DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Izraelscy dyplomaci mieli przybyć do Polski w sprawie ustawy 447. MSZ odwołał spotkanie

Izraelscy dyplomaci mieli przybyć do Polski w sprawie ustawy 447. MSZ odwołał spotkanie
Mateusz Morawiecki. Fot. Krystian Maj/Forum

Specjalna delegacja z Izraela ma w poniedziałek przyjechać do Warszawy, by rozmawiać o podpisanej przez prezydenta Donalda Trumpa ustawie 447. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował jednak nie dawno, że o wypłacie odszkodowań nie ma mowy. Co zatem ma zmienić pojawienie się delegacji?

 

O sprawie poinformował na Twitterze m.in. dziennikarz Wirtualnej Polski, Marcin Makowski, który porusza w swoich tekstach także kwestię relacji Polska-Izrael.

 

 

Stronę izraelską mają reprezentować delegaci Ministerstwa ds. Równości Społecznej, z dyrektorem generalnym Avi Cohen-Skali na czele – czytamy na portalu wp.pl.

 

Kto będzie reprezentował Polski rząd? Oczywiście premier Mateusz Morawiecki, ale także wicepremier Jarosław Gowin, szef MSW i zaufany polityk Jarosława Kaczyńskiego, Joachim Brudziński, a także wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

 

Media zagraniczne, ale także polskie, podają, iż sprawa dotyczy zwrotu mienia Żydom, utraconego w wyniku II wojny światowej. Jednak chodzi tutaj o specyficzny rodzaj mienia, który… właściwie nie istnieje. Mówimy bowiem o tzw. mieniu bezspadkowym, czyli takim, do którego nie ma spadkobierców.

 

Podpisana przez prezydenta Trumpa ustawa 447 daje rządowi Stanów Zjednoczonych możliwość nacisku na państwa w sprawie zwrotu lub wypłaty odszkodowania organizacjom żydowskim za mienie bezspadkowe.

 

Sprawa staje się coraz bardziej głośna. W sobotę ulicami Warszawy przeszedł marsz przeciwko ustawie 447, na którym wzywano polski rząd do ustawowego zabezpieczenia się przed presją organizacji żydowskich.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskie MSZ poinformowało w specjalnym oświadczeniu, że do spotkania ze stroną izraelską jednak nie dojdzie. „W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników” – podkreślono.

 

Źródło: wp.pl / PCh24.pl / gov.pl

ged


DATA: 2019-05-13 07:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech nikt nie wierzy w zapewnienia Morawieckiego i PiS-o komuny. Wystarczy popatrzeć jak zmanipulowali protest Polaków w sprawie act 447 w TV PiS żeby zdać sprawę że to wszystko jedna wielka ściema ze strony PiS-u i tak zrobią wszystko co chcą Żydzi tak jak zrobili z ustawą o IPN.
9 miesięcy temu / Jared
 
Oto mamy Zydów i ich prawdziwa nature!Panie Premierze pogonić tych lichwiarzy grnetycznych ,naród który wyssał antypolonizm z mlekiem matki!Mam nadzieje ,że cenzura to puśći.
9 miesięcy temu / cool
 
Ciekawe, kto tak naprawdę tę wizytę odwołał.
9 miesięcy temu / ena
 
Mało, że kłamią i oszukują to jeszcze Nas wystawiają na OŚMIESZENIE . Potem wyjada do Brukseli i zostawią następcom PROBLEMY . Nawet nie będa musieli się tłumaczyć zniikną z pola widzenia. A NOWI powiedzą , że nie składali obietnic i NOWE PRAWO o holokauście wymusza ROSZCZENIA. Zatem jeśli nominowani do PE /PiS jak są tacy dobrzy NIECH SIEDZĄ w POLSCE i pilnują GRANIC. Do Brukseli należy wysłać KONFEDERATÓW z jasnymi CELAMI niech pokażą co POTRAFIĄ. Te ok. 50 miejsc w PE dla Polski połowa dla PO to jakieś ŻARTY . Nic dziwnego, że po Marszu 447 Eskomosi wpadli w popłoch i chcą GWARANCJI.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Polska była i jest od wieków wielowyznaniowym państwem, tolerancyjnym, pełnym szacunku dla wszelkich religii i kultur, w tym żydowskiej. Ideą, która pozwala jednak od 1000 lat na istnienie naszego państwa jest motto zdefiniowane 200-300 lat temu: "Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską a Polak Polakiem". Watro pamiętać, drodzy rządzący, że to wartości chrześcijańskie, narodowe a nie "złoty cielec" i geld nas spajają.
9 miesięcy temu / zielony
 
Pokładam nadzieję w Konfederacji. PiS i Duda zawiedli.
9 miesięcy temu / BHO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.