DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Irlandczycy wybrali cywilizację śmierci. W referendum zwyciężyli zwolennicy dzieciobójstwa

Irlandczycy wybrali cywilizację śmierci. W referendum zwyciężyli zwolennicy dzieciobójstwa
fot REUTERS/Max Rossi/FORUM

Irlandczycy w demokratycznym głosowaniu orzekli całemu światu, że nie mają nic przeciwko mordowaniu dzieci w łonach matek. Tak wynika ze wstępnych sondaży po zakończonym w piątkowy wieczór referendum aborcyjnym.

 

Z badań przeprowadzonych przez Ipsos na zlecenie „The Irish Times” wynika, że zalegalizowanie dzieciobójstwa poparło 68 proc. Irlandczyków. Jedynie 32 proc. opowiedziało się za ochroną życia nienarodzonych. Oznacza to, że konstytucyjny zakaz aborcji wprowadzony w 1983 roku zostanie uchylony i niegdyś katolicka Irlandia dołączy do grona przedstawicieli cywilizacji śmierci.

 

Pomimo, ze sondaże od początku wskazywały, że aborcjoniści zyskają większość głosów, to obrońcy życia nie składali broni. Pomimo rzucanych ich pod nogi kłód z niemal każdej strony nie stracili wiary w zwycięstwo, które jednak nie nadeszło. 

 

Kampania poprzedzająca referendum była niezwykle zacięta – tak jak zacięte boje o życie toczyć powinien każdy katolik. Nie zabrakło w niej niestety również kontrowersyjnych i – delikatnie mówiąc – wątpliwych etycznie zachowań ze strony środowisk postępowych.

  

Największe poparcie dla dzieciobójstwa zadeklarowali najmłodsi wyborcy w wieku 18-24 lata. W tej grupie, aż 87 proc. osób głosowało za uchyleniem przyjętej w 1983 roku ósmej poprawki do konstytucji. Przyszłość Zielonej Wyspy nie wygląda w kontekście tego wyniku zbyt optymistycznie...

 

Jedyną grupą wiekową, która zagłosowała w obronie życia nienarodzonych dzieci, to osoby powyżej 65 roku życia. Nieco większe poparcie dla zmian było wśród kobiet (70 proc. „za”, 30 proc. „przeciw”), niż wśród mężczyzn (65 do 35 proc.). 

 

Z kolei zgodnie z drugim sondażem przeprowadzonym na zlecenie irlandzkiej telewizji publicznej RTE wśród 3,6 tys. wyborców poparcie dla uchylenia ósmej poprawki było jeszcze wyższe i wyniosło aż 69,4 proc. wobec zaledwie 30,6 proc. przeciwników nowych przepisów. Według badaczy za zmianami zagłosowało ponad 72 proc. kobiet. i 66 proc. mężczyzn.

 

 

TK

 

Ponadto proponujemy teksty:

 

Referendum w Irlandii. Rewolucja stawia kropkę nad i...
Wyobrażenia Polaków o Zielonej Wyspie w zderzeniu z rzeczywistością mogą prowadzić do ogromnego dysonansu. Irlandczycy, podobnie jak Polacy, są narodem katolickim, i podobnie jak nasz naród, przez wieki dręczonym przez większego sąsiada. Religia katolicka i przywiązanie do Rzymu jeszcze 40 lat temu stanowiło postawę zupełnie naturalną, dość powiedzieć, że 90 proc. Irlandczyków uczęszczało na niedzielną mszę świętą. Irlandia słynęła również z liczby misjonarzy i misjonarek a także... z ochrony życia poczętego. Dziś po katolickim kiedyś narodzie pozostało niewiele. A wszystko wydarzyło się zaledwie w nieco ponad trzy dekady.

 

Demokracja bezpośrednia w natarciu – czy Irlandczycy poprą zabijanie nienarodzonych?
Demokracja bezpośrednia nierzadko służyła do destrukcji fundamentów cywilizacji. Zdarza się jednak, że to lud zachowuje więcej zdrowego rozsądku niż lewicowe elity. Czy właśnie tak będzie podczas zaplanowanego na 25 maja referendum aborcyjnego w Irlandii?

 

Irlandzcy biskupi proszą o modlitwę przed aborcyjnym referendum

Biskupi z Zielonej Wyspy ostrzegają, że usunięcie z konstytucji prawnej ochrony życia będzie dla Irlandii nieodwracalną zmianą. W obronie najmniejszych i najsłabszych łączą się ludzie różnych wyznań i poglądów.

 

Czy Google i Facebook zdecydują o wyniku irlandzkiego referendum aborcyjnego?
Katolickie media krytykują działania internetowych korporacji, takich jak Google i Facebook. Pod pretekstem neutralności wspierają one ich zdaniem zwolenników legalizacji aborcji w Irlandii.

 


DATA: 2018-05-26 13:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Inwektywy? Stwierdzenie faktu i tyle. Zresztą, ta "inwektywa" dotyczy w równym stopniu także ciebie, gdyż kolejny raz pokazujesz jak nie masz bladego pojęcia o otaczającej rzeczywistości, skoro histerycznie bredzisz jakoby nowo narodzone dziecko "spokojnie dało sobie radę" poza organizmem matki, tzn. samodzielnie by się ubrało i samodzielnie znalazłoby sobie pożywienie :)
ponad 2 lata temu / do Stormer
 
@do Jagac: Gdy się nie ma argumentów to się histerycznie sięga po inwektywy? Jagac spokojnie dałby/dałaby sobie radę poza organizmem matki po urodzeniu bo nie jest on urodzonemu dziecku potrzebny do życia. Spróbuj takiego eksperymentu z płodem bystrzaku :-)
ponad 2 lata temu / Stormer
 
@Jagac. Okres przeżywalności płodu poza organizmem matki potrafisz konkretnie wskazać i co rozumiesz przez samodzielne przeżycie? Bo różnie bywa w położnictwie: jeden płód rodzi się jako wcześniak i przeżywa szczęśliwie, drugi rodzi się po czasie, ale wskutek złego odebrania porodu umiera niedotleniony, a trzeci leży w inkubatorze pod respiratorem. Czy te wszystkie przypadki to już ludzie czy jeszcze nie? Jak się przechodzi z niebycia człowiekiem do stanu człowieczeństwa?
ponad 2 lata temu / Hanka
 
A ty jesteś tylko głupkiem, bo jak się urodziłeś to przez kilka lat też nie mógłbyś przeżyć samodzielnie poza organizmem matki. Gdyby nikt się tobą nie zajął, umarłbyś z głodu i zimna.
ponad 2 lata temu / do Jagac
 
Do @RolBit - podaj, proszę, dokładnie, w którym objawieniu takie słowa Maryja powiedziała. A jeśli nie, to dlaczego przekłamujesz objawienie?
ponad 2 lata temu / Pierre_
 
Płód nie jest "tylko płodem" ani zlepkiem komórek. Bóg potępił Onana tylko za to, że rozlał nasienie, które jest nośnikiem życia a nie życiem jak poczęte dziecko. To życie jest wartością nadrzędną. Nie można zabić kogoś bo on obniża moje dobre samopoczucie. To doprowadzi do tego, że niedługo dzieci będą zabijać rodziców, bo marudzą i psują im humor. Po co opiekować się starym rodzicem? Lepiej pojechać na Maderę i poprawić sobie nastrój! Poza tym 5 letnie dziecko też nie jest w stanie samo przeżyć bez rodziców, czy można je więc zabić?
ponad 2 lata temu / veritas
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.