DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Irlandzki biskup tworzy grupę do walki z okultyzmem. Na celowniku new age, spirytyzm czy reiki

Irlandzki biskup tworzy grupę do walki z okultyzmem. Na celowniku new age, spirytyzm czy reiki
fot. pxsphere.com

Biskup Alphonsus Cullinan z Waterford i Lismore w Irandii chce stworzyć w swojej diecezji specjalną grupę do walki z duchowymi siłami zła. Księża będą walczyć między innymi z fatalnymi skutkami popularności reiki, japońskich technik rzekomego uzdrawiania.

 

Jak mówił w rozmowie z lokalną rozgłośnią radiową, bp Alphonsus Cullinan otrzymał już w ostatnich latach dziewięć próśb o pomoc od osób zmagających się ze złymi siłami; tymczasem w jego diecezji, Waterford i Lismore, brakuje do niesienia takiej posługi odpowiednio wyszkolonych księży. Hierarcha wskazał, że bardzo silnym zagrożeniem duchowym jest reiki – japońska technika, która reklamowana jest jako metoda uzdrawiania ciała. Biskup podkreślił, że jej praktykowanie może wystawić człowieka na poważne ryzyko ataku złych duchów.

 

Hierarcha powiedział, że rozmawiał z bratem mistrza reiki. Mistrz ów podczas „uzdrawiania” jednego z klientów miał wizję, w której zobaczył samego diabła. Przeraził się do tego stopnia, że porzucił japoński okultyzm i powrócił na łono Kościoła katolickiego.

 

- Zakładam teraz grupę osób, które chcą być częścią odpowiedniej posługi. Trzeba to zrobić w sekrecie, nie można podać nazwisk tych osób. Ci ludzie będą chodzić do domów, gdzie mogą napotkać osoby zaangażowane w jakiegoś rodzaju praktyki new age czy spirytyzm, a w związku z tym mogli otworzyć drzwi dla złych sił, dla szatana – powiedział hierarcha.

 

Jak dodał biskup, sam nie jest egzorcystą, ale „odczuł obecność złego”. - Pamiętam pewnego kapłana, mojego przyjaciela. Zajmował się sprawą, w której przyszła do niego młoda dziewczyna wraz ze swoją matką. Musiało ją przytrzymywać czterech mężczyzn – w typie rugbistów – by usiedziała na krześle, tak wielką miała siłę – wskazał.

 

Jak dodał, ten zaprzyjaźniony kapłan poprosił wszystkich mężczyzn o to, by poszli do spowiedzi; jeden tego nie uczynił i podczas egzorcyzmu dziewczyna nieswoim, potężnym głosem wymieniła jego grzechy.

 

Źródło: irishtimes.com

Pach

 

 


DATA: 2018-10-16 15:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zielona wyspa należy do Sw. Patryka a nie do reiki itp.
5 miesięcy temu / Andrew
 
God save the Ireland.
5 miesięcy temu / Ch
 
Alleluja! I do przodu.
6 miesięcy temu / Moherek
 
Bogu dzięki!
6 miesięcy temu / Jacek
 
Biskupie Alphonsus Cullinan, niech Cie Miłosierny Bóg poprowadzi.
6 miesięcy temu / obserwator
 
nie sądzę żeby to zniechęciło ludzi do słuchania pięknej muzyki relaksacyjnej i nie da sie zablokowac jej w internecie ,ktoś nie do końca przemyślał z czym walczy i jakimi metodami
6 miesięcy temu / janka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63499"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.