DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Izraelskie media: skandaliczne słowa Netanjahu o Polakach. Ambasador Azari dementuje

Izraelskie media: skandaliczne słowa Netanjahu o Polakach. Ambasador Azari dementuje
fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

– Polska jako naród współpracowała z nazistowskim reżimem, który zabijał Żydów w czasie Holokaustu – zdaniem izraelskich mediów takie słowa miały paść z ust premiera Izraela, Benjamina Netanjahu podczas spotkania z dziennikarzami w Muzeum Historii Żydów Polskich. Do doniesień izraelskich mediów odniosła się ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, która zdementowała podane przez dziennik „Jerusalem Post”.

 

Netanjahu zaatakował Polaków w Warszawie, do której przyjechał na organizowaną przez polski rząd konferencję bliskowschodnią. Bulwersujące słowa podały izraelskie media. Można je przeczytać chociażby na stronie internetowej „The Jerusalem Post”, które podało je z etykietą „breaking news”.

 

- Polacy jako naród kolaborowali z nazistami i nie znam nikogo, kto kiedykolwiek był sądzony za powiedzenie tego – cytują izraelskie media premiera swojego kraju. Wiele wskazuje na to, że tymi słowami premier rządu odniósł się do niedawnego sporu między Polską i Izraelem na temat ustawy IPN penalizującej określenie „polskie obozy śmierci”. Netanjahu zwalczał ten zapis, twierdząc, iż ograniczy on… wolność słowa.

 

To druga już głośna wypowiedź szkalująca Polaków, która padła podczas organizowanej przez polski rząd konferencji bliskowschodniej. Wcześniej oburzenie wzbudziły słowa amerykańskiej dziennikarki, która uznała, iż Żydzi w getcie walczyli przeciwko „polskiemui nazistowskiemu reżimowi”. Andrea Mitchell po burzy, jaka w odpowiedzi przetoczyła się przez media, przeprosiła za swoje słowa na Twitterze. Nazwała je... "niefortunną niedokładnością".

 

Do doniesień izraelskich mediów odniosła się ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, która zdementowała podane przez dziennik „Jerusalem Post”. KPRM udostępniła wiadomości, które skierowała ambasador Izraela w Polsce do Marka Korowajczyka, dyrektora Departamentu Spraw Zagranicznych KPRM.

 

„Szanowny Panie Dyrektorze, bardzo proszę o przekazanie Kancelarii Premiera Morawieckiego, że informacje podane przez Jerusalem Post na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe. Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali. Przede wszystkim Premier Netanjahu chce podziękować za ciepłe przyjęcie podczas swojej wizyty. Jeśli chodzi o briefing dla prasy izraelskiej – odpowiadając na pytanie o wspólną deklarację dwóch Premierów [z 27 czerwca 2018 r.], Premier Netanjahu powiedział, że jednoznacznie je podtrzymuje i dodał, że nikt nie został pozwany do sądu za wypowiadanie stwierdzeń o tym że byli Polacy, którzy indywidualnie współpracowali z Niemcami. W żadnym momencie nie wspominał w tym kontekście o polskim narodzie. Premier Netanjahu z niecierpliwością czeka na spotkanie z premierem Morawieckim w przyszłym tygodniu. To jest osobista wiadomość od mojego premiera. Jerusalem Post już zmienił swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa - stało się tak na prośbę Premiera Netanjahu” – napisała ambasador Izraela w Polsce.

 

Źródło: rmf24.pl / jerusalempost.com / TVP Info

ged / TK


DATA: 2019-02-15 17:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nataniachu jest mistrzem w mówieniu czegoś czego nie powiedział i ambasador zaprzyjaźnionego z nami państwa jest mistrzynią w demebtowaniu niewypowiedzianych podobno słów które zresztą zaraz pocgwycą media na świecie. No a my jesteśmy przecież rasistami nacjonalistami faszystami ustawa 447 skandaliczna zresztą każe nas gorzej jak Niemców bo Polscy rasiści antysemici tysiąc lat pozwalali mieszkać Żydom u siebie .
ponad 1 rok temu / X
 
Dali PiS-owi władzę, to mogą i zabrać...
ponad 1 rok temu / M.Migas
 
a co Ty ich tak zapraszasz do tej Wisły? Przeca one w Azji mieszkajom, i niechta se tam siedzom.
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
nie życzę sobie aby polski Premier po tym co się wydarzyło pojechał do izraela. Jeżeli spotkanie V4 i Izraela musi sie odbyć to nich Żydzi przyjadą do Wisły.
ponad 1 rok temu / Opinia niezależnego Polaka
 
jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wyjście z Nato i ogłoszenie neutralności.
ponad 1 rok temu / Pejot
 
Drań...
ponad 1 rok temu / Brad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.