DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Inwazja szarańczy w Sardynii. „To największa od lat katastrofa biologiczna”

Inwazja szarańczy w Sardynii. „To największa od lat katastrofa biologiczna”
źródło: pixabay.com

Włoscy rolnicy wszczęli alarm z powodu największej i najbardziej agresywnej od 70 lat inwazji szarańczy. Ich zdaniem trwająca plaga to największa od lat katastrofa biologiczna.

 

Owady oblegają domy, pastwiska i dwa tysiące hektarów upraw zbóż. Władze niektórych gmin rozważają wprowadzenie stanu klęski ekologicznej.

 

W tym roku chmary szarańczy dotarły już do 23 krajów w Afryce Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i Azji, zbiegając się z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną koronawirusem.

 

Na Sardynii pierwsza inwazja szarańczy miała miejsce w 1945 r. Wówczas walczono z nią, wzniecając kontrolowane pożary. Środki, które po ubiegłorocznej inwazji miały zapobiec katastrofie, w tym roku się nie sprawdziły. Coraz częściej pojawiają się głosy upatrujące jedynej nadziei w naturalnych drapieżnikach, którymi są ptaki.

 

Źródło: tvp.info

TK


DATA: 2020-05-29 11:06
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie ma globalnego ocieplenia za 3, 2, 1... A do tego seria komentarzy: nie ma suszy, bo u mnie pada. No ludzie, litości! To piszcie, że na świecie nie ma korków, bo u mnie na wsi nie ma.
7 miesięcy temu / M
 
A przestancie siac panikę. Wody nie brakuje a napewno nie w Małopolsce gdzie cały maj pada deszcz.
7 miesięcy temu / Alan
 
To dziwne, tyle pokłonów dla paciamamy i takie nieszczęścia...
7 miesięcy temu / Arek
 
Może to "manna" dla wegan i in. których będą robić pasztety, humusy i in. potrawy? To znak podobny do futurologów mierzących poziom smogu w miastach i z tego powodu w maskach wiele młodych mężczyzn,kobiet chodziło już 2-3 lata temu.
7 miesięcy temu / Nikas
 
czyżby klęska głodu przed nami??? u nas deficyty wody, na południu szarańcza, co nas czeka??? oczywiście kiedy taka plaga by nastąpiła, to zaraz zjawią się medialni szarlatani słudzy wiadomo kogo, typu Gates, Soros, Rotchild, Rockefeller, którzy zaproponują, na takiej samej zasadzie jak szczepionki na covid19, zaproponują nam GMO i robaki na talerzu, jako sposób na walkę z głodem, a minister Ardanowski będzie nam wciskał kit i zamieni uprawy rolne na uprawy robactwa hodowlanego.
7 miesięcy temu / axe
 
Palaga za plagą dotknie nas grzeszników, Bóg jest Panem sprawiedliwym!
7 miesięcy temu / Mati
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.