat więzienia. Wyszedł na wolność w 1956 r., gdy miała 8 lat. Ponownie trafiła do domu dziecka w wieku 13 lat, po śmierci ojca, gdzie jak mówiła przed sądem była wielokrotnie upokarzana, ze względu na przeszłość rodziców.

 

 

Źródło: rmf24.pl

ged


DATA: 2020-01-27 19:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Bolek zgadzam się z Tobą w stu procentach!!! Może poza tym bieganiem, bo moim zdaniem powinni w większości siedzieć, a nie biegać, chyba ze po więziennym dziedzińcu...
22 dni temu / Polka
 
Ale dlaczego to my, Polacy, mamy płacić tej strasznie skrzywdzonej kobiecie? My powinniśmy ją naprawdę mocno uhonorować. Ją i jej rodziców. Natomiast odszkodowanie powinno być wypłacone z środków SIŁĄ odebranych z nacjonalizacji majątków dawnych esbeków, wojskowych komunistycznych i wszystkich partyjniaków czasu komuny - bez świętych krów! z tych środków powinien być utworzony Fundusz Odszkodowawczy i z tego funduszu powinny być wypłacane odszkodowania. A wszelkie komuchy powinny biegać w samych skarpetkach. Tak będzie UCZCIWIE!
22 dni temu / Bolek
 
Błogosławieni którzy cierpią prześladowania... Pani Magdalena jak wielu innych była niszczona przez państwo. Mniejsza o to z jakich powodów ale było to w sposób systemowy. Dzisiaj państwo nie wyznaje już tych,,wartości'' więc nie widzę problemu. Nie rozumiem dlaczego ludzie mieliby być karani za sprzeciwianie się komunizmowi lub podobnym systemom. Nie trzeba do tego wcale być państwem katolickim wystarczy demokratyczne.
23 dni temu / O
 
W waszym lewackim środowisku robiliście karierę na rodzica. Ale naucz się czytać. Choćby to: "Magdalena, która znalazła się pod opieką więźniarek, spędziła za kratami pierwsza dwa lata swojego życia". Pieniądze dostała za krzywdę osobistą którą jej wyrządzili lewaccy bandyci.
23 dni temu / do Adam
 
Niektórzy zrobili karierę na wnuczka, na syna, a jeszcze inni robią pieniądze na potomka ,,wyklętego".
23 dni temu / Adam
 
Za to straszliwe zło, którego doświadczyła, za dobro i miłość, której nie mogła doświadczyć, za smutek, który do dziś ma w oczach każde odszkodowanie jest zbyt małe. I nie pocieszą pieniądze. Ale żyjemy, wbrew zapewnieniom polityków, w biednym kraju, gdzie wielu emerytów nie stać na leki i prawidłowe odżywianie, gdzie zakup nowego łóżka w miejsce rozpadającego się jest niemożliwy, gdzie mortadela na śniadaniowych kanapkach pojawia się tylko w niedzielę a na obiad kartofle ze smażoną cebulą i barszczyk z torebki. Kupienie butów zimowych jest katastrofą.Ci nędzarze pogardzani przez Ośrodki Pomocy Społecznej nie są pijakami i narkomanami. Wielu z nich jest byłymi działaczami opozycji antykomunistycznej z odznaką i legitymacją. Wyrzuceni z PRL, będący wiele lat na przymusowej emigracji nie dorobili się wysokich emerytur. Dziś razem z tzw. "rentą kombatancką" mają ok 900zł. miesięcznie. Mówi się czasem o nich, że zmarnowali młodość i życie.Odszkodowań nie dostaną.
23 dni temu / Noe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.