DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Jak PiS nie chce wprowadzić ochrony życia nienarodzonego. Oto co mówią fakty

Jak PiS nie chce wprowadzić ochrony życia nienarodzonego. Oto co mówią fakty
Zdjęcie ilustracyjne

Mimo trzech lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, nienarodzone dzieci w Polsce nadal nie są objęte całkowitą ochroną prawną. Działania partii rządzącej na tym polu wydają się grą na zwłokę, podczas której opinia publiczna karmiona jest zapewnieniami i pustymi obietnicami. Jak ten okres wygląda pod względem danych?

 

PiS rządzi już 3 lata, a obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” utknął w sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. 9 miesięcy temu posłowie PiS złożyli wnioski do Trybunału Konstytucyjnego o rozpatrzenie niekonstytucyjności przepisów dopuszczających tzw. aborcję eugeniczną.

 

W listopadzie 2017 r. do Sejmu trafił projekt „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się ponad 830 tys. osób i do dzisiaj nie wszedł on do sejmowej komisji. Według oficjalnych danych, w Polsce codziennie zabijana jest trójka dzieci. Również w tym samym miesiącu grupa 100 posłów złożyła wniosek o rozpatrzenie przez Trybunał Konstytucyjny przesłanki eugenicznej, na podstawie której dopuszcza na jest możliwość aborcji, gdy badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia dziecka.

 

Aby przyspieszyć działania Trybunału, Instytut Ordo Iuris wystosował dwie opinie opracowane przez ekspertów instytutu jak i 38 organizacji polskich i międzynarodowych. Pierwsza z nich stwierdza niezgodność przesłanki eugenicznej z przepisami zawartymi w ustawie zasadniczej, w myśl której prawo do życia jest zagwarantowane oraz nie podlega żadnym ograniczeniom np. ze względu na stan zdrowia.

 

Warto zaznaczyć, że prace Trybunału Konstytucyjnego nie są objęte żadnymi ograniczeniami czasowymi.

 

Źródło: własne PCh24.pl / radiomaryja.pl

PR    


DATA: 2018-09-10 08:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A wystarczyłoby zmienić Kodeks Karny według wskazówek Red. Michalkiewicza i byłoby po krzyku. Najwyraźniej PiS nie uważa dzieci w łonach matek za ludzi. Tak jak ludźmi według PiS nie są Polacy. Nachodzcy nie podlegają w Polsce obowiązkowi szczepień. Mają być zdrowsi od Polaków i ma ich być więcej. Oto pełen obraz żydowskiego PiS.
9 miesięcy temu / tost
 
Dlatego jest koniecznym odsunięcie PIS od władzy.BÓG JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU a nie kalkulacje(SOCJALISTYCZNE)PIS
9 miesięcy temu / Jan
 
Możecie mnie obluzgać ale wierzący katolik za to co robi Pis (a raczej nie robi ) w sprawie aborcji, nie powinien oddać głosu na tą partię.
9 miesięcy temu / zzz
 
Co się dziwić, biorąc pod uwagę fakt, iż PiS to grupa socjalistyczna, uznająca niechlubny dorobek rewolucji francuskiej. Jej ideowym ojcem jest Józef Piłsudski, który aborcję eugeniczną wraz z innymi bezbożnymi prawami wprowadził do Polski po odzyskaniu przez nas niepodległości. Nie ulega też wątpliwości, że PiS jest przesiąknięty wpływami diabelskiej masonerii.
9 miesięcy temu / krisbac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "62744"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.